Jump to content
Dogomania

S.O.S. sunia spod lasu, teren Wojtyszek- odlowiona z 7 szczeniakami! 6 szczeniaczków już w DS, 1 szczeniak i mama zostają gdzie są...


kiyoshi

Recommended Posts

9 godzin temu, helli napisał:

A co z Mamą będzie?

Nie wiem helli :(( zrobiłam jej kilka ogłoszeń adopcyjnych z nadzieja

Myślę że będę musiała poszukać jej miejsca w hoteliku czy DT wtedy zdrowotne ogarnąć i cały czas intensywnie szukać domu

To młoda prześliczna sunia ale mocno skrzywdzona. Musi mieć dom z ogrodem bardzo spokojny dom i spokojna okolice

 

Wczoraj rozmawialam zPania Ania. Maluchy jedza rosną broja :)) w sobotę Pani nie będą nie będzie bo jedzie na pogrzeb więc albo pojadę do niej s niedzielę albo we wtorek czy środę już na szczepienia małych. Muszę ustalić w pracy tylko w który z tych dni będę mogła wybrać nadgodziny

11 godzin temu, Poker napisał:

 

Mam już wpłaty z bazarków. Na jakie konto mam wpłacić?

Bardzo Ci dziękuję za pomoc

Ustalmy może najpierw na co mogę przeznaczyć te pieniądze zeby potem nie było nieporozumien

Na teraz muszę zaszczepić 7 małych i sunie. Potem być może utrzymać sunie w hoteliku. Nic więcej nie potrzebuje. Za szczepienia wyloze z nadzieją że nowe DS zwrócą mi te pieniążki w momencie adopcji. 

Więc czy zgadzasz się przeznaczyć pieniądze z bazarku na sunie i jakie masz ewentualne warunki ku temu? 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Poker napisał:

Robiłam bazarki na rodzinkę ,więc dysponuj według uznania. Nie stawiam żadnych warunków. Czy mam wpłacic na konto, z którego przyjdzie ł przelew za pościel ?

tak, na to samo, bardzo Ci dziękuje....

 

Pytałam wizytatorki z Opola i Swarzędza...nic w sprawach wizyt nie ruszylo, nawet terminów nie ma...a ludzie dzwonią bez litości i piszą o białe szczeniaczki...dziś z 10 pytań co najmniej...

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Poker napisał:

Pytałaś kado ?

Zadzwoń może do Fundacji Fioletowy Pies z Opola . Jest duża szansa ,że pomogą.

A MALWA? ona jest spod Poznania.

Podawałam,że werenn (Renata) jest z Opola.Jest mobilna bo to też jest istotne.Bardzo fajna kontaktowa osoba.Mam nr.tel.Trzeba dzwonić bo nie każdego dnia osoby są na Dogo.

Link to comment
Share on other sites

Juz kontaktowalam się z obydwoma wizytatorkami. Opole będzie sprawdzane w sobote :) juz umówiony termin, a Swarzędz ma być dzwoniony jutro.

34 minuty temu, Poker napisał:

Pytałaś kado ?

Zadzwoń może do Fundacji Fioletowy Pies z Opola . Jest duża szansa ,że pomogą.

A MALWA? ona jest spod Poznania.

tak, pisałam do kado...z przyczyn niezależnych musiała mi odmówić, ale sporo pomogła np. opisując teren gdzie psiak miałby zamieszkać....Poprosiłam osobe z fb, która mieszka blisko, myśle, że dobrze sprawdzi ten dom.

Do MAlwy nie pisałam, bo juz kiedyś pytałam i wiem, że mieszka z innej strony Poznania i na takie odległości nie ma możłiwości podjechac...mam wizytatorke stricte ze Swarzędza....

23 minuty temu, Anula napisał:

Podawałam,że werenn (Renata) jest z Opola.Jest mobilna bo to też jest istotne.Bardzo fajna kontaktowa osoba.Mam nr.tel.Trzeba dzwonić bo nie każdego dnia osoby są na Dogo.

przyznaje że do werenn nie pisałam :(  tylko do kado..

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Poker napisał:

Przelałam na rodzinkę 370 zł z obu bazarków.

Dziękuję Ci Poker jeszcze raz z całego serca

Umówiłam szczepienia malych na wtorek, wybiorę w pracy nadgodziny i z nimi pojadę, od razu zrobię Wam nowe zdjęcia czy może jakiś filmik się uda

 

Rozmawialam z Kasią (kasiainat) zgodziła się przyjąć do siebie sunie. Bardzo na to w duchu liczyłam i jestem ogromnie wdzięczna. Jakoś finansowo będę musiała ogarnąć ale najważniejsze że będzie bezpieczna w razie czego. 

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Poker napisał:

nie mam nic przeciwko kasianat, ale czy nie jest bliżej do Szafirki? Szkoda wozić sunię daleko i mnożyć koszty.

Mhmm troszkę bliżej moze ale opłata jest droższa. W przeciągu miesiąca się różnica wyrówna. 

U Hani jest sporo piesków, u Kasi mniej. Będzie więcej szans żeby z nią pobyć, poobserwowac, popracowac

Bardzo dziękuję Kasi że zgodziła się ją przyjac

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Poker napisał:

nie mam nic przeciwko kasianat, ale czy nie jest bliżej do Szafirki? Szkoda wozić sunię daleko i mnożyć koszty.

sprawdziłam na mapie i różnica jest ok. 60 km....w każdym razie to miejsce jest i tak na wszelki wypadek. Ja nie wiem czy Pani Ania będzie chciała oddać sunie do DT czy chciałaby od razu do DS żeby poznać nową rodzinę...trudno mi to teraz powiedzieć. Ja bym wolala żeby była u Kasi- będzie w domu, przy ludziach, uczona zachowania, spacerów, ogarnięta weterynaryjnie. Tu u Pani jest raczej wolnym psem....

Słuchajcie- jednak nie dam rady pojechać jutro do małych:( przekazałam tylko puszki...a reszta we wtorek bo po prostu nie wyrobie.

Przywieźli nam 2 nowe pieski do przytuliska w tym tygodniu. Niewidomego boksera/amstafa mixa, przerazony pobytem, w ogóle nie wchodzi do budy- nie widzi więc obija się o kraty...jest tragedia. Wczoraj dowieźli małego pieska/sunie który kilka dni koczował pod lasem...jest tak przerażony że nie je, nie pije, w ogóle nie da się go wyciągnąć z KLATKI w której go Geniu przywiózł...

Mamy więc fuullll w schronisku i musimy poprzenosić psy, zabezpieczyć żeby nie marzly, ślepemu zrobić zdjęcia i filmiki i ruszyc mega szybko z ogłoszeniami bo jak się zaczną mrozy to zamarznie....Swoja droga, chyba człowiek który go zgłosił mówi prawde- pies przez 3 tygodnie!!! minimum błakał się przy jego gospodarstwie...ślepy...jakim cudem on to przetrwał....

 

a z dobrych, cudownych wiadomości, na koncie piesków jest:

- 370 zł z bazarku Poker

- 50 zł od mojej koleżanki Sabiny

- 250 zł od helli

DZIĘKUJE Z CAŁEGO SERCA :)))))

kwiat-ruchomy-obrazek-0258.gif

 

U Pani ANi i małych będe we wtorek na pewno

Link to comment
Share on other sites

Dziś odbyła się wizyta PA w Swarzędzu. Przyznaje, że był to dom którego tak nie byłam pewna, ale wizytatorka rozwiał moje wątpliwości. Dom jest skromny ale bardzo dobry! mieli już dwa pieski od szczeniaka, także jedna sunia tam zamieszka.

Więc 3 pieski maja juz domy na 100% i teraz gdzieś odbywa się wizyta w Opolu- zobaczymy co wyjdzie.

Jeden piesek ma już nawet imie nadane - Imbirek :) to jest u tej rodziny co rozważała adopcje 2 szczeniaków, dziś z Panią rozmawiałam i....rozważają nadal dwójke, ale.....Imbirek i MAMA..warunki byłyby idealne...23go przyjadą po Imbirka i na zapoznanie z sunią...jeśli zaiskrzy to po nią wrócą...to by była cudowna wiadomość więc trzymajcie kciuki!

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, kiyoshi napisał:

Dziś odbyła się wizyta PA w Swarzędzu. Przyznaje, że był to dom którego tak nie byłam pewna, ale wizytatorka rozwiał moje wątpliwości. Dom jest skromny ale bardzo dobry! mieli już dwa pieski od szczeniaka, także jedna sunia tam zamieszka.

Więc 3 pieski maja juz domy na 100% i teraz gdzieś odbywa się wizyta w Opolu- zobaczymy co wyjdzie.

Jeden piesek ma już nawet imie nadane - Imbirek :) to jest u tej rodziny co rozważała adopcje 2 szczeniaków, dziś z Panią rozmawiałam i....rozważają nadal dwójke, ale.....Imbirek i MAMA..warunki byłyby idealne...23go przyjadą po Imbirka i na zapoznanie z sunią...jeśli zaiskrzy to po nią wrócą...to by była cudowna wiadomość więc trzymajcie kciuki!

Łaaaałł! To by była bomba :)))

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

To wspaniale! :) Trzymam kciuki za podwójną adopcję! Dobrze, że ludzie rozumieją, że przemyślą czasem... to byłaby najlepsza opcja :)

 

1 godzinę temu, agat21 napisał:

Łaaaałł! To by była bomba :)))

tak, aż mi serce mocniej zabiło, bo to by bylo dla suni najlepsze, dom w spokojnej okolicy, z ogródkiem, u psiarzy i w dodatku z synkiem!  Byle tylko Pani ANia nie utrudniała....

 

Juz po wizycie w Opolu, jest też OK :) huurra. to juz 4 malec zaklepany:)

poradźcie mi...mam 5ty dom też...i to dom sprawdzony...ale jest tam pies amstaff 2 letni (chyba kastrwany) u Pani w domu...podobno mega łagodny, w bliskiej rodzinie u syna jest jeszcze drugi amstaff. Pani rozważała DT dla malucha z opcją DS. W adopcji amstaffa pośredniczyła moja znajoma Natalia i bardzo poleca ten dom, ale ja sie boje:( :( już nawet nie amstaffa domowego, ale...drugiego- tego od syna, który tez przebywa u pani...czy dwa amstaffy i mały kundelek to będzie mądre>??? co robić! help....

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Poker napisał:

Super idzie, Jeszcze 3 sztuki i mamusia.

Mocno bym się zastanawiała nad domami z amstafami.

własnie też sie mocno zastanawiam:( :( chyba Pani podziękuje ... mimo że jest cuuudna po prostu..... :( strach jest..wiem, że ona też nie jest pewna, nawet nie łagodności psa, ale delikatności....

 

Link to comment
Share on other sites

Podrzuć mi linki do  ogłoszęń szczeniaków, tych co jeszcze nie są zarezerwowane,  i do innych Twoich ogłoszeń. Czy w Twoim przytulisku są jakkeś małe albo średnie młode psiaki do adopcji?  Albo masz namiar na psiaki do adopcji, które znajdują się w okolicach Łodzi?

Pytam dltego, że koleżanka z pracy rzuciła dziś hasło, że che mieć psa. Nie wiem na ile jest to poważna decyzja i czy nie jest to słomiany zapał. A nawet jeśli to nie słomiany zapał to padło też słowo kupno psa i wtedy ja zareagowałam, że tyle jest psiaków do adopcji i po co kupowąć i że podeśle kilka linków.  Nicego nie obiecuję. Gdybyś mała pytania to pisz, kontakt do mnie też masz. Ja teraz idę spać bo jestem po nocy w pracy ::).

 

Link to comment
Share on other sites

Janeczko. Jeszcze dwie sunie szczeniaki są bez rezerwacji. Z domu z amstafami zrezygnowałam ale za to dzwoniła bardzo fajna Pani z miejscowe ości Bielawy więc tamta sunia przejdzie na nia

Jutro będę mieć świeże zdjęcia malutkich dziewczynek

W przytuliska mamy teraz "urodzaj“, mam też super sunie Rolke do adopcji. Wszystko zależy jaki to dom iile maja czasu na psa ale na pewno mogę dobrać kandydata

Dzięki że o mnie pomyślałaś :))) 

Po południu podeślę Ci linki

Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, Poker napisał:

kiyoshi , czy nadal mam trzymać miejsce u koleżanki?

Dam znac jutro po wizycie u weta. Ok? Podejmę ostateczna decyzje na pewno. Jeśli pieski są w dobrym stanie i Pani Ania pozwoli w razie co odrobinę dłużej te 2 sunie przechować to nie ma sensu wysyłać ich na tymczas. 

Dziękuję Wam że czekajcie. 

Poker znasz kogoś w Bielawie?? Do wizyty PA? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia Saturday, November 16, 2019 o 19:28, kiyoshi napisał:

 

tak, aż mi serce mocniej zabiło, bo to by bylo dla suni najlepsze, dom w spokojnej okolicy, z ogródkiem, u psiarzy i w dodatku z synkiem!  Byle tylko Pani ANia nie utrudniała....

 

Juz po wizycie w Opolu, jest też OK :) huurra. to juz 4 malec zaklepany:)

poradźcie mi...mam 5ty dom też...i to dom sprawdzony...ale jest tam pies amstaff 2 letni (chyba kastrwany) u Pani w domu...podobno mega łagodny, w bliskiej rodzinie u syna jest jeszcze drugi amstaff. Pani rozważała DT dla malucha z opcją DS. W adopcji amstaffa pośredniczyła moja znajoma Natalia i bardzo poleca ten dom, ale ja sie boje:( :( już nawet nie amstaffa domowego, ale...drugiego- tego od syna, który tez przebywa u pani...czy dwa amstaffy i mały kundelek to będzie mądre>??? co robić! help....

Ja szczerze mówiąc  tam szczeniaka bym nie umieściła. Ja wiem, że pies psu nie równy i że to nie sprawiedliwe,  ale nie mam zaufania, ani dobrych doświadczeń jeśli chodzi o kontakty amstafów z innymi psami...No, ale może to ja trafiam na specyficznie "wychowane" egzemplarze...                                                                                                                 Właśnie doczytałam , że zrezygnowałaś z tego domku ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...