Jump to content
Dogomania

Szczeniak nie chce byc na rękach i piszczy


JusBia43172

Recommended Posts

Witam,

13 dni temu moja sunia urodziła, na świat przyszły 3 suczki i piesek. Wszystko jest dobrze, od jakiegoś czasu staramy się brać je na ręce na jakieś 15, 20 minut dziennie. Jedna z suczek strasznie piszczy i nie da się jej trzymać, głaskać ani przytulać uspokaja się dopiero kiedy dajemy ją do sutka. Czy to normalne, myślicie że mam dzwonić do weterynarza?

Link to comment
Share on other sites

A po co nosicie szczeniaki na rękach, psy tego bardzo nie lubią. Można je brać na ręce na chwile ale nie nosić jak dziecko, pies nie lubi być odrywany od podloża, pooza tym taki maluch potrzebuje stałej bliskości matki. To nie są pluszowe zabawki tylko żywe psie dzieci.

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, dwbem napisał:

A po co nosicie szczeniaki na rękach, psy tego bardzo nie lubią. Można je brać na ręce na chwile ale nie nosić jak dziecko, pies nie lubi być odrywany od podloża, pooza tym taki maluch potrzebuje stałej bliskości matki. To nie są pluszowe zabawki tylko żywe psie dzieci.

ale nie nosimy ich jak dzieci, leżą nam na kolanach lub na brzuchu (wtedy my leżymy żeby było im wygodnie) i je głaskamy.

 

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, dwbem napisał:

A po co nosicie szczeniaki na rękach, psy tego bardzo nie lubią. Można je brać na ręce na chwile ale nie nosić jak dziecko, pies nie lubi być odrywany od podloża, pooza tym taki maluch potrzebuje stałej bliskości matki. To nie są pluszowe zabawki tylko żywe psie dzieci.

źle użyłam sformułowania ,,bierzemy je na ręce"

 

Link to comment
Share on other sites

Ludzie nie umiecie pomóc tylko krytykujecie mam tą strone 2 godziny i już mam was dość nie tylko mnie czytałam pare postów i jest masakra nie chce tu już być narazie a i następnym razem jak będziecie kogoś krytykować to najpierw pomyślcie jak pomóc a potem odwalajcie szopkę

 

Link to comment
Share on other sites

Ludzie nie umiecie pomóc tylko krytykujecie mam tą strone 2 godziny i już mam was dość nie tylko mnie czytałam pare postów i jest masakra nie chce tu już być narazie a i następnym razem jak będziecie kogoś krytykować to najpierw pomyślcie jak pomóc a potem odwalajcie szopkę

 

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, JusBia43172 napisał:

Ludzie nie umiecie pomóc tylko krytykujecie mam tą strone 2 godziny i już mam was dość nie tylko mnie czytałam pare postów i jest masakra nie chce tu już być narazie a i następnym razem jak będziecie kogoś krytykować to najpierw pomyślcie jak pomóc a potem odwalajcie szopkę

 

Otrzymałaś dwie konkretne odpowiedzi od osób , które się na tym znają,  dlaczego szczeniak piszczy a Ty zamiast wyciągnąć z tego wnioski - obrażasz się jak małe dziecko. Może  to właśnie Ty odwalasz szopkę ??? 

Polecam zapoznać się ze znaczeniem słowa KRYTYKA .

 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, JusBia43172 napisał:

Ludzie nie umiecie pomóc tylko krytykujecie

a czemu się oburzasz? Sowa, ani dwbem wcale cię nie skrytykowały. Zapytałaś:

10 godzin temu, JusBia43172 napisał:

od jakiegoś czasu staramy się brać je na ręce na jakieś 15, 20 minut dziennie. Jedna z suczek strasznie piszczy i nie da się jej trzymać, głaskać ani przytulać uspokaja się dopiero kiedy dajemy ją do sutka. Czy to normalne,

więc otrzymałaś odpowiedź, że takich maluchów nie powinno się brać na ręce. Przynajmniej nie teraz, kiedy są takie malutkie, i bardziej jest im potrzebna bliskość mamy, a nie twoja/wasza

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

do piatego tygodnia zycia szczeniaki nie powinny miec kontaktu z osobami postronnymi; idealem byloby,zeby mialy kontakt tylko z matka,ale zwykle,to niemozliwe... sprawdzamy jak sie ma suka i szczenieta,staramy sie dbac o ich zdrowie,ale poza JEDNA osoba i matka nikt nie powinien dotykac szczeniat do tego czasu! od szostego tygodnia zycia zaczynamy szczeniata socjalizowac; Wasze szczenie reaguje nerwowo,bo ma silny instynt samozachowawczy,radze go posluchac...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...