Jump to content
Dogomania

Szczęśliwe zakończenie:)Rexiu w DS.:)Rex ,starszy ON-ek na łańcuchu,czy doczeka pomocy? Czy ma szansę na normalny dom?Nadzieja umiera ostatnia!


Recommended Posts

15 godzin temu, beataczl napisał:

 

Tysia tez zaproponowala dobry i znany Jej hotelik w poblizu..jest miejsce

 może na razie awaryjnie, do czasu zwolnienia miejsca u Murki dać Rexa do hotelu "mojego" Oriona? Obecnie cena to 8zł/doba + karma (niedługo, chyba po nowym roku cena ma wzrosnąć do 9-10zł), niestety jest to duży hotel (30-35psów) i nie ma tak często zdjęć, jakby dogomaniacy oczekiwali, ale... na pewno Rex miałby lepiej niż teraz. Może mógłby tam czekać cierpliwie na miejsce u Murki (albo w innym hotelu)? Psy mieszkają w pokojach w ocieplanym budynku albo kojcach (część jest ogrzewana, część nie), wychodzą na wybieg, a teraz hotel jest na etapie zmian i zatrudnienia większej ilości pracowników, psich zoopsychologów/behawiorystów (stąd ma wzrosnąć cena), aby psy miały regularne spacery i zajęcia indywidualne. Luksusów nie ma, ale psy są bezpieczne, wyczesane, najedzone, zadbane na miarę możliwości hotelowych. Nie uważam, aby to było miejsce na stałe, zwłaszcza dla psów problemowych (w sensie do znalezienia domu - bo nie ma możliwości czasowych jakoś wyjątkowo pracować z psem), ale jeżeli wszystkie hotele będą pozajmowane to może warto gdzieś zarezerwować miejsce i umieścić Rexa na razie tutaj? Byłby chociaż bezpieczny. Plusem jest na pewno odległość (42km od Sz.), hotel mieści się w Krasnymstawie. Z tym, że właściciel hotelu (który jest też wolontariuszem Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt) prosi o całościową wpłatę za fakturę (czyli potrzebny byłby skarbnik). Mogę podać namiary i opowiedzieć, a w niedzielę Moja Znajoma po raz kolejny ma pojechać do hotelu w odwiedziny (więc to nie jest hotel, w którym nikt zaufany nigdy nie był).

----------------------------------------------------------------------------------------------------

ale nie ma pełnych stalych deklaracji:(

Link to comment
Share on other sites

Ja sie nie podejmuje umieścic go w hoteliku bez stałych deklaracji....a pózniej jakos to będzie......

mam problemy finansowe z kotkami w lecznicy....5.800zl długu,który stale rosnie,

i sunię Majke w hoteliku u Murki ...bez stalych deklaracji.....

dlatego nie jestem w stanie pomóc kolejnemu psiakowi:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, DORA1020 napisał:

Ja sie nie podejmuje umieścic go w hoteliku bez stałych deklaracji....a pózniej jakos to będzie......

mam problemy finansowe z kotkami w lecznicy....5.800zl długu,który stale rosnie,

i sunię Majke w hoteliku u Murki ...bez stalych deklaracji.....

dlatego nie jestem w stanie pomóc kolejnemu psiakowi:(:(:(

Czuwaj nad nim , rozumiem że  macie jakiś kontakt z właścicielem? chociaż spróbujmy ,pozbierać deklaracje , nadzieja umiera ostatnia?

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Rozumiem to i szanuję. To pozostaje zbierać deklaracje, kto może dorzucić grosik? 

No to będziemy zbierać, może jakimś cudem się uda!?

Niestety jeszcze dzisiaj wyjeżdżam na szkolenie wracam we wtorek, jeśli będzie dostęp do netu, zajrzę , podziękuję wszystkim ,którzy skorzystali z zaproszenia i mogą pomóc i zobaczymy ,czy Reks ma szansę ?

54 minuty temu, iwna5702 napisał:

Niestety hotelik o którym myślałam się nie podejmie ze względu na psa dominatora, który z drugim samcem się nie dogada.

Psy w tym hotyeliku biegają luzem i stado musi się dogadywac :(

Rozumiem i dziękuję za chęć pomocy :)

Link to comment
Share on other sites

Mam propozycję . Jeżeli się zgodzicie to :

1 - DORA postaraj się przekonać tych .... aby nie robili Rexowi krzywdy , że go zabierzemy

2 - Tyśka proszę dowiedz się konkretnie jaki będzie m-czny koszt hoteliku 

3 - jeżeli deklarowicze się zgodzą możemy już zbierać pieniądze  - jak uzbiera się suma /zapas/ na 3 m-ce utrzymania psa to go zabierzemy 

Jeżeli chcemy go uratować to musimy działać . Dogo powoli umiera i raczej małe szanse aby uzbierać pełne deklaracje bo jest nas coraz mniej a Ci co zostali są spłukani na maxa. 

