Jump to content
Dogomania

Szczęśliwe zakończenie:)Rexiu w DS.:)Rex ,starszy ON-ek na łańcuchu,czy doczeka pomocy? Czy ma szansę na normalny dom?Nadzieja umiera ostatnia!


Recommended Posts

57 minut temu, iwna5702 napisał:

Fakt, że porządek  Niemcy mieli od zawsze i ich zwierzęta tez są zadbane - natomiast w laboratoriach katują te biedne, które pewnie  z naszych schronisk na koniec tam trafiają  :(

Boziu.. NiEEEE!  to nie może być prawda, ja już mam dzień z głowy beczy.gif

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, DORA1020 napisał:

Tylko nie wiem na jakie

gdyby był w hoteliku to na konto Murki

ale na razie raczej nie ma miejsc, ala123 chce umieScic  3 psiaki/też bardzo potrzebuja pomocy/....nie wiem co będzie z Rexem

gdyby zgodziła sie go przyjąć,to można  by z wyprzedzeniem na jej konto,a Rex czekałby na miejsce

 

Dora musimy zacząć zbiórkę i podać konto, są chętni do pomocy i nie możemy Reksa teraz zostawić, może napisać że szukamy Skarbnika / ja do czasu znalezienia mogę zacząć zbierać , później przekażę uzbieraną kwotę /

i jak dobrze rozumiem, nie mamy dla niego hoteliku?   może trzeba szukać ?  może jak proponuje Agat21 w Psiej chacie?   bardzo się boję żeby ten człowiek go nie uśpił :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, iwna5702 napisał:

 Chciałam się upewnić, czy oprócz pieniędzy na hotelik jest poszukiwane również miejsce w hoteliku?

Może jeszcze do Skarpety Owczarkowej trzeba by napisać w sprawie Rexa - ale widzę, że już powyżej też jest o tym napisane

Dobry pomysł. Poproszę DONkę  ze Skarpety Owczarkowej, żeby zajrzała na wątek 

Napisałam na wątku Skarpety i wyślę pw do DONki

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, anica napisał:

Dora musimy zacząć zbiórkę i podać konto, są chętni do pomocy i nie możemy Reksa teraz zostawić, może napisać że szukamy Skarbnika / ja do czasu znalezienia mogę zacząć zbierać , później przekażę uzbieraną kwotę /

i jak dobrze rozumiem, nie mamy dla niego hoteliku?   może trzeba szukać ?  może jak proponuje Agat21 w Psiej chacie?   bardzo się boję żeby ten człowiek go nie uśpił :(

Ja też podpytam w sprawie hoteliku - mam na myśli taki jeden super - domowy, tylko czekam na  informację  odnośnie miejsca  .

Też jest dość istotne, gdzie jest psiak , mniej więcej region , bo trzebaby wiedzieć skąd  by mial jechać?

Link to comment
Share on other sites

Zanim DONka nam cos napisze, to przypomniał mi się hotel Glee, poprzednio w Warszawie, teraz w Sandomierzu. Hotelik, a właściwie Dziewczyny, które go prowadzą, zna Kejciu. Tam był w Warszawie Jej Tobiś. Tu namiar na hotel

https://www.facebook.com/www.hotelglee/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARC0Zog-vEg6dOxiH3ES1yFpxTh_Do2hGchUjdskYqXun4xJT4irfmOgqQsReoOGDKF4cvpNCWxqYQx2

Patrzyłam na mapie. Od Szczebrzeszyna, dwie godziny jazdy (Sandomierz)

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, anica napisał:

Boziu.. NiEEEE!  to nie może być prawda, ja już mam dzień z głowy beczy.gif

Niestety prawda. Teraz jest głośna sprawa w Niemczech:
https://www.popularne.pl/testy-na-zwierzetach-w-niemczech/?fbclid=IwAR31DpkOXki2lTShrVp5NPK7YYS4IOTtan8_NtIaNV7C64bmVU2BhISBuEQ

Oraz o koncernach tytoniowych (to warto wiedzieć zwłaszcza jak ktoś z Was pali): https://www.jestpozytywnie.pl/testuja-papierosy-na-psach/3/
To nie jest nic nowego, bo skoro sporo marek (tworzących np. słodycze dla dzieci) dopuszcza się do porywania i niewolnictwa małych dzieci, to co dopiero mówić o traktowaniu zwierząt.

