Jump to content
Dogomania

Błagam o pomoc-wymioty żółcią


Ola8822

Recommended Posts

Weterynarze rozkładają ręce nie wiedzą co robic. Prosze o pomoc. Mam psa ze schorniska od 6 lat. Od poczatku mial problemy gastryczne. To biegunki to wymioty. Udalo sie ga zawsze wyleczyc. Raz bakteria w kale, raz wirus. Obecnie od ponad pol roku tulam sie po wetach. Efektow brak. Wyniki krwi pies ma dobre, morfologia dobra, wit b12, kwas foliowy w normie, usg brzucha nie wykazalo nic. Jedyne co to troche podwyzszona lipaza. Probowalismy wszelkich karm gastrycznych, zmian diety sucha mokra, gotowane kroliki. Probiotyki, kreon, antybiotyki nic..... Pies niemal codziennie wymiotuje z rana zolcia. Nie chce jesc. Widac ze go mdli. Po poludniu jest juz dobrze. I kolejny dzien znow to samo. Co robic? Moze ktos mial podobna sytuacje? 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Ola8822 napisał:

Weterynarze rozkładają ręce nie wiedzą co robic. Prosze o pomoc. Mam psa ze schorniska od 6 lat. Od poczatku mial problemy gastryczne. To biegunki to wymioty. Udalo sie ga zawsze wyleczyc. Raz bakteria w kale, raz wirus. Obecnie od ponad pol roku tulam sie po wetach. Efektow brak. Wyniki krwi pies ma dobre, morfologia dobra, wit b12, kwas foliowy w normie, usg brzucha nie wykazalo nic. Jedyne co to troche podwyzszona lipaza. Probowalismy wszelkich karm gastrycznych, zmian diety sucha mokra, gotowane kroliki. Probiotyki, kreon, antybiotyki nic..... Pies niemal codziennie wymiotuje z rana zolcia. Nie chce jesc. Widac ze go mdli. Po poludniu jest juz dobrze. I kolejny dzien znow to samo. Co robic? Moze ktos mial podobna sytuacje? 

Jest prawdopodobne,że pies ma nadkwasotę lub reflux.Spróbuj podawać na noc 1 tabl.Controlocu (im późniejsza pora,tym lepiej).Poza tym - jedzenie dwa razy dziennie,zobacz,czy będzie poprawa,mam nadzieję,że tak. Przerwy między posiłkami nie powinny być dłuższe niż 12 godzin.Trzeba też co jakiś czas kontrolować poziom lipazy.Daj znać,czy jest poprawa.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy pomogę, ale moja suka czasem wymiotuje  żółcią, bardzo rzadko,  ale zawsze ma to związek z niezjedzeniem rano posiłku.  Po prostu rano MUSI coś zjeść, cokolwiek i bardzo tego pilnuje od kilku lat, kiedy się zorientowałam , jak to działa.

Suka jest raczej niejadkiem, a juz szczególnie wcześnie  rano  nie chce  jeśc,  a ja wychodzę do pracy - więc rożne patenty przećwiczyłam. Przede wszystkim przed porannym śniadaniem (ok 6 rano ) ide przynajmniej na 30 minutowy spacer; chodzimy, wąchamy , bo ona nie zje jak się nie przejdzie i nie załatwi.

Zasadniczo je surowo mięso,  plus trochę nabiału, warzywa.  Ale czasem rano jakby ją zatkało, i nawet nie weźmie mięsa podgotowanego podanego z ręki, najczęściej w sytuacji gdy po kilku dniach wolnego idę do pracy,  i wtedy daje jej kawałek  psiego smaczka/ żółtego sera/ masła -czegoś naprawdę ulubionego, i jak to przełknie - to jakby ją odtyka  i wtedy normalnie je; i jedzenie przestaje być problemem.  tego czasem jest naprawdę odrobina. No, prawie normalnie  je - bo siedzą koło niej i pilnuję czy zjadła.

Powinnam jej trzustkę przebadać?  Jakie konkretnie badania zrobić?

Gdyby jej postawić tylko miskę rano, i odpuścić nadzór, to by pewnie nic nie zjadła , a potem by wymiotowała na żółto. Zawsze ją pilnuje, więc wymioty prawie się nie zdarzają - z raz/dwa razy na rok, jak się rano nie wyrobię. Po południu, wieczorem już sa mniejsze problemy jedzeniem, i nigdy wtedy wymioty sie nie zdarzają.