Lada dzień zmieniam laptopa i będę mogła robić bazarki  tutaj i spróbuję  też na FB .  

To są moje propozycje. Proszę Was o wyrażenie swoich opinii. 

 

 

  • Like 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, mdk8 napisał:

Mam propozycję . Jeżeli się zgodzicie to :

 

2 - Tyśka proszę dowiedz się konkretnie jaki będzie m-czny koszt hoteliku 

Tak jak pisałam, na razie jest to 8zł/doba, czyli 8x31 =248,- i to jest koszt hotelu. Do tego trzeba doliczyć karmę (zamawianą do hotelu przez opiekunów) - a koszty uzależnione są od wyboru marki i dawkowania dziennego (nie wiem ile Rex może jeść). Jeżeli np. Fitmin (którym niektórzy tutaj karmią) to za 15kg jest 95zł, za Brit Care - ok. 130zł. Rex chyba zje z półtora-dwa duże worki karmy miesięcznie (do obliczeń zakładam, że dwa worki - jeżeli więc byłby to Fitmin to msc wyniesie to 180zł, jeżeli Brit: 260zł). Sumując, 248 (hotel) + 180-260 (karma) = ok. 430-510zł miesięcznie (całość). Jeżeli Rex miałby wydarzenie na fejsbuku to jest spora szansa, że znajdą się sponsorzy karmy (często się zdarza że ludzie chętnie wysyłają karmę pod wskazany adres). Oczywiście, jeżeli hotelik w Krasnymstawie byłby tymczasowym miejscem, trzeba by się dowiedzieć, ile wyniosłoby urzymanie Rexa u Murki, gdy tam już trafi - ale wydaje mi się, że to ok. 450zł z karmą. I jeżeli wybór padnie na hotel, o którym wspomniałam to warto zadzwonić i indywidualnie ustalić. Może jest jakaś szansa, żeby Rex częściowo był pod opieką Chełmskiej Straży? Tzn. oni przeprowadzili interwencję i zabrali psa, a my byśmy jedynie finansowali jego pobyt w hotelu... albo udostępniliby konto fundacyjne na zbiórkę na rzecz Rexa... albo jakoś w ogóle zaangażowali się w pomoc? Właściciel hotelu ma złote serce i od dawna działa w Straży, więc być może udałoby się znaleźć sposób na patologię, u której jest obecnie Rex... Warto spróbować, porozmawiać z hotelikiem, ale ja - przepraszam, od razu piszę, że ze względu na nadmiar obowiązków nie chcę pośredniczyć w sprawie Rexa (ale można się powołać na mnie, na Justynę od Amika i niegdysiejsza działaczka tomaszowskich adopcji).

PS: Wydaje mi się, że Twoja propozycja jest bardzo rozsądna.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Tak jak pisałam, na razie jest to 8zł/doba, czyli 8x31 =248,- i to jest koszt hotelu. Do tego trzeba doliczyć karmę (zamawianą do hotelu przez opiekunów) - a koszty uzależnione są od wyboru marki i dawkowania dziennego (nie wiem ile Rex może jeść). Jeżeli np. Fitmin (którym niektórzy tutaj karmią) to za 15kg jest 95zł, za Brit Care - ok. 130zł. Rex chyba zje z półtora-dwa duże worki karmy miesięcznie (do obliczeń zakładam, że dwa worki - jeżeli więc byłby to Fitmin to msc wyniesie to 180zł, jeżeli Brit: 260zł). Sumując, 248 (hotel) + 180-260 (karma) = ok. 430-510zł miesięcznie (całość). Jeżeli Rex miałby wydarzenie na fejsbuku to jest spora szansa, że znajdą się sponsorzy karmy (często się zdarza że ludzie chętnie wysyłają karmę pod wskazany adres). Oczywiście, jeżeli hotelik w Krasnymstawie byłby tymczasowym miejscem, trzeba by się dowiedzieć, ile wyniosłoby urzymanie Rexa u Murki, gdy tam już trafi - ale wydaje mi się, że to ok. 450zł z karmą. I jeżeli wybór padnie na hotel, o którym wspomniałam to warto zadzwonić i indywidualnie ustalić. Może jest jakaś szansa, żeby Rex częściowo był pod opieką Chełmskiej Straży? Tzn. oni przeprowadzili interwencję i zabrali psa, a my byśmy jedynie finansowali jego pobyt w hotelu... albo udostępniliby konto fundacyjne na zbiórkę na rzecz Rexa... albo jakoś w ogóle zaangażowali się w pomoc? Właściciel hotelu ma złote serce i od dawna działa w Straży, więc być może udałoby się znaleźć sposób na patologię, u której jest obecnie Rex... Warto spróbować, porozmawiać z hotelikiem, ale ja - przepraszam, od razu piszę, że ze względu na nadmiar obowiązków nie chcę pośredniczyć w sprawie Rexa (ale można się powołać na mnie, na Justynę od Amika i niegdysiejsza działaczka tomaszowskich adopcji).

