Jump to content
Dogomania

Nauka szczekania na hasło i na przód.


Maciejj

Recommended Posts

Witam, mam 2 małe pytanka, pierwsze jak nauczyć psa za pomocą smakołyków albo zabawek ażeby pies szedł na przód, drugie pytanie to co zrobić żeby pies szczekał na hasło jedyna rzecz jaką udało mi się uzyskać od niego szczeknięcie była to miska z jedzeniem czy może to być tylko że jak zaczął to przez kilka dni musiałem uspokajać bo wymuszał jakby szybsze podanie jedzenia bo oczywiście siada i waruje przed podaniem miski kładę i on czeka?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Chodzenie naprzód, że sam pies idzie?

Ja to robiłam tak - wskazywałam psu palcem kierunek do przodu + komendę, jak pies zrobił choćby jeden kroczek - duża pochwała i nagroda. Potem były dwa kroczki  i kolejne. Teraz idzie dopóty dopóki nie zostanie zwolniony z komendy.

Jeżeli chodzi o szczekanie i pies Ci to już robi przy misce, warto to wykorzystać. Musisz reagować bardzo szybko - miska (przyszykuj wcześniej, żeby pies nie ekscytował się, podczas robienia), komenda (przed szczekaniem, pies nie widzi jeszcze miski), duża pochwała (jak szczeknie) + miska. Następne kilka dni robisz to samo tylko z nauką "siad" lub/i waruj - tak żeby pies nie kojarzył miski ze szczekaniem. Potem powtórz "daj głos". Jak czujesz, że pies już zrozumiał komendę, ucz go na smaki/zabawkę.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, al'akir napisał:

Chodzenie naprzód, że sam pies idzie?

Ja to robiłam tak - wskazywałam psu palcem kierunek do przodu + komendę, jak pies zrobił choćby jeden kroczek - duża pochwała i nagroda. Potem były dwa kroczki  i kolejne. Teraz idzie dopóty dopóki nie zostanie zwolniony z komendy.

Jeżeli chodzi o szczekanie i pies Ci to już robi przy misce, warto to wykorzystać. Musisz reagować bardzo szybko - miska (przyszykuj wcześniej, żeby pies nie ekscytował się, podczas robienia), komenda (przed szczekaniem, pies nie widzi jeszcze miski), duża pochwała (jak szczeknie) + miska. Następne kilka dni robisz to samo tylko z nauką "siad" lub/i waruj - tak żeby pies nie kojarzył miski ze szczekaniem. Potem powtórz "daj głos". Jak czujesz, że pies już zrozumiał komendę, ucz go na smaki/zabawkę.

Może mi Pani trochę prościej wytłumaczyć 2 sprawę a temat szczekania? Trochę nie ogarnąłem gdyby można było tak w podpunktach punkt np. 1 i napisane w nim coś potem punkt 2 i coś, bo ja trochę nie rozumiem.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.11.2019 o 20:13, Maciejj napisał:

Może mi Pani trochę prościej wytłumaczyć 2 sprawę a temat szczekania? Trochę nie ogarnąłem gdyby można było tak w podpunktach punkt np. 1 i napisane w nim coś potem punkt 2 i coś, bo ja trochę nie rozumiem.

1. przyszykuje miskę, tak żeby pies tego nie widział;

2. pokazujesz psu miskę + komenda, pies szczeka (najlepiej 1 raz);

3. reagujesz na pojedynczy szczek - pochwała (dobrze/ok - słowo marker które używasz przy szkoleniu)

4. nagroda, tutaj miska.

 

Punkt 3, musi zostać wykonany bardzo szybko, liczy się czas reakcji, tak żeby pies zrozumiał co nagradzasz.

 

Jak pies zapamięta to ćwiczenie, nagradzasz w inny sposób (przysmak/zabawka), a podczas podawania miski uczysz psa nowych rzeczy (np siad, waruj), tak aby pies nie kojarzył miski ze szczekaniem, a z nagrodą za wykonanie polecenia.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...