 

A może na razie awaryjnie, do czasu zwolnienia miejsca u Murki dać Rexa do hotelu "mojego" Oriona? Obecnie cena to 8zł/doba + karma (niedługo, chyba po nowym roku cena ma wzrosnąć do 9-10zł), niestety jest to duży hotel (30-35psów) i nie ma tak często zdjęć, jakby dogomaniacy oczekiwali, ale... na pewno Rex miałby lepiej niż teraz. Może mógłby tam czekać cierpliwie na miejsce u Murki (albo w innym hotelu)? Psy mieszkają w pokojach w ocieplanym budynku albo kojcach (część jest ogrzewana, część nie), wychodzą na wybieg, a teraz hotel jest na etapie zmian i zatrudnienia większej ilości pracowników, psich zoopsychologów/behawiorystów (stąd ma wzrosnąć cena), aby psy miały regularne spacery i zajęcia indywidualne. Luksusów nie ma, ale psy są bezpieczne, wyczesane, najedzone, zadbane na miarę możliwości hotelowych. Nie uważam, aby to było miejsce na stałe, zwłaszcza dla psów problemowych (w sensie do znalezienia domu - bo nie ma możliwości czasowych jakoś wyjątkowo pracować z psem), ale jeżeli wszystkie hotele będą pozajmowane to może warto gdzieś zarezerwować miejsce i umieścić Rexa na razie tutaj? Byłby chociaż bezpieczny. Plusem jest na pewno odległość (42km od Sz.), hotel mieści się w Krasnymstawie. Z tym, że właściciel hotelu (który jest też wolontariuszem Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt) prosi o całościową wpłatę za fakturę (czyli potrzebny byłby skarbnik). Mogę podać namiary i opowiedzieć, a w niedzielę Moja Znajoma po raz kolejny ma pojechać do hotelu w odwiedziny (więc to nie jest hotel, w którym nikt zaufany nigdy nie był).

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, iwna5702 napisał:

Fakt, że porządek  Niemcy mieli od zawsze i ich zwierzęta tez są zadbane - natomiast w laboratoriach katują te biedne, które pewnie  z naszych schronisk na koniec tam trafiają  :(

tak,czytalam na fejsie k.Hamburga wlasnie,ale czy gdzie indziej nie tylko Niemcy? jest lista na fejsie ktore firmy, np. kosmetyczne, testuja na zwierzetach...makabra:( do tego przemysl tytoniowy ,farmakologia rowniez. wciska sie przedstawicielkom np. AVONU i Oriflame na Polske ze Oni to nie testuja!! ,wiadomo kasa sie tylko liczy :( 

my sie ,,mordujemy" ratujac psy z polskich wsi i ze schronisk wlasnie...

 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, anica napisał:

Dora musimy zacząć zbiórkę i podać konto, są chętni do pomocy i nie możemy Reksa teraz zostawić, może napisać że szukamy Skarbnika / ja do czasu znalezienia mogę zacząć zbierać , później przekażę uzbieraną kwotę /

i jak dobrze rozumiem, nie mamy dla niego hoteliku?   może trzeba szukać ?  może jak proponuje Agat21 w Psiej chacie?   bardzo się boję żeby ten człowiek go nie uśpił :(

Dlatego bardzo Was proszę o pomoc

ja nie znam hotelików oprócz Murki

do niej wczoraj dzwoniłam,ale nie ma miejsca

sama nie chcę decydowac o losie psiaka,dlatego założyłam wątek

może mdk8  zgodzi sie byc Skarbnikiem?

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Niestety prawda. Teraz jest głośna sprawa w Niemczech:
https://www.popularne.pl/testy-na-zwierzetach-w-niemczech/?fbclid=IwAR31DpkOXki2lTShrVp5NPK7YYS4IOTtan8_NtIaNV7C64bmVU2BhISBuEQ

Oraz o koncernach tytoniowych (to warto wiedzieć zwłaszcza jak ktoś z Was pali): https://www.jestpozytywnie.pl/testuja-papierosy-na-psach/3/
To nie jest nic nowego, bo skoro sporo marek (tworzących np. słodycze dla dzieci) dopuszcza się do porywania i niewolnictwa małych dzieci, to co dopiero mówić o traktowaniu zwierząt.

