Jump to content
Dogomania

Jazda rowerem z psem


Maciejj

Recommended Posts

2 godziny temu, Maciejj napisał:

Nie wiem, czy w odpowiednim dziale pisze, ale mam pytanie, odnośnie do jazdy na rowerze z psem. Ile pies w taką pogodę jak jest u mnie niezbyt ciepło, pies może biec po asfalcie a ile np. gdy jest już dosyć gorąco?

Przeciez to wszystko zależy od kondycji i potrzeb  psa,od rasy,wieku,przygotowania,stanu zdrowia itp.Nie ma jednej odpowiedzi.Pies X w ogóle nie będzie biegł przy rowerze,pies Y  jest do tego wyćwiczony i na odpowiednim dystansie bedzie miał z tego frajdę,pies Z jest molosem i dostanie zawału po 400 metrach.

Pogadaj o tym ze swoim wetem,który zna stan zdrowia psa i jego mozliwości.

Link to comment
Share on other sites

Bou dobrze ja wiem, ale nie sprecyzowałem pytania, pies biega i po 4 km przez 1 spacer bez przerwy, lecz chodziło mi o zdarcie poduszek, żeby psu nic się w poduszki nie stało? I chodziło ile może bezpieczną odległość przebiec, żeby mu się nic z poduszkami nie stało.

Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, Maciejj napisał:

A jeśli to będzie 2 letni owczarek niemiecki nie gruby nie wychudzony, wyćwiczony na piłce bieganiu, to czy będzie mógł pobiec dość wolnym tempem 5 km po asfalcie?

Nie wiem,spytałabym weta.Asfalt nie jest naturalnym podłożem i Twoje pytanie (w tym momencie) ma sens.I nieważne,czy chodzi o lato (gorąco),czy o zimę - asfalt może być groźny,tak na zdrowy rozum...

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Maciejj napisał:

A jak długo pies się przyzwyczajał do ubierania a potem do noszenia? 

Kilka dni po kilka/kilkanaście minut noszenia w domu (moja suka nie pała do nich miłością, jak zakładałam to się z nią bawiłam ulubionym szarpakiem, żeby je kojarzyła z czymś fajnym). Potem buty ignorował. One są super właśnie na asfalt - nagrzany (ale ja nie polecam jazdy z psem na rowerze w lecie, w upalne dni - chyba, że z samego rana. Ja jak jest super gorącą to jeżdżę [też z psem], ale tylko wcześnie rano ok 4-5), w zimie na mróz. Moja suka nosi buty też często w lesie (właśnie w lesie przecięła raz łapę - dlatego kupiłam buty) i po terenie górzystym. Kup najlepiej sportowe buty dla psa - są wytrzymalsze od tych zwykłych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...