Jak mam wolny dzień, i zabieram ją rano na długi spacer, przed jedzeniem, np na 2-3 godziny,  (bo ona nie zje przed spacerem, a po spacerze, albo w trakcie - bardzo chętnie ) to żadnych wymiotów nie ma, mimo, ze jest przecież zazwyczaj na czczo. Czasem na spacerze sa smaczki za sztuczki, ale nie zawsze.

I co ciekawe moja suka zawsze je na leżąco; od szczeniaka.

Na  samym poczatku, kilka lat temu, dostawała chrupki , ale chrupek to już w ogole nie chciała jeśc.  Po  mokrym miewała biegunki.  Teraz nawet na długie całodzienne wycieczki w góry zabieram po prostu gotowane/podgotowane mięso . I nie  ma ani biegunek ani wymiotów. Moja suka ma teraz ponad 8 lat. Mięso lubi, ale nie każde; ma swoje typy ulubione.

Przymierzam się, żeby iśc do weterynarza i zrobić jej jakieś badania (bo skończyła 8 lat). Co zrobić? Morfologie i biochemię? 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.10.2019 o 08:11, Ola8822 napisał:

Jaka dawka tego controlocu dla psa 9 kg? Spróbuję z tą opcją. Za parę dni dam znać co i jak. Patmol Twoj pies ma wymioty glodowe jak dla mnie. Dobrze, ze pilnujesz dzieki temu jest ok. 

1 tabletka,20 mg.

 

Link to comment
Share on other sites

Miałam sukę, ktora też wymiotowała żółcią jak miała pusty żołądek. Koleżanka poradziła mi dawać jej rano mleko, zaczęłam tak robić i problem zniknął bo okazało się, że mleko neutralizowało nadkwasotę. Teraz moim psom daję mleko, niedużo ale codziennie i nic zlego się nie dzieje mimo, że są już leciwe ale je doskonale trawią i lubią.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Ola8822 napisał:

Usg w normie. Rentgena nie bylo. Nikt nie proponowal. Zrobie w najblizszym czasie. Nie wiem czy usg uchwyciloby cialo obce

rtg nic nie pokaże,problem trwa za długo,żeby podejrzewać ciało obce. długo.Chodzi o zneutralizowanie kwasu żołądkowego - dwbem daje mleko (i dobrze),ja zaproponowałam Controloc dedykowany własnie takim problemom.Jeśli sunia jest alergikiem,to wstrzymałabym się z mlekiem.

 

Na pewno znacie ludzi,którzy "natychmiast muszą coś zjeść" - to własnie problem z nadkwasotą,żołądek nie może pozostawać pusty.

Link to comment
Share on other sites

Moźe ma jakiś przewlekły nieżyt żołądka. Nie chcę straszyć, ale takie wymioty żółcią nad ranem miał mój pies, potem już częstsze, o różnych porach dnia.  Podejrzewano przerostowe zapalenie błony śluzówki żołądka, a okazało się, że to rak. Miał dwa razy robioną gastroskopię. Dlatego uważam, że to badanie dla takich przewlekłych stanów, jak nic nie wychodzi w USG i badania krwi są ok. jest pożądane,  choć tanie nie jest. Wiadomo na czym się stoi i jakie podejmować decyzje. Mam jednak nadzieję, że Wy nie będziecie mieć takiego pecha.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Ola8822 napisał:

Moze tez zaczne mleko dawac... Wczoraj drugi raz dalam controloc na noc ale dzis od rana wymioty... 

A to już gorsza wiadomość...spróbuj więc trochę mleka i małe coś do zjedzenia po obudzeniu się,jeśli nie zadziala,to idz za radą Ilony - trzeba zrobic gastroskopię i zobaczyć co się dzieje w żołądku.Spróbuj też może dodać do wieczornego posiłku siemię mielone (duża łyżka na pól szklanki letniej wody).Controloc podawaj jeszcze ze trzy dni,jak nie będzie poprawy - odstaw.

Czy ona je dwa razy dziennie?

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Ola8822 napisał:

3 razy male ilości 

no ok...to Probuj z tym neutralizowaniem kwasu,jeśli to nie to,to trzeba weta gastrologa...mleko/Controloc/siemię lniane - takie są opcje,oczywiście nie wszystko naraz.Siemie mozesz dodawać do posiłków.

Ola,a ona badanie w kierunku lamblii miała robione?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...