Jump to content
Dogomania

FIDO - Stary, rudy, zaniedbany, mały piesuś za TM [*]


Recommended Posts

Rudy dziadek jest awaryjnie u mojej Znajomej w Krakowie. Docelowo pojedzie do Kikou ale musimy mieć pewność , że nie ma żadnej choroby zakaźnej. Cały czas dostaje kroplówki, nie ma temperatury , niestety nie  bardzo chce jeść. Dostaje Convalescence, wczoraj wieczorem zjadł odrobinę kurczaka.  Wetka oceniał go na 10-12 lat. Zęby ma ładne ale reszta organizmu wskazuje na taki wiek. Serduszko jest powiększone:(

Ewa Marta , Ellig dziękuję Wam za wzięcie pod skrzydła tego biedaka.W schronisku był bez szans.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malutki bidus. Oby jak najszybciej okazało się, co Mu dolega. I żeby to nie było nic poważnego. 

Raz jeden miałam sunie w podobnym stanie. Nie mogła nic jeść ale do tego miała biegunki i z badań wyszło, ze to ostre zapalenie trzustki.  

Nadal trzymam kciuki za Malucha. Niech juz zacznie jeść! 

 

Link to comment
Share on other sites

Fido nie chce jeść psiej karmy. W żadnej postaci. Sucha karma, puszka, convalescent - nie zna tego i za nic nie chce jeść. Za to każde ludzkie jedzenie przyjmuje. W tej chwili trudno nie dać mu choćby kawałka parówki, bo najważniejsze, żeby przewód pokarmowy pracował i nauka nowego jedzenia trochę potrwa. Najważniejsze jednak, że je cokolwiek. 

Rozglądamy się powoli za jakimś transportem do kikou. Kupki jeszcze luźne, ale w dobrym kolorze. Poza brakiem apetytu nic złego się nie dzieje.

Tyle, że biedniusi jest cały czas. Te smutne oczka kroją mi serce na pół:(

53c1ae9167b7b2bdmed.jpg

 

6bcf840e8a152859med.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Możliwe, że on jako szczeniak dostawał tylko resztki z ludzkiego stołu, taki pies nie tknie karmy, a zachwyci się chlebem postraszonym masłem. Znajoma  przygarnięta suczka dopiero po półtora roku zaczyna interesować się psią karmą, mięso było niejadalne wg niej, chleb jadła.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Sowa napisał:

Możliwe, że on jako szczeniak dostawał tylko resztki z ludzkiego stołu, taki pies nie tknie karmy, a zachwyci się chlebem postraszonym masłem. Znajoma  przygarnięta suczka dopiero po półtora roku zaczyna interesować się psią karmą, mięso było niejadalne wg niej, chleb jadła.

Też tak myślę. Najwazniejsze, że je cokolwiek. Z czasem nauczy się jeść dobre dla niego jedzenie. 

Link to comment
Share on other sites

A kleiku ryżowego z delikatnym mięskiem (np. indyk) nie zje? (do kleiku dodać warzywa: marchewkę, buraka, całość dla smaku zwieńczyć olejem rybim) Ja tak, na takiej delikatnej diecie miałam tymczaskę z parwo. To było zalecenie zresztą od wetki i świetnie na takiej diecie tymczaska zaczęła mi wracać do życia. Na pewno to lepsze niż parówki.

Mocno trzymam kciuki za Fido.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

A kleiku ryżowego z delikatnym mięskiem (np. indyk) nie zje? (do kleiku dodać warzywa: marchewkę, buraka, całość dla smaku zwieńczyć olejem rybim) Ja tak, na takiej delikatnej diecie miałam tymczaskę z parwo. To było zalecenie zresztą od wetki i świetnie na takiej diecie tymczaska zaczęła mi wracać do życia. Na pewno to lepsze niż parówki.

Mocno trzymam kciuki za Fido.

Nie chce jeść nic, poza tymi niezdrpowymi potrawami. Kurczaka gotowanego z warzywami, rosołku, nic:( Trzeba go nauczyć tych nowych smaków. Myślę, że malymi kroczkami uda się go przestawić:)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Anula napisał:

To kiepskie wiadomości.Nie wiem co Fido będzie jadł u Kikou,będzie głodował.W hotelach nie gotuje się psiakom,przy tylu psiakach nie ma na to czasu.

Kikou prowadzi staruszkowo. Na pewno nie da mu głodować. W razie czego będziemy finansować zakup mięsa i warzyw. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Ewa Marta napisał:

Kikou prowadzi staruszkowo. Na pewno nie da mu głodować. W razie czego będziemy finansować zakup mięsa i warzyw. 

Tak,tylko nie wiem czy kikou znajdzie czas na gotowanie bo rozumiem,że mięso będzie gotowane.

Może teraz posprawdzać kilka puszek z różnych firm,kupując np.po jednej małej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...