Jump to content
Dogomania

~Szarik ma dom! :)Smutna historia smutnego owczarka, ale dopiszemy szczęśliwe zakończenie! :)


malagos

Recommended Posts

20 godzin temu, Mazowszanka13 napisał:

Czy myślisz Gosiu o pozostałych psach u tego "szarikowego" gospodarza ?

Niedługo szczepienie psów, Tomek do tego gospodarza zajrzy... Najwyzej znów pana zasilę workiem karmy, bo cóż innego można zrobić?

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, malagos napisał:

Kojec tylko niedługą chwilkę był wolny. Tego samego dnia, wczoraj, do naszego kojca przywieziono tę młodziutką sunię, a do gminnego drugą (ale jeszcze tamtej nie widziałam... )

58696222ba25.jpg

No tak, stara prawda, że przyroda nie znosi próżni, sprawdza się i w przypadku Waszego kojca. Czy jest szansa na dożycie czasów, że psy będą zaopiekowane przez swoich ludzi, że nie będą porzucane? Wiem, wiem - pytanie retoryczne, przynajmniej w naszym pięknym kraju. Tak sobie zamarudziłam. Mam nadzieję, że człowiek od tej psiny się znajdzie, że zgubiła się nie przez czyjąś głupotę, że nie trzeba będzie szukać nowego domu. 

Jak sunieczka się sprawowała w nocy? Nie wyła? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, agat21 napisał:

Czy jest szansa na dożycie czasów, że psy będą zaopiekowane przez swoich ludzi, że nie będą porzucane?

Owszem, wtedy kiedy będzie egzekwowany nakaz chipów zawierających dane właściciela i zwolnienie od podatków, także na wsi,  tylko wysterylizowanych/wykastrowanych psów.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sunię dokładnie obejrzeliśmy - jest młodziutka, nie ma roku. Pchły jak czołgi łażą po nie, a i 3 kleszcze wyciągnęłam. Widać, że obróżka przeciwpchelna dawno przestała działać. Waży ok. 15 kg. No i nie umie chodzić na smyczy!...I raczej nie była  nigdy w domu, za to doskonale zna budę i kojec. 

Tej drugiej jeszcze nie widziałam, jutro dopiero będzie czas pojechać do kojca gminnego.

 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Sowa napisał:

Owszem, wtedy kiedy będzie egzekwowany nakaz chipów zawierających dane właściciela i zwolnienie od podatków, także na wsi,  tylko wysterylizowanych/wykastrowanych psów.

Słusznie prawisz! Szkoda, że nie jesteś wpływowym politykiem. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, malagos napisał:

Sunię dokładnie obejrzeliśmy - jest młodziutka, nie ma roku. Pchły jak czołgi łażą po nie, a i 3 kleszcze wyciągnęłam. Widać, że obróżka przeciwpchelna dawno przestała działać. Waży ok. 15 kg. No i nie umie chodzić na smyczy!...I raczej nie była  nigdy w domu, za to doskonale zna budę i kojec. 

Tej drugiej jeszcze nie widziałam, jutro dopiero będzie czas pojechać do kojca gminnego.

 

Czyli budkowa lub kojcowa bidula :( Oj to może lepiej żeby nie wracała do "domu" :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na olx jakaś kobieta ogłaszała znalezioną suczkę, chudą i zalęknioną. A że to teren Kurpi, nie tak daleko od nas, napisałam o wolnym kojcu u siebie (było to dzień wcześniej, niż pojawiła się Biała) i że mogę ją wziąć na dt. Tylko trzeba ją do mnie przywieźć. Pani odpisała (na olx), ze już jej znalazła dom, ale ma kłopot z maleńką, wielkości kota suczynką. Też znaleziona, dała ją sąsiadce na przechowanie. I że szuka jej domu. Poprosiłam o zdjęcia - pani przesłała je MMSem na moją komórkę. Małe to to, skulone, ratlerkowate..... Nawet to tego kojca bym ją zabrała, ale kojec zajęty :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...