Jump to content
Dogomania

Gucio - bezdomny działkowicz - zostaje w DT na prawach domownika w zamian za utrzymanie.


Ewa Marta

Recommended Posts

Ależ Gucio jest podobny do mojego nieżyjącego już niestety od prawie 4 lat Chestera [mam go w avatarku]. Z tym, że chyba był trochę większy, bo normalna jego waga to było 12 kg i był szczupły. No i nie miał aż tak cudownej kity, miał kilkutka, ale nie wiem, czy ktoś mu ciachnął, czy taki się urodził. Zaadoptowałam go, gdy miał ponoć 4 - 5 lat. Z nami był 12 lat. 20 grudnia miną 4 lata od jego śmierci :(

Poproszę numer konta.

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Magdarynka napisał:

Ależ Gucio jest podobny do mojego nieżyjącego już niestety od prawie 4 lat Chestera [mam go w avatarku]. Z tym, że chyba był trochę większy, bo normalna jego waga to było 12 kg i był szczupły. No i nie miał aż tak cudownej kity, miał kilkutka, ale nie wiem, czy ktoś mu ciachnął, czy taki się urodził. Zaadoptowałam go, gdy miał ponoć 4 - 5 lat. Z nami był 12 lat. 20 grudnia miną 4 lata od jego śmierci :(

Poproszę numer konta.

Bardzo dziękuję:) Zaraz wyślę:) 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.11.2019 o 12:32, Ewa Marta napisał:

 Dostal na próbę troszke karmy suchej Taste of the Wild z prebiotykiem i okazało się, że bardzo mu posmakowała. To karma delikatna, dobra dla niego. Zamówiłam mu ją.

A jak dokładnie się nazywa? Mój jest na Taste of the Wild, bo tylko po niej nie pierdzi, i skończyły się rewolucje żołądkowe - ale kupowałam taką zwykłą, poprzednio z łososiem, teraz z dzikiem... Czy z prebiotykiem to jakaś specjalniejsza jest?

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Joanienka napisał:

A jak dokładnie się nazywa? Mój jest na Taste of the Wild, bo tylko po niej nie pierdzi, i skończyły się rewolucje żołądkowe - ale kupowałam taką zwykłą, poprzednio z łososiem, teraz z dzikiem... Czy z prebiotykiem to jakaś specjalniejsza jest?

Taste of the wild southwest canyon:) 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Taste of the wild southwest canyon:) 

a to ta z dzikiem! Nie wiedziałam, że jest z probiotykiem. Ze wszystkich próbowanych przez nas 3 smaków ten się najbardziej sypie, łososiowy był bardziej zwarty, z bizonem też.  Ale z tego co wiem jest bardzo chętnie jedzony przez psy, mój uwielbia. No i na brzuch mu dobrze robi - więc prawdopodobnie Guciowi też pomoże. To dobra karma.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Joanienka napisał:

a to ta z dzikiem! Nie wiedziałam, że jest z probiotykiem. Ze wszystkich próbowanych przez nas 3 smaków ten się najbardziej sypie, łososiowy był bardziej zwarty, z bizonem też.  Ale z tego co wiem jest bardzo chętnie jedzony przez psy, mój uwielbia. No i na brzuch mu dobrze robi - więc prawdopodobnie Guciowi też pomoże. To dobra karma.

Bardzo dokładny opis tej karmy jest w zooplusie. W skrócie opisują to tak:

Taste of the Wild Southwest Canyon

Zbilansowana sucha karma dla psa z naturalnych składników, z wysoką zawartością mięsa, bez dodatku zbóż, źródło przeciwutleniaczy, z prebiotykiem.

 

Po rozwinięciu jest bardziej szczegółowo.

Gucio bardzo lubi nową karmę, choć rzeczywiście sypie się trochę:) Moje sunie uwielbiają łososiową Pacific Stream. 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, agat21 napisał:

Guciuś jest przeuroczy, trochę podobny do mojego wariatuńcia, też znajdki.. Pyszczul taki sam :)

Jest bardzo miły i naprawdę fajny:)

Niestety troszkę jeszcze pokasłuje i Marta ma dzisiaj zabrać go do weta, żeby zapytać co z kastracją. Obawiam się, że trzeba ją przełożyć.

 

Link to comment
Share on other sites

Gucio dostał z naszego bazarku biżuteryjnego 500 zł i dodatkowo 70 zł od Ani J. Ania sprezentowała też Guciowi gryzaki za kwotę 70 zł! Bardzo dziękujemy!

Ponieważ widzimy się z Martą jutro ostatni raz w tym roku, przygotowałam dla niej kopertę z kasą za pobyt Gucia przez caly grudzień u niej. Niestety jutrzejsza lastracja zostala odwolana. W tej chwili badamy kupkę i ewentualnie robimy echo serca, bo on nadal pokasłuje. Mniej, ale nadal dosyć często:(

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Marta zawiozła próbki kału na badznie, żeby sprawdzić, czy Gucio nie ma czasem lokatorów. Zgubiła gdzieś paragon, ale ma poszukać, ewentualnie wgram same wyniki, jak już dostanę.

Poza tym Gucio spacerowal dzisiaj z moimi suniami. Jest bardzo fajnym psiakiem i chciałabym szybko zacząć g ogłaszac. Niestety przełożona kastracja nie przybliża go do domku:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wracamy do tematu kastracji Gucia. Marta ma na dniach zrobić mu badanie krwi. Kaszel pojawia się czasami podczas jedzenia albo jak Gucio wcześniej mocno szczeka na jakiegoś psa. Jeśli badania wyjdą dobrze, umawiamy kastrację i ogłaszamy.

Gucio bardzo słabo je, grymasi strasznie. Karma taste of the wild nie za bardzo smakuje, z gotowanego wybiera mięso, puszki raz są ok, a raz nie. Spróbujemy teraz podać mu Aniomondę, bo to jadł najchętniej. 

Ponieważ on jest cały czas w ruchu i słabo je, schudł i zdaniem Marty jest troszkę za chudy. On się tym nie przejmuje i dobrze się czuje w hoteliku:

3ba0fca985b90fc3med.jpg

 

b5422d8ba0c4e55dmed.jpg

 

859547c817f2f73cmed.jpg

 

eb139026fa165c88med.jpg

 

ce4863de2775a037med.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Strasznie jestem zabiegana i zaniedbuję wątki:( Wgrywam zaległe badania Gucia. Wyniki są dobre i jutro chłopak ma kastrację. Zaraz potem ruszamy z ogłoszeniami:)

Byłam pewna, że wgrałam tu paragon za badania i za spot przeciwkleszczowy na 150 zł. Widzę, że jednak nie ma go. Mam nadzieję, że znajdę go w domu:(

c9d11c9044a90327med.jpg

 

8953abc3a85f249dmed.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Mam chętny domek na niedużego psiaka. Dom z ogrodem, w Poznaniu. Pracujący pan i jego mama (pies nie zostawałby sam zbyt długo, starsza pani siedzi całe dnie w domu). Koniecznie samiec, średniej wielkości, ok. 3-4letni, spokojny i zrównoważony, nauczony podstaw (czystość, chodzenie na smyczy). W domu nie ma innych zwierząt ani małych dzieci, tylko w weekendy bywają goście. Może Gucio by się nadał?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...