Jump to content
Dogomania

~Szarik ma dom! :)Smutna historia smutnego owczarka, ale dopiszemy szczęśliwe zakończenie! :)


malagos

Recommended Posts

Wczoraj zgłoszono Tomkowi kolejnego owczarka, który się przybłąkał i zakotwiczył w gospodarstwie. Jak dobrze, ze Tomek poprosił o zdjęcie, a ja pokazałam na fb - pies już wrócił do właściciela. Dwa domy dalej.... A gdyby tak ludzie zgłosili do gminy, ta zawiozłaby do schroniska, to szukaj wiatru w polu...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.10.2019 o 02:16, DONnka napisał:

Zaglądam na wezwanie konfirm31 :)
Skarpeta chwilowo (mam nadzieję smutny-emotikon-ruchomy-obrazek-0029 ) jest pod kreską, ale trwa na FB expressowy bazarek, więc jest szansa, że uzbieramy nie tylko na rachunki za naszą jedenastkę, ale starczy także dla innych wesoly-emotikon-ruchomy-obrazek-0004
Damy znać ...

Bazarek zakończony :) Po zapłaceniu rachunków za nasze skarpetowe psy zostało niewiele, ale na worek karmy starczy. 
Jest aktualnie potrzebna ?

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, DONnka napisał:

Bazarek zakończony :) Po zapłaceniu rachunków za nasze skarpetowe psy zostało niewiele, ale na worek karmy starczy. 
Jest aktualnie potrzebna ?

Worek Fitminu mamy w zapasie, ale kilka puszek mokrej karmy (coś niedrogiego, Rocco czy podobne...) to byłoby super!........

Link to comment
Share on other sites

Szarik jednak ma kłopoty ze wzrokiem, niedowidzi. Ania wypuszcza go z kojca, w tym czasie tak sprząta, zmienia wodę, potem sobie idą do sadu. Co jakiś czas woła Szarika, on podbiega i nie widzi chrupki na wyciągniętej dłoni :( Węszy, liże rękę, strąca smaczek na ziemię, szuka nosem, nie oczami. A może nie umie brać z ręki?...

Link to comment
Share on other sites

Malagos, a jak się pozostawi jakiś przedmiot na Jego drodze? Tylko taki, żeby się nie uderzył jakby faktycznie nie widział.

Albo jakby gdzieś obok rzucić coś bardziej neutralnego zapachowo np. piłeczkę lub jakiś przedmiot? Będzie gonił lub przynajmniej podąży wzrokiem?

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, b-d napisał:

Malagos, a jak się pozostawi jakiś przedmiot na Jego drodze? Tylko taki, żeby się nie uderzył jakby faktycznie nie widział.

Albo jakby gdzieś obok rzucić coś bardziej neutralnego zapachowo np. piłeczkę lub jakiś przedmiot? Będzie gonił lub przynajmniej podąży wzrokiem?

Szarik biega po sadzie, nie wpada na przeszkody, na drzewa czy leżące gałęzie. I z radością bawi się rzuconą gałęzią - jak mówi Ania. To może źle odczytałam to jego zachowanie z rękę i smaczkiem. Jego nikt nie karmił z ręki...

Ale sądząc po zachowaniu psa, nie był źle traktowany. Jest ufny i posłuszny, nie lękliwy.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, malagos napisał:

Najlepszą zabawką jest pusta butelka plastikowa po wodzie

Moja Mins (jagdterrier mix) też kochała butelki. Znalazła jakąś na spacerze i tak nią hałasowała, że nie sposób było rozmawiać. Ileś wytrzymałam, w końcu zabrałam i ciach do takiego wysokiego kosza śmieciowego na nóżce. A Mins ciach za butelką  :DDD tylko zad na wierzchu został  :DDD

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...