 

A może na razie awaryjnie, do czasu zwolnienia miejsca u Murki dać Rexa do hotelu "mojego" Oriona? Obecnie cena to 8zł/doba + karma (niedługo, chyba po nowym roku cena ma wzrosnąć do 9-10zł), niestety jest to duży hotel (30-35psów) i nie ma tak często zdjęć, jakby dogomaniacy oczekiwali, ale... na pewno Rex miałby lepiej niż teraz. Może mógłby tam czekać cierpliwie na miejsce u Murki (albo w innym hotelu)? Psy mieszkają w pokojach w ocieplanym budynku albo kojcach (część jest ogrzewana, część nie), wychodzą na wybieg, a teraz hotel jest na etapie zmian i zatrudnienia większej ilości pracowników, psich zoopsychologów/behawiorystów (stąd ma wzrosnąć cena), aby psy miały regularne spacery i zajęcia indywidualne. Luksusów nie ma, ale psy są bezpieczne, wyczesane, najedzone, zadbane na miarę możliwości hotelowych. Nie uważam, aby to było miejsce na stałe, zwłaszcza dla psów problemowych (w sensie do znalezienia domu - bo nie ma możliwości czasowych jakoś wyjątkowo pracować z psem), ale jeżeli wszystkie hotele będą pozajmowane to może warto gdzieś zarezerwować miejsce i umieścić Rexa na razie tutaj? Byłby chociaż bezpieczny. Plusem jest na pewno odległość (42km od Sz.), hotel mieści się w Krasnymstawie. Z tym, że właściciel hotelu (który jest też wolontariuszem Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt) prosi o całościową wpłatę za fakturę (czyli potrzebny byłby skarbnik). Mogę podać namiary i opowiedzieć, a w niedzielę Moja Znajoma po raz kolejny ma pojechać do hotelu w odwiedziny (więc to nie jest hotel, w którym nikt zaufany nigdy nie był).

 

19 minut temu, DORA1020 napisał:

Dlatego bardzo Was proszę o pomoc

ja nie znam hotelików oprócz Murki

do niej wczoraj dzwoniłam,ale nie ma miejsca

sama nie chcę decydowac o losie psiaka,dlatego założyłam wątek

może mdk8  zgodzi sie byc Skarbnikiem?

 

Tysia tez zaproponowala dobry i znany Jej hotelik w poblizu..jest miejsce

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, DORA1020 napisał:

Dlatego bardzo Was proszę o pomoc

ja nie znam hotelików oprócz Murki

do niej wczoraj dzwoniłam,ale nie ma miejsca

sama nie chcę decydowac o losie psiaka,dlatego założyłam wątek

może mdk8  zgodzi sie byc Skarbnikiem?

 

Mogę zostać skarbnikiem ale chciałabym zaznaczyć , że nie podejmę się szukania mu domu ani  ogłaszania go. Mam Balbinkę w hotelu , którą też objęłam tylko finansową opieką - ktoś inny miał szukać jej domu a skończyło się tym , że siedzi u kikou i muszę dokładać do opłat. 

Mam nadzieję ,że razem  pomożemy Rexowi  i go uratujemy.

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Niestety prawda. Teraz jest głośna sprawa w Niemczech:
https://www.popularne.pl/testy-na-zwierzetach-w-niemczech/?fbclid=IwAR31DpkOXki2lTShrVp5NPK7YYS4IOTtan8_NtIaNV7C64bmVU2BhISBuEQ

Oraz o koncernach tytoniowych (to warto wiedzieć zwłaszcza jak ktoś z Was pali): https://www.jestpozytywnie.pl/testuja-papierosy-na-psach/3/
To nie jest nic nowego, bo skoro sporo marek (tworzących np. słodycze dla dzieci) dopuszcza się do porywania i niewolnictwa małych dzieci, to co dopiero mówić o traktowaniu zwierząt.

 

Tysiu... :-( Wyślij te linki do schroniska w Piotrkowie, to zaczną Ci grozic prokuratorem te "hundehilfinie" z TOZ PT.  Nawet nie będą chciały przez minutę się zastanowić, czy przypadkiem możesz nie mieć czy mieć racji albo choć pomyśleć, że wysyłają psy w nieznane - w żaden sposób nie są w stanie sprawdzić, co się z nimi dzieje.

:-(

 

Propozycja hoteliku dobra, tym bardziej, że blisko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...