Jump to content
Dogomania

S.O.S. sunia spod lasu, teren Wojtyszek- odlowiona z 7 szczeniakami! 6 szczeniaczków już w DS, 1 szczeniak i mama zostają gdzie są...


kiyoshi

Recommended Posts

3 minuty temu, Tianku napisał:

Udostepnilam na fb

Iza ale moze usun na fb ten fragment o tym ze zanim zostana wydane po wsi byle komu... bo jak kolezanka doczyta lub ktos jej powie...

koleżanka nie ma facebooka ;) ale jak ktoś jej powie to ...ona chyba jest tego akurat świadoma....nawet jeśli w podświadomości to jest

Udostępniajcie kochane, kto może, licze na cud

 

Link to comment
Share on other sites

kiyoshi, mnie pomagało czasem w rozmowach z takimi ludźmi, że psy są fundacyjne, więc mają opiekuna prawnego, a nie status "niczyje" i ja reprezentuję tę fundację. Wtedy wystarczy tylko dopowiedzieć, że nic bez wiedzy fundacji być nie może robione, a psy muszą zobaczyć weta (szczepienia i odrobaczenia), bo takie są procedury, i wtedy szczeniaki zabrać na przegląd i nie oddać. Mnie się w ten sposób udało zabrać parę psów (a i ruszyć sumienie gmin czy gminnego weta...) - tacy prości ludzie, mam wrażenie, mają wyobrażenie fundacji jak o policji dla zwierząt współpracującej z Państwem... nie chcą mieć kłopotów. Musisz wyczuć tych ludzi, co zadziała, ale wierzę że jakoś uda się temu zaradzić. Teraz najważne, że też brzdące są zaopiekowane.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki kochane, już pisze co dziś nastąpiło. Rano miałam jedną rozmowe z Panią ... niezbyt sie udała. Próbowałam wytłumaczyć odrobaczenia i szczepienia. NO, Pani stwierdziła że nie jest pewna i musi skonsultować, podzwoni po lecznicach.

Na szczęście zadzwoniła do mnie sama wieczorem i powiedziała że wypytywała i faktycznie trezba bedzie w 5 tyg życia małe odrobaczyć i w 6tym zaszczepić, ja powiedziałam, że sie tym zajme. Pani była dla mnie bardzo miła, pytała o różne rzeczy, więcej opowiadała, pytała też czy sa jakieś chętne domy...powiedziałam że mam chętnych na 4 szczeniaki i mame...ale to trochę naciagnęłam:( nie mam w ogóle chętnych na razie :(

W każdym razie na tą chwile małe u niej są, maja zrobione legowisko ze słomy w domku letniskowym, sikają na gazete, piją mleko, troszke się interesują wodą. Ogólnie jest ok, tylko ludzie na wsi teraz znowu jej dokuczają że niby przygarnęła tyle psów i będzie mieć 101 dalmtyńczyków...takie coś. jestem z nią umówiona na wekend, myśle że podjade w niedziele zrobić lepsze zdjęcia do ogłoszeń. Co do chętnych na adopcje gospodarzy nic nie mówiła, więc zakładam że nic się nie dzieje w tym kierunku i nikogo nie było "oglądać"...

Także..znowu zmiana, może tym razem na zawsze taka- na współprace

  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Oby plan się powiódł. Jest szansa ,że sąsiedzi po wstępnych achach i ochach odeszli od pomysłu wzięcia szczeniaków. I p.Ania zrozumiała , że sama nie udźwignie ciężaru dalszej opieki nad nimi i szukania im domów  .

Ja bym był ostrożna z tą współpracą .

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Poker napisał:

Oby plan się powiódł. Jest szansa ,że sąsiedzi po wstępnych achach i ochach odeszli od pomysłu wzięcia szczeniaków. I p.Ania zrozumiała , że sama nie udźwignie ciężaru dalszej opieki nad nimi i szukania im domuów  .

Ja bym był ostrożna z tą współpracą .

tak też tak myśle i zdaje sobie sprawe że to może być znowu chwilowe....

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, kiyoshi napisał:

tak też tak myśle i zdaje sobie sprawe że to może być znowu chwilowe....

Musisz działać bardzo dyplomatycznie. Zeby czegoś przez przypadek nie "chlapnąć" . Na wsi na pewno się podśmiewają, a Pani zaczyna się martwić, że faktycznie  psy zostaną na jej utrzymaniu. To jest szansa musisz z uporem twierdzić, że masz chętnych, a może by chociaż jedna osoba "chętna" pojechała z Tobą i sobie zarezerwowała już jakiegoś szczeniaka. Nawet za jakąś opłatą. Jakby Pani wydała wszystkie szczeniaki i jeszcze troche na tym zarobiła to by wszystkim na wsi, że się brzydko wyraże "gęby pozamykała". Trzeba dzałać z rozwagą i być przyogtowanym na różne warianty.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

zarabianie tego typu psuje ludzi - w sensie ludzie juz nie mogą samych siebie traktować jako tych dobrych, i to nie jest korzystne dla całej sprawy, bo przecież naprawdę sie na tym nie zarabia

pani powinna za to dostać poczucie, że zrobiła coś dobrego, pomogła bezinteresownie, jest dobrym człowiekiem -dla ludzi to ważne jest bardzo, że mogę się dobrze oceniać - ludzie chcą byc "dobrzy" w swoich oczach

pewnie można jej obiecać, że dowie się , w jakieś formie (zdjęcia zobaczy?) o dalszym losie szczeniąt

ludziom sie nigdy gęb nie pozamyka; ale jak pani będzie miała poczucie, że zrobiła coś dobrego, jest dobrym człowiekiem, naprawdę pomogła bezbronnym pieskom, a pieski dzięki niej będą miały dobre życie (nie tylko dzięki niej, bo więcej osób pomagało - a ona jest częścią tej pomagającej społeczności -taka przynależność jest ważna dla pomagających ludzi, bo maja poczucie że tworzą cos większego, a jednocześnie, że nie  sa sami z problemem) to sie poczuje sama taka ważna, potrzebna, i w ogóle , że nie będzie się gadkami ludzkimi przejmować zbytnio

a ludzie tylko gadają jak ktoś sie tym przejmuje; jak ma niskie poczucie wartości

i naprawdę super, że pomogła -zrobiła tyle ile mogła; a teraz włączą się następne osoby po prostu - bo praktycznie dobrze zrobiła, a że nie wie sama jak się do tego ustawić - to dla szczeniaków nie ma znaczenia na ten moment - po prostu by trzeba ją wesprzeć psychicznie, docenić to co zrobiła,   i zabrać szczeniaki - bo juz dalej ona nie da rady pomoc

myślę,  że każdy ma pewne swoje granice, i po prostu nawet jak chce dobrze, i jest dobrym czloiekiem -to i tak pewnych swoich granic nie przekroczy -typu "pies nie ma wejscia do mieszkania"; bo przekraczanie tych granic wymaga kolejnych pokoleń , 

i ja jestem za tym, żeby nie kłamać  - bo łatwo się w kłamstwach pogubić, rzadko kto jest w tym dobry, ale i niekoniecznie całą prawdę mówić - ale cześć prawdy tak - bo pani tez ma udział w ratowaniu szczeniaków i zasługuje na prawdę ( w jakimś zakresie) - więc lepiej powiedzieć za mało; niz za dużo; wiec można powiedzieć, z jest więcej osób w to zaangażowanych,  i tak z grubsza jak to działa - zazwyczaj to robi wrażenie

to znaczy nie uważam, że kłamanie to coś złego, ale to jest bardzo trudne żeby dobrze kłamać, a ludzie się strasznie złoszczą, jak odkryją, że ktos ich specjalnie okłamał i wtedy robi się naprawde trudno

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

Mam miejsce  w DT dla jednego szczeniaka za weta i ew. karmę. U mojej koleżanki , która za moim pośrednictwem pomogła kilku psom z dogo. Ostatnio Balbince od ewu.

Dziękuję Ci Poker z całego serca i tej wspaniałej koleżance. To jeden babelek będzie zabezpieczony. 6 zostaje. Może ktoś jeszcze we Wrocławiu zlituje się chociaż nad jednym BLAGAM

Będzie im razem raźniej nawet w transporcie. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja nadal sobie myślę... że skoro i tak maluchy jeszcze muszą być przy mamie i dopiero za jakiś miesiąc będą mogły ruszyć do DT to może którymś się poszczęści i trafią od razu do DS, może warto poogłaszać? Zawsze można początkowo z chętnymi spisać umowę DT, a  potem przepisać na DS, jeśliby tam zostały i okazało się, że dom dobry:) Jest taka strona: szczeniaki do adopcji - Wrocław i okolice oraz szczeniaki do adopcji - Poznań i okolice. Jest też dużo grup szczeniaczkowych - może wystarczy wrzucić post, że poszukiwany jest DT (najlepiej z opcją DS) dla maluchów i sprawdzić tak, jak sprawdza się DS. O szczeniakach nie trzeba wiedzieć w sumie wiele: każdy w sumie psoci i łobuzuje, wymaga wychowania, socjalizacji i nauczenia zasad panujących w domu, więc może to jakieś wyjście, może będzie łatwiej wtedy znaleźć coś maluszkom. 

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Ja nadal sobie myślę... że skoro i tak maluchy jeszcze muszą być przy mamie i dopiero za jakiś miesiąc będą mogły ruszyć do DT to może którymś się poszczęści i trafią od razu do DS, może warto poogłaszać? Zawsze można początkowo z chętnymi spisać umowę DT, a  potem przepisać na DS, jeśliby tam zostały i okazało się, że dom dobry:) Jest taka strona: szczeniaki do adopcji - Wrocław i okolice oraz szczeniaki do adopcji - Poznań i okolice. Jest też dużo grup szczeniaczkowych - może wystarczy wrzucić post, że poszukiwany jest DT (najlepiej z opcją DS) dla maluchów i sprawdzić tak, jak sprawdza się DS. O szczeniakach nie trzeba wiedzieć w sumie wiele: każdy w sumie psoci i łobuzuje, wymaga wychowania, socjalizacji i nauczenia zasad panujących w domu, więc może to jakieś wyjście, może będzie łatwiej wtedy znaleźć coś maluszkom. 

Tysiu małe do końca miesiąca muszą wyjechać. Mój post na fb krąży i ma już ponad 200 udostepnien nawet jakieś osoby napisały ale nic konkretnego 

Ogłoszenia zrobię w weekend j ad k będę mieć zdjęcia. Oczywiste że będę szukać DS ale wolę mieć DT w zanadrzu bo lepiej dać psa do dobrego DT niż byle jakiego DS

Często mamy szczeniaki w przytuliska. Zwykle zajmuje trochę znalezienie odpowiedniego iedzialnych domów bo byle jakie to i na tej wsi się znajda

11 minut temu, Figunia napisał:

15 rano wylatuje...

Chyba,żebym odłożyła wyjazd, ale tylko o tydzień, góra dwa i kupiła nowy bilet. Tylko czy to ma sens...? Kto je przejmie? 

Dziękuję Figuniu za chęci ale to faktycznie nie miałoby sensu :((( miejmy nadzieję że znajdę miejsca dla wszystkich

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Oj, przepraszam - musiałam gdzieś przeoczyć. Mogę prosić o link do ogłoszenia? ;) 

 

Tysiu kochana, masz mnie w znajomych na facebooku :D zajrzyj prosze na mój profil- ogłoszenie jest na samej górze tablicy:) udostęoniaj gdzie sie da :)

Chyba będzie jeden DS :) i to blisko bardzo.

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, kiyoshi napisał:

 

Tysiu kochana, masz mnie w znajomych na facebooku :D zajrzyj prosze na mój profil- ogłoszenie jest na samej górze tablicy:) udostęoniaj gdzie sie da :)

Chyba będzie jeden DS :) i to blisko bardzo.

Podaj mi proszę namiary, też poudostępniam, jak Ci pisałam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...