PS: Wydaje mi się, że Twoja propozycja jest bardzo rozsądna.

Wezwały mnie DORA1020 i konfirm31
Cena hotelu, jeśli sprawdzony, jak dla mnie jest bezkonkurencyjna.
Nie znam już tańszych, w których na miejsce nie czeka się w kolejce. 
Skarpeta Owczarkowa może w miarę możliwości finansowych kupować Rexowi karmę, o ile nie będzie wymagał jakiejś drogiej karmy specjalistycznej.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Tak jak pisałam, na razie jest to 8zł/doba, czyli 8x31 =248,- i to jest koszt hotelu. Do tego trzeba doliczyć karmę (zamawianą do hotelu przez opiekunów) - a koszty uzależnione są od wyboru marki i dawkowania dziennego (nie wiem ile Rex może jeść). Jeżeli np. Fitmin (którym niektórzy tutaj karmią) to za 15kg jest 95zł, za Brit Care - ok. 130zł. Rex chyba zje z półtora-dwa duże worki karmy miesięcznie (do obliczeń zakładam, że dwa worki - jeżeli więc byłby to Fitmin to msc wyniesie to 180zł, jeżeli Brit: 260zł). Sumując, 248 (hotel) + 180-260 (karma) = ok. 430-510zł miesięcznie (całość). Jeżeli Rex miałby wydarzenie na fejsbuku to jest spora szansa, że znajdą się sponsorzy karmy (często się zdarza że ludzie chętnie wysyłają karmę pod wskazany adres). Oczywiście, jeżeli hotelik w Krasnymstawie byłby tymczasowym miejscem, trzeba by się dowiedzieć, ile wyniosłoby urzymanie Rexa u Murki, gdy tam już trafi - ale wydaje mi się, że to ok. 450zł z karmą. I jeżeli wybór padnie na hotel, o którym wspomniałam to warto zadzwonić i indywidualnie ustalić. Może jest jakaś szansa, żeby Rex częściowo był pod opieką Chełmskiej Straży? Tzn. oni przeprowadzili interwencję i zabrali psa, a my byśmy jedynie finansowali jego pobyt w hotelu... albo udostępniliby konto fundacyjne na zbiórkę na rzecz Rexa... albo jakoś w ogóle zaangażowali się w pomoc? Właściciel hotelu ma złote serce i od dawna działa w Straży, więc być może udałoby się znaleźć sposób na patologię, u której jest obecnie Rex... Warto spróbować, porozmawiać z hotelikiem, ale ja - przepraszam, od razu piszę, że ze względu na nadmiar obowiązków nie chcę pośredniczyć w sprawie Rexa (ale można się powołać na mnie, na Justynę od Amika i niegdysiejsza działaczka tomaszowskich adopcji).

PS: Wydaje mi się, że Twoja propozycja jest bardzo rozsądna.

Chełmska Straż nie inteweniuje,rozmawiałam,

interwencje zlecają inspektorom:  Pomarańskiej,nie pojedzie,ma mnóstwo obowiązków,stan zdrowia tez jej nie pozwala i brak auta

i ali123,ale nie jeżdzi na interwencje

rozmawiałam z ala123,mają dołączyć do CHSOZ nowe osoby,chętne do działania i pomocy

ale troche to potrwa

bardzo na nie liczę,bo w Szczebrzeszynie i okolicach na chwilę obecną przydałoby sie kilka interwencji:(

poprosze o numer tel  do Rafała

juz kiedys miałam ten numer,ale nie moge go znależć

ala123 mowiła,że nie ma miejsc u niego ,ale zadzwonię i zapytam

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.10.2019 o 12:38, konfirm31 napisał:

Zanim DONka nam cos napisze, to przypomniał mi się hotel Glee, poprzednio w Warszawie, teraz w Sandomierzu. Hotelik, a właściwie Dziewczyny, które go prowadzą, zna Kejciu. Tam był w Warszawie Jej Tobiś. Tu namiar na hotel

https://www.facebook.com/www.hotelglee/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARC0Zog-vEg6dOxiH3ES1yFpxTh_Do2hGchUjdskYqXun4xJT4irfmOgqQsReoOGDKF4cvpNCWxqYQx2

Patrzyłam na mapie. Od Szczebrzeszyna, dwie godziny jazdy (Sandomierz)

 

tu jeszcze jedna propozycja od konfirm31 , gdyby nie bylo jednak miejsc w hoteliku proponowanym przez Tysie..

dam tez stala przez rok- 10zl.

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Anula napisał:

Dobrze by było już wpłacać deklaracje,by były o jeden miesiąc do przodu.

Deklaruję 10,00zł stałej na rok, może już być od października.

 

Przed chwilą, koja napisał:

Dziękuję za zaproszenie. Ode mnie 20 zł stałej.

Bardzo dziękuję:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...