Jump to content
Dogomania

~Szarik ma dom! :)Smutna historia smutnego owczarka, ale dopiszemy szczęśliwe zakończenie! :)


malagos

Recommended Posts

15 godzin temu, Figunia napisał:

Niedawno przeczytalam calutki watek Diany. Zuleczka tez sie tam przewijala, no i "znam" Ja z innych watkow, a takze  wpisow Toli.

Co tu pisac...wspolczuje ogromnie odejscia tego Skrzacika.

Dziękuję, Figuniu... To był trudny rok...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.12.2019 o 08:30, malagos napisał:

Dziękuję, Figuniu... To był trudny rok...

Życzę zatem, by za rok, o tej porze, można było przeczytać Twój Malagos wpis, ze byl to rok udany. Że obfitował w szczęśliwe i radosne wydarzenia, a choćby tylko dobre, spokojne, normalne dni...i w dobrym zdrowiu, koniecznie!

Życzę tego z całego serca.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
3 godziny temu, Figunia napisał:

Dziele z Toba ta radosc, Malagos. Przez owczarkowatego Lakusia, wszelkie "Szariki" staly sie bliskie memu sercu.

to tak, jak ze mną - dawniej wybierałam sobie sunię na dt z jakiegoś schroniska z całej Polski, ale koniecznie maleńką i uroczą. A potem... tyle psów mam "pod nosem" tu na wsi, że trzeba brać, jak leci. W tym owczarki, bo na wsi to nadal najpopularniejsza rasa :(  I tak, już miałam kilka owczarków pod opieką. To wspaniałe mądre psy :)

Link to comment
Share on other sites

Zgadza sie. Sa madre i kochane. Zreszta wszystkie takie sa, tylko kazdy na swoj jedyny, niepowtarzalny sposob.

A jak chodzi o wybieranie psiakow na dt, to o ile pamiec mnie nie zawodzi, tylko raz jeden sama wybralam tymczasowiczke. I tylko dlatego, ze przeczytalam (na watku SOS dla jamnikow), ze malenka Lonia nie dosc, ze ma guzy na brzusiu, gryzie i obsluga jej sie boi... to jeszcze ma  jakies wylysienia, przez co bedzie ciezko o dt dla niej, bo kazdy bedzie bal sie choroby. To wlasnie zadecydowalo, ze zglosilam chec wziecia jej do siebie, poniewaz zadnego innego zwierzaka nie posiadam, nie mam wiec o kogo sie bac.

Chyba wszystkie kolejne tymczaski przyjmowalam "w ciemno". Taki "kot w worku".Nie mialam pojecia czy sa duze, czy male, w latki, ciapki czy prazki :). Dla mnie to wszystko nie ma znaczenia, poza tym, ze poniewaz mieszkam na II pietrze, to lepiej, by psiak byl zdolny sam schody pokonac, zwlaszcza jesli wazy ponad 10 kg. Najchetniej przygarnialabym wlasnie te najmniej wpadajace w oko, te tzw. brzydkie, starsze, malo adopcyjne. Tych mi  zawsze najbardziej szkoda. Na slicznoty nie brakuje zwykle chetnych, im ladniejsze, tym szybciej wyciagaja sie po nie chetne rece. Jednak z racji corocznych wyjazdow z kraju, nie moge brac tych w najwiekszej potrzebie, bo potem jest problem ze znalezieniem dla nich zastepczego domu, co juz kilka razy przerabialam. O ich stresie z tego powodu juz nie wspomne.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 10 months later...
Dnia 25.02.2020 o 13:45, malagos napisał:

to tak, jak ze mną - dawniej wybierałam sobie sunię na dt z jakiegoś schroniska z całej Polski, ale koniecznie maleńką i uroczą. A potem... tyle psów mam "pod nosem" tu na wsi, że trzeba brać, jak leci. W tym owczarki, bo na wsi to nadal najpopularniejsza rasa :(  I tak, już miałam kilka owczarków pod opieką. To wspaniałe mądre psy :)

Ciociu Najnajlepszego wszelkiego  Szarikowi ze swymi ukochanymi
 
pozwol ze wkleje malagoniu
 Serca  zajrzyjcie prosze na biedunia wielkuskiego ogromnego
 z wateczku punktu przetrzyman pisakow  w Oronsku 
kopiuje:
 

Nowy psiak jest naprawdę bardzo duży. bardzo boi ludzi 

Jest nieufny, nie podchodzi bliżej niż do wyciagnietej ręki:(

Ktoś mu musiał straszna krzywdę zrobić;(

received_499395258115054.jpeg

received_1670783399770253.jpeg

received_330411275072669.jpeg

 
 
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...