Jump to content
Dogomania

~Szarik ma dom! :)Smutna historia smutnego owczarka, ale dopiszemy szczęśliwe zakończenie! :)


malagos

Recommended Posts

Gospodarstwo, jakich wiele w naszej, i nie tylko gminie. 5 psów różnej maści, wielkości i wieku, ale wszystkie na łańcuchach i przy dziurawych budach. Rolnik wyraził chęć oddania przynajmniej jednego psa, jak to określił "wilka". Pojechaliśmy do niego z Tomkiem, zobaczyliśmy, pogadaliśmy :( .

Rodzina tak  trochę dysfunkcyjna, i uprawiają po prostu zbieractwo. Podobno było tam dwa razy tyle psów, ale ponoć porozdawali.

Obiecałam, że znajdę temu psu dom, ale najlepiej, jakby go facet do nas przywiózł.

Wczoraj chłopina przywiózł przyczepką, nawet obroży nie dał, tylko przyciągnął do naszego kojca psa na sznurku (tak się ta linka zacisnęła, ze dłuższy czas odplątywał z szyi biednego charczącego psa). 

Pies zaszczepiony na wściekliznę, ale facet zapomniał świadectwa przywieźć. Będzie okazja pojechać po ten dokument, i pooglądać resztę biedaków :(

Pies jest w typie owczarka niemieckiego, ma 6 lat, nazywa się Szarik. Jest wychudzony, ma wytartą szyję od łańcucha (właściwe od obroży, bo widziałam wcześniej), ufny, spokojny, grzeczny, i "pani, jaki on jest mądry!"...

Wczoraj dałam mu spokój, tylko dostał miskę z wodą i żarełko. Rano powtórka - nieduża porcja, ale pies zjadał prawie razem z miską. Macha ogonem na mój widok, zabawnie przekręca głowę, jak mówię do niego.

Tu zdjęcia z tego gospodarstwa, zrobione 2 tygodnie temu

b01ead6fd63b.jpg

3714c115c1f0.jpg

a978f68c82c3.jpg

 

 

I teraz poraziło mnie, co on z siebie wydalił...Nie wiedziałam, co to leży w kojcu na podłodze...

Aż zrobiłam zdjęcie :(

df50927b8007.jpg

Wpłaty:

120 zł z bazarku Aldrumki  - dzięki!

25 zł Magdarynka - dzięki!

puszki 12 szt i 9 szt łapek wędzonych - Aga76 :) dziękuję!

20 zł Poker :) dzięki! 

35 zł od mdk8 za przetwory :) dziękuję!

69,40 zł z bazarku Nadziejki :) dziękuję!

12 puszek Rocco po 800 g od Aga76  -dziękuję!

200 zł z bazarku Mazowszanki, dzięki :)

43,50 zł z bazarku Nadziejki, super!

RAZEM: 469,40

Wydatki:

karma 179,60 zł z Zooplusa (w tym worek dla pana gospodarza)

witaminy Megavit 22,50 zł

makaron, ryż, mięso - 6 tyg 120 zł

smaczki, gryzaki, sznur szarpak, dwie miski, szeroka obroża (Zooplus) - 98, 87 zł

Razem: 420,97

Zostało: 91,50 zł

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Czyli wiejska rzeczywistość - psy są karmione śrutą zbożową, zaparzoną wrzątkiem, by zmiękła. Ale pies tero po prostu nie trawi :(

Mam na koncie 120 zł z bazarku Aldrumki - kupię 15 kg Fitminu. Szarika trzeba odkarmić porządnie, wyczesać, odrobaczyć, nauczyć wszystkiego!...

Ale marzy mi się zakup takiego worka karmy dla pozostałych psów u tego chłopiny.... Proszę o pomoc!

A to Szarik już u nas, zajada ze smakiem ryż z kurczakiem :) On w życiu nie widział takich smaczków, he, he :)

736e9ca5a089.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Malagosku, wielkie brawa dla Ciebie i Twojego TZta za serce. Szarik uroczy, jak każdy ONek, a u Was błyskawicznie wróci do formy! Zgłoszę go do Skarpety Owczarkowej. Może coś pomogą? Wątek zapisuję. Swoją drogą, ciekawa jestem reakcji Diany na przystojniaka ;) 

Szarik zgłoszony do Skarpety Owczarkowej z prośbą o wsparcie 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, konfirm31 napisał:

Malagosku, wielkie brawa dla Ciebie i Twojego TZta za serce. Szarik uroczy, jak każdy ONek, a u Was błyskawicznie wróci do formy! Zgłoszę go do Skarpety Owczarkowej. Może coś pomogą? Wątek zapisuję. Swoją drogą, ciekawa jestem reakcji Diany na przystojniaka ;) 

Szarik zgłoszony do Skarpety Owczarkowej z prośbą o wsparcie 

Dziękuję, Konfirmie, bardzo dziękuję! Karma się przyda, może dobre puszki?...

2 godziny temu, Mazowszanka13 napisał:

Szarika widziałam na żywo. Wygląda na mini ON-ka. Pewnie dlatego, że chudziutki.

Zrobię bazarek to wspomogę. Jak nie Szarika, to jego współtowarzyszy niedoli.

Może dałoby radę i pozostałym pomóc ? Obfoć ich Gosiu jak dasz radę.

Dziękuje, Goś, za bazarek, robisz te bazarki najwspanialsze na świecie! :)

Nie wydaje mi się, żeby chłop oddał resztę psów, choć myślał też o takim niewielkim, czarnym podpalanym kundelku, który nas najbardziej obszczekiwał.

Nie wytrzymałam, i zamówiłam w Zooplusie worek Fitminu i jakiegoś bliżej mi nie znanego Briantos, ale w fajnej cenie....Może jeszcze przed wolnymi dniami dojdzie, to zawiozę do tego gospodarstwa.

Fitmin Dog for Life Adult

- 15 kg

1 x 104,80 zł
104,80 zł
Briantos Adult, jagnięcina & ryż
Briantos Adult, jagnięcina & ryż

- 14 kg

1 x 74,80 zł
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, DONko :)

Jakoś ten Szarik chwycił mnie za serce :( Taki pogodny, cichutki, nie odszczekuje się naszym suczkom (mają znów co robić, zaczynają każdy spacer od zajrzenia do kojca i wymiany poglądów).

Rano dolałam mu wody i zaniosłam jedzonko. Nie zdążę nawet postawić miski na ziemi, a on już je. Pogłaskałam, przytuliłam. Jest bardzo chudy, kostki sterczą pod tą zmierzwioną sierścią :(

Dziś dostanie tabletki od robali i krople od pcheł. I spróbuję założyć mu obrożę, choć jak patrzę na tę prawie gołą skórę na szyi, to aż mnie w dołku ściska...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Założyłam mu taką plecioną luźną obrożę, bez problemu. Szarik ciągle szuka jedzenia, zagląda do kieszeni, liże po ręku. W nagrodę dostał gnat do ogryzania. W tym czasie uprzątnęłam kojec, zebrałam te nieszczęsne wydaliny. Kolejna kupa już normalna. 

A może jakiś inne imię mu dać, ten Szarik jakoś mi nie leży...

Link to comment
Share on other sites

Środek na robale podany, a dziś zakroplimy od pchełek.

Mam wrażenie, ze Szarik niedowidzi, stąd to wpatrywanie się w podchodzącą osobę i przekrzywianie łebka. Ale może się mylę. W każdym razie owczar się cieszy na mój widok i od razu sprawdza (niestety, tez skacząc na mnie) czy nie mam czegoś do zjedzenia. Rano ugotowałam duży gar mieszanki mięsnej (i udka kurze, i wątróbka, i ogony świńskie) z ryżem, buraczkiem i marchewką. Powinno mu smakować. No i moim damom też :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Aldrumka napisał:

dotarłam :) jaki ładny tytuł wątku

Witaj :) A tytuł optymistyczny, bo bardzo się cieszę, że choć jemu możemy pomóc. Ale nie tylko - jak przyjdzie karma z Zooplusa (nawet może dziś) to zawieziemy do tego gospodarstwa. Będę musiała nieźle się nagimnastykować, by ci ludzie zrozumieli, że pies to nie kura i nie karmi się go ziarnem :(    A tam są jeszcze 4 pieski, w tym ponad 10-letni owczarek. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, Nadziejko! 

Karma już jest, dwie paczki przytargał kurier. Po obiedzie pojedziemy do chłopa i zawieziemy na razie 1 torbę 14 kg. Jest podejrzenie, że na miejsce Szarika już siedzi na łańcuchu kolejny pies. Będę musiała zrobić wszystkim psom zdjęcia, warunkom, w jakich są i dać termin 2 tyg na poprawę warunków. Na razie chcę załatwić polubownie, w końcu mieszkam tu 36 lat i znam tych rolników okolicznych aż za dobrze.  I wyciągnę legitymację TOZ, jestem inspektorem. Jak nie będzie poprawy, pogadamy inaczej :(

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...