Jump to content
Dogomania

Nussi-zamojska suczka 04.10.19 opuściła Schronisko.Nusi już w DS.


Anula

Recommended Posts

1 godzinę temu, Poker napisał:

Czyli ma stwierdzoną niedoczynność tarczycy ?

To co się doczytałam to ma za niski poziom dlatego jest wskazane podawanie leku.Wszystkie karty informacyjne z Bielska-Białej i z Nowej Soli będą przekazane przy adopcji.

Hania tak napisała:

"Szwy zdjęte po przepuklinie, ale musi nosić jeszcze ubranko, ponieważ są drobne ranki i Nussi za wszelką cenę chce je sobie lizać. Ponowne, kontrolne badanie tarczycy T4 wykazało, że wynik jest poniżej 1, a norma zaczyna się od 1,50, zatem chyba trzeba będzie wdrożyć leczenie farmakologiczne, ale przy Cushingu to wydaje się być drobiazg."

Nussi jest wyjątkowo przebadana dosłownie na wskroś i zrobione wszystko to co było potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

Jestem po.

Domek w porządku , Nussi może pakować manatki. Państwo chcą po nią pojechać w poniedziałek. Czekają na informację telefoniczną o decyzji.

Przyszli właściciele to młoda para . Mieszkają w poniemieckiej kamienicy , ale być może na wiosnę przeniosą się poza miasto. I  z tego powodu proponowałabym w umowie zawrzeć punkt o obowiązku powiadomienia o zmianie miejsca pobytu psa.

W domu jest duża królica i cztery świnki samczyki.  Dotychczas królica chodziła po mieszkaniu swobodnie , ale pan zbuduje jej zagródkę. Świnki mają domek dość wysoko.

Powiedziałam o niedoczynności tarczycy i przypuszczalnych miesięcznych kosztach leku. Nie było problemu.

Ze słów wynika , że są zdania ,że pies to członek rodziny.  Pytali o wiele spraw. Oczywiście jak zwykle mówiłam o bezpieczeństwie, o zwykłej smyczy , adresatce, o bazie Safe Animal, żywieniu itd.

Stosunkowo niedaleko są dwa ogródki dla psów, a z tyłu kamienicy jest spore , dość zadbane podwórko. Radziłam , by na początku wyprowadzać Nessi na nie , a potem stopniowo przyzwyczajać do ulicznego ruchu , bo mieszkają przy ruchliwym skrzyżowaniu.

Byli zainteresowani , zadawali pytania i słuchali.

Teraz czekam na ewentualne pytania od Was.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

57 minut temu, Poker napisał:

Jestem po.

Domek w porządku , Nussi może pakować manatki. Państwo chcą po nią pojechać w poniedziałek. Czekają na informację telefoniczną o decyzji.

Przyszli właściciele to młoda para . Mieszkają w poniemieckiej kamienicy , ale być może na wiosnę przeniosą się poza miasto. I  z tego powodu proponowałabym w umowie zawrzeć punkt o obowiązku powiadomienia o zmianie miejsca pobytu psa.

W domu jest duża królica i cztery świnki samczyki.  Dotychczas królica chodziła po mieszkaniu swobodnie , ale pan zbuduje jej zagródkę. Świnki mają domek dość wysoko.

Powiedziałam o niedoczynności tarczycy i przypuszczalnych miesięcznych kosztach leku. Nie było problemu.

Ze słów wynika , że są zdania ,że pies to członek rodziny.  Pytali o wiele spraw. Oczywiście jak zwykle mówiłam o bezpieczeństwie, o zwykłej smyczy , adresatce, o bazie Safe Animal, żywieniu itd.

Stosunkowo niedaleko są dwa ogródki dla psów, a z tyłu kamienicy jest spore , dość zadbane podwórko. Radziłam , by na początku wyprowadzać Nessi na nie , a potem stopniowo przyzwyczajać do ulicznego ruchu , bo mieszkają przy ruchliwym skrzyżowaniu.

Byli zainteresowani , zadawali pytania i słuchali.

Teraz czekam na ewentualne pytania od Was.

 

Poker,jeszcze raz ogromnie dziękuję za wizytę i zdanie relacji przez telefon i tu na wątku :) Żyj nam jak najdłużej i w zdrowiu, bo to co od lat  robisz dla psiaków, to jest KAWAŁBARDZO DOBREJ ROBOTY! :)

Rozmawiałam z Panem Łukaszem i przekazałam pozytywną decyzję.Reakcja była niesamowita bo oboje aż krzyknęli, że jednak będą mieli nowego członka rodziny :) Pan Łukasz bardzo dziękował,a  w jego głosie było tyle radości,że trudno to opisać....:)Juto będą dzwonić do Hani aby umówić się na odbiór Nussi w poniedziałek.Hanię też już powiadomiłam.

41 minut temu, uxmal napisał:

Czy Nusia będzie ich pierwszym psem? 

Ich wspólnym,tak.

Jeszcze chyba nie pisałam,że oboje mają urlop do 06.01 i chcą go właśnie poświęcić Nussi na aklimatyzację u nich.W sylwestra nigdzie się nie wybierają i zostają w domu,więc malutka będzie miała zapewnioną z ich strony