Jump to content
Dogomania

S.O.S. sunia spod lasu, teren Wojtyszek- odlowiona z 7 szczeniakami! 6 szczeniaczków już w DS, 1 szczeniak i mama zostają gdzie są...


kiyoshi

Recommended Posts

3 minuty temu, seramarias napisał:

Ale cudna rodzinka, coś mi się zdaje, że jak pójdą w świat ogłoszenia to DT nie będą potrzebne i maleństwa pojadą do swoich domków.

tzn. już ze 20 domów by było...tylko szkoda, że póki co są chętni tylko tacy co nawet ogłoszenia nie potrafia przeczytać. Mam tylko jeden pewny dom..nic ponad to, a telefonów, sms, wiadomości tona. W pzypadków szczeniaków to naprawde nie jest takie proste, każdy weźmie, ale ja wydam tylko w odpowiedzialne ręce...

W każdym razie- dzięki za dobre życzenia oby się spełniły

Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, kiyoshi napisał:

tzn. już ze 20 domów by było...tylko szkoda, że póki co są chętni tylko tacy co nawet ogłoszenia nie potrafia przeczytać. Mam tylko jeden pewny dom..nic ponad to, a telefonów, sms, wiadomości tona. W pzypadków szczeniaków to naprawde nie jest takie proste, każdy weźmie, ale ja wydam tylko w odpowiedzialne ręce...

W każdym razie- dzięki za dobre życzenia oby się spełniły

Znajdą się i odpowiednie ręce :) Niestety zdaję sobie sprawę, że często ludzie widząc takie słodkie kluseczki zapominają, że to nie maskotki i kiedyś dorosną, ale są jeszcze ci fajni, odpowiedzialni i takich domków maluchom życzę.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

Dzielna mamusia jest bardzo fajna.

tak, ona jest niesamowita. Bardzo madra...przesliczna, gdybym tylko mogła wzięlabym do siebie od razu, ale waidome...nie moge :( DLa niej też trzeba znaleźć dom...

ciągle ktoś dzwoni o szczeniaki...nocke miałam straszną, najpierw jeden gówniarz po 24 dzwonił, a potem ktos po 1szej w nocy....masakra. Wieczorem z 10 durnych telefonów, dziś kolejne jakieś...jeden dom MOŻE będzie...ale wielkie może ....nie lubie działać po presją czasu....

Domy na wsi u gospodarzy chyba naprawde całkowicie są juz odrzucone...przynajmniej nic nie słychac w tym temacie

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.11.2019 o 08:12, kiyoshi napisał:

Dziękuję Tysiu. Porozmawiam z Panią Ania. Kojarzę ta Fundację - pomagaja też przy Radysach:) może podaj mi namiar z kim konkretnie się kontaktować, porozmawiamy

Przepraszam, że dopiero dzisiaj... Kontaktuj się z Izą, zaraz Ci podam na PW dane - na fb i telefon.

A maluszki PRZEŚLICZNE. Mam nadzieję, że wsród beznadziejnych telefonów, będą właśnie TE.

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Przepraszam, że dopiero dzisiaj... Kontaktuj się z Izą, zaraz Ci podam na PW dane - na fb i telefon.

A maluszki PRZEŚLICZNE. Mam nadzieję, że wsród beznadziejnych telefonów, będą właśnie TE.

teraz to już zupełnie bez sensu, jestem po pierwszych kilkudziesięciu rozmowach z chętnymi...pierwsze domy już jakoś przesiewam. Niech już inne psy skorzystaja z tamtych miejsc. Dzięki jeszcze raz

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tyś(ka) napisał:

Po cichu liczyłam, że DT nie będzie potrzebny ;) 

przydałby się przydał, ale zaufany, znany, żeby mnie troche odciązyć...nie lubie tak dawać/ przerzucać...na pewno jest mnóstwo psów w większej potrzebie...a chyba w tej Fundacji jak patrzyłam na fb to "moja" rodzinka i tak dostałaby tam kojec....więc...

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Poker napisał:

Moja koleżanka czeka.

uff to super, własnie chciałam pytać. Poker, myśle że do Twojej koleżanki trafi jeden z piesków z pierwszego zdjęcia na tej stronie. Ten po lewej z białymi skarpetkami to samiec i o niego zupełnie nikt nie pyta. Ta po prawej to sunia która jest najmocniej wycofana, ciągle się telepie (to albo ona albo jej siostra która wygląda identycznie)...o brażowe sunie są jakies pytania ale one są 3, więc.....ten piesek z białymi skarpetkami jest odważny, lepiej się rozwija i fizycznie i psychicznie niż ta sunia....więc może jednak tą sunie najbiedniejszą??

Jest szansa że w wekend 23/24 będzie u nas w przytulisku rodzina z Wrocławia która kiedyś adoptowała od nas pieska, chcą przyjechać z darami. Mam nadzieje, że zabraliby potem ze sobą ta maleńką i gdzieś tam przekazali Wam we Wrocławiu...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Karma już zamówiona, powinna przyjść w nadchodzącym tygodniu: do karmy zostało dorzucone posłanko i miseczka dla szczeniąt :)

jejku...podziękuje Tysiu z całego serca. Bardzo się przyda miseczka i posłanko też bo trochę chyba marzną te maluchy na gazetach :( ale co zrobić...nie ma ich gdzie przenieść:(  BARDZO BARDZO PODZIĘKUJE

 

ps. CZY MAMY KOGOS NA DOGO  Z OPOLA I ZE SWARZEDZA?? potrzebuje tak wizyty przedadopcyjne dla białego pieska i brązowej suni

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

jejku...podziękuje Tysiu z całego serca. Bardzo się przyda miseczka i posłanko też bo trochę chyba marzną te maluchy na gazetach :( ale co zrobić...nie ma ich gdzie przenieść:(  BARDZO BARDZO PODZIĘKUJE

 

ps. CZY MAMY KOGOS NA DOGO  Z OPOLA I ZE SWARZEDZA?? potrzebuje tak wizyty przedadopcyjne dla białego pieska i brązowej suni

Z Opola jest werenn ; kado - mam kontakt gdyby co.

niufus1 - Poznań i okolice też mam kontakt.Swarzędz jest blisko Poznania.

Te osoby przeprowadzały nam wizyty.

Teraz muszę znikać,Miki jest w bardzo ciężkim stanie,sparaliżowany,jedziemy na rehabilitację.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Anula napisał:

Z Opola jest werenn ; kado - mam kontakt gdyby co.

niufus1 - Poznań i okolice też mam kontakt.Swarzędz jest blisko Poznania.

Te osoby przeprowadzały nam wizyty.

Teraz muszę znikać,Miki jest w bardzo ciężkim stanie,sparaliżowany,jedziemy na rehabilitację.

Miki to Twój piesek ANulko? ardzo mi przykro, trzymam kciuki za jego zdrowie, żeby wrócił do sprawności....

W Swarzędzu jest jakaś sensownie wyglądająca Pani na grupie wizytatorów, napisze do niej dzisiaj, a z Opola może napisze do kado, chciałabym ją prosić, zalezy mi na dobrym wizytatorze tutaj

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, Poker napisał:

ANULA, biedny Miki.Oby mu sie polepszyło.

Właśnie przeczytałam mejl od koleżanki. Napisała , że chcą z córką wziąć najsłabszego piesia  albo takiego , którego nikt nie chce.

czyli myślimy podobnie. W takim razie tą najmniejszą sunie....jesteśmy więc zgodne :)

mam teraz tylko kłopot ze szczepieniami, bo nasz wet zawsze robi odrobaczenie, po 2 tygodniach drugie i po tygodniu dopiero szczepienie. Ja znowu na ulotce Pyrantelu przeczytałam że odrobaczenie trzeba powtórzyć po 10 dniach. WIęc byłoby 19tego.....no i potem tydzień to by było szczepienie 26tego....

Będe w środe/ czwartek u mojej Pani Ani wetki i zapytam ją ...jak ona to widzi przy takim miocie. Cała aż sie telepie z nerwów bo wiem co to parwo i juz bym po prostu chciała je szczepić ....

edit: znowu tak chaotycznie napisałam, że pewnie nikt nic nie zrozumie :( chodzi mi o to, że maluchy urodziły się 8-9 październik. Teraz 9tego zrobiłam 1sze odrobaczenie, drugie powiedzmy będzie 19tego. Wtedy też małe skończą 6 tygodni....no i szczepienie wtedy by wypadało 26tego (czyli tez w dobrym terminie wiekowo, bo powinno byc między 6 a 7 tygodniem życia).....dobrze myśle??

 

edit2: teraz przeczytałam na ulotce Pyrantelu, że nie mogę już uzyć do drugiego odrobaczenia tego samego otwartego opakowania :( jasny gwint...dlaczego? musze też dopytac Pani Ani..jesli tak jest naprawde to będe musiała kupić drugie opakowanie :( :( ja nie moge....

Link to comment
Share on other sites

Ile mililitrów jest w butelce Pyrantelum ? Jaką wagę mają maluchy i mama?

Ludzki Pyrantel można użyć drugi raz.  Też się dziwię dlaczego nie można użyć 2. raz.

A nie można podać lek na robale, po 7 dniach szczepienie i po 7 dniach lek? Tylko czy one wiekowo będę dobre do szczepienia?

2 tygodnie przerwy są potrzebne , by larwy przekształciły się w dorosłe osobniki, bo na te lek działa.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Poker napisał:

Ile mililitrów jest w butelce Pyrantelum ? Jaką wagę mają maluchy i mama?

Ludzki Pyrantel można użyć drugi raz.  Też się dziwię dlaczego nie można użyć 2. raz.

A nie można podać lek na robale, po 7 dniach szczepienie i po 7 dniach lek? Tylko czy one wiekowo będę dobre do szczepienia?

2 tygodnie przerwy są potrzebne , by larwy przekształciły się w dorosłe osobniki, bo na te lek działa.

niby ten wet co był u suni co Pani Ania wezwała ważył te małe i powiedział że mają po ok. 1 kg. Mój wet (a właściwie jego córka) kazali mi dać po 1 podziałke na szczeniaka. Ja jednak zrobiłam po swojemu, najpierw po kropli i do pyska, zuzyłam ok. połowy opakowania, co wg moich przeliczeń (jest opis na ulotce że całe op jest na 15 kg psa, ja mam 7 psów po kg więc zużyłam pół opakowania po równo na głowe).

Własnie nie wiem jak jest z tymi terminami szczepień:( niby na wszystkich stronach gdzie patrzyłam jest napisane, by pierwsze szczepienie było między 6 a 7 tygodniem życia....a tu bym miała między 5 a 6 tygdoniem życia...czyli tydzień wcześniej....

no i tez nie wiem czemu na ulotce napisale, żeby powtorzyć po 10 dniach odrobaczenie, a każdy wet no i Ty również piszesz że po 14 dniach....no ale dobrze...to by było wtedy drugie odrobaczenie 23go...a szczepienie mogłoby być 19tego, wtedy skończą 6 tygodni..może tak by mogło być?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...