Jump to content
Dogomania

Karmy bezzbożowe - niepokojące raporty z USA!


savage28

Recommended Posts

Dla tych wszystkich, którzy zaufali marketingowemu szaleństwu dotyczącemu karm bezzbożowych. Polecam przeczytać, czy rzeczywiście są one takie korzystne dla naszych psów. Ja polecam jednak zdrowy rozsądek, karmienie ROTACYJNE i dobrze PEŁNOZIARNISTE zboża, takie jak naturalny brązowy ryż! Link tutaj: https://www.przewodnikpokarmach.pl/biblioteka/karmy-bezzbozowe-czy-zdrowe

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wszystko pięknie, ale jak poradzić sobie z alergicznym goldenem? Nawet ogon wołowy to biegunka. Jedzenie tylko weterynaryjnej karmy trovet to też chyba bezsens. Alergia nie badana, ale z praktyki na kurczaki, zboża, ryź. Jak często i co zmieniać w jadłospisie? B. proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Ja karmię swoje psy całe życie naturalnie czyli mięsem z dodatkiem ryżu makaronu drobnego albo parzonych platków zbozowych różnych, robię im takie musli i jak dotąd a mam psy ponad 52 lata nie mialam problermów z alergiami biegunkami czy zbilansowaniem. Psy zdrowe i zadowolone, suchych karm unikam, większość moich psów też.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Adaxis napisał:

Wszystko pięknie, ale jak poradzić sobie z alergicznym goldenem? Nawet ogon wołowy to biegunka. Jedzenie tylko weterynaryjnej karmy trovet to też chyba bezsens. Alergia nie badana, ale z praktyki na kurczaki, zboża, ryź. Jak często i co zmieniać w jadłospisie? B. proszę o pomoc

Samym ryżem go nie karmisz, więc pewnie nie ryż tu jest problemem a mięso. Najmniej alergizojącym białkiem, a także najmniej skażonym chemią (antybiotyki, leki) jest mięso dziczyzny,  jagnięce i indycze. Zacznij więc od karm z tym rodzajem białka. Jesli zboża to tylko pełnoziarniste (najlepiej ryż brązowy naturalny). Szukaj w przewodniku karm o takim składzie i najlepiej niech będa to karmy holistyczne! Te gwarantują (po za nielicznymi wyjątkami) dobre jakościowo składniki. Pamietaj, że efekty mogą być widoczne dopiero po kilku tygodniach, gdy organizm się oczyści...nie kombinuj, tylko karm przez tydzień, dwa tym samym pokarmem , bez dodatków w postaci jakichkolwiek smakołyków, które równiez mogą poważnie uczulać.

Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, dwbem napisał:

Ja karmię swoje psy całe życie naturalnie czyli mięsem z dodatkiem ryżu makaronu drobnego albo parzonych platków zbozowych różnych, robię im takie musli i jak dotąd a mam psy ponad 52 lata nie mialam problermów z alergiami biegunkami czy zbilansowaniem. Psy zdrowe i zadowolone, suchych karm unikam, większość moich psów też.

A my karmimy swoje psy od lat karmami holistycznymi dobrej jakości naprzemiennie z surowym i gotowanym mięsem z warzywami i ryżem oraz makaronem - zero alergii, zero biegunek, zero drapania, świetne kupy itd.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki WIELKIE za odzew, bo przyznaję, że zalogowałem się dzisiaj tutaj już z rozpaczy, bo problem alergii nasila się jesienią każdego roku, Vet leczy ale bez rezultatu.  Pies ma dobrą sierść, aktywne a vet mówi niedoczynność-, a w pop.  roku nadczynność tarczycy  Też macie Goldeny? Tutaj opis:

dwbem -tylko pozazdrościć, próbowaliśmy tak i skończyło się na wielu seriach zastrzyków :(
Obecnie w zamrażarce jest konina i nawet dziczyzna -nie zdały egzaminu. Nie podajemy surowego i gotowanego mięsa bo kończy się kilkudniową biegunką. Ostatnio dodajemy trochę wołowiny i jest lepiej

Ale najważniejsze, że pierwszy raz słyszę "
holistyczne", wcześniej -pełnowartościowe i myślałem, że takie stosujemy, bo najlepiej jest ostatnio na wskazanej przez Veta Trovet: RRD Hypoallergenic (Królik) / HPD Hypoallergenic (Konina) i jakaś ryba była jeszcze wcześniej.

Myślałem, że to jest pełnowartościowa karma i nie trzeba nic mieszać, Vet stwierdził że ma być hypoalergiczna i tyle, nie wspominał nic o holistycznej -mówię szczerze, pierwszy raz słyszę ten termin i dlatego b. proszę Was o konkretne propozycje takiej karmy, bo znowu "diabeł kwi w szczegółach", a wydawać 400 zł za worek daremnie mija się z celem.  Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, Adaxis napisał:

Dzięki WIELKIE za odzew, bo przyznaję, że zalogowałem się dzisiaj tutaj już z rozpaczy, bo problem alergii nasila się jesienią każdego roku, Vet leczy ale bez rezultatu. 

A ta alergia pokarmowa jest zdiagnozowana na 100%? Jesli tak, to co zmieniacie w pokarmie jesienią, że ona się nasila? Mieliście testy na co konkretnie pies jest uczulony? Czy pies miał badanie trzustki, wątroby? 

Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, Adaxis napisał:

Dzięki WIELKIE za odzew, bo przyznaję, że zalogowałem się dzisiaj tutaj już z rozpaczy, bo problem alergii nasila się jesienią każdego roku, Vet leczy ale bez rezultatu.  Pies ma dobrą sierść, aktywne a vet mówi niedoczynność-, a w pop.  roku nadczynność tarczycy  Też macie Goldeny? Tutaj opis:

dwbem -tylko pozazdrościć, próbowaliśmy tak i skończyło się na wielu seriach zastrzyków :(
Obecnie w zamrażarce jest konina i nawet dziczyzna -nie zdały egzaminu. Nie podajemy surowego i gotowanego mięsa bo kończy się kilkudniową biegunką. Ostatnio dodajemy trochę wołowiny i jest lepiej

Ale najważniejsze, że pierwszy raz słyszę "
holistyczne", wcześniej -pełnowartościowe i myślałem, że takie stosujemy, bo najlepiej jest ostatnio na wskazanej przez Veta Trovet: RRD Hypoallergenic (Królik) / HPD Hypoallergenic (Konina) i jakaś ryba była jeszcze wcześniej.

Myślałem, że to jest pełnowartościowa karma i nie trzeba nic mieszać, Vet stwierdził że ma być hypoalergiczna i tyle, nie wspominał nic o holistycznej -mówię szczerze, pierwszy raz słyszę ten termin i dlatego b. proszę Was o konkretne propozycje takiej karmy, bo znowu "diabeł kwi w szczegółach", a wydawać 400 zł za worek daremnie mija się z celem.  Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesli się nasila jesienią, to niekoniecznie wina jest karmy. Ale generalnie, przy jakichkolwiek problemach z alergiami, zaczyna się od zmiany karmy i jej dopasowaniu. Konina wcale nie jest dobrym rodzajem mięsa dla psa, z uwagi na antybiotyki i leki jakimi konie sa faszerowane. INDYK i JAGNIĘCINA, z dziczyzną tez bywa różnie...są już hodowle jelenia, reniferów itd. Karmy holistyczne , które po za zadaniem podstawowym,  jakim jest zaspokajanie potrzeb bytowych zwierzęcia, mają również wpływać na psychikę oraz dbać o organizm "całościowo", dzięki dobrym jakościowo składnikom (jakość Human Grade), ale przede wszystkim mieszankom ziół. Polecam Ci karmy lekkostrawne, nawet lightowe na początek (przebiałczenie organizmu daje takie same objawy , jak przy alergiach) : Essential Foods, Natural Dog Food Company (NDFC), Eden Pet Holistic, Green Pantry oraz Pronature Holistic.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, jutro będziemy na konsultacji u innego Veta. Ten pierwszy uważa to co w ww. linku już napisałem -niedoczynność tarczycy.

Nie wiedzieliśmy o możliwości przebiałczenia -na pewno warto spróbować zmiany, ale jakie konkretnie wybrać? Dziekuję.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Adaxis napisał:

Ten pierwszy uważa to co w ww. linku już napisałem -niedoczynność tarczycy.

Nie wiem jak u psów, ale u ludzi niedoczynność tarczycy powoduje raczej trudności z oddawaniem stolca/zatwardzenie, aniżeli rozwolnienie, które trapi Twojego Goldena. Podejrzewam, że u psów jest pod tym względem podobnie jak u ludzi 

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Patmol napisał:

 

Owszem, jest, a dokładniej chodzi o to, że pies spożywający zbyt dużo białka zwierzęcego otrzymuje zbyt duże ilości fosforu w pokarmie, przy jednoczesnym zbyt niskim poziomie wapnia. Więc dokładniej ujmując chodzi o bilans. Faktem jednak jest, że to co dla jednego organizmu jest dobre, niekoniecznie służy innemu. Nasze psy, już sie udomowiły i nie potzrebują tak wysokiej zawartości białka, jak kiedyś. Mają dach nad głową, mniej ruchu, warunki pogodowe są dla nich właściwie bez znaczenia, leżą na kanapach i maja michę podstawianą pod nos. Nie potrzebują równiez gromadzić zapasów "na jutro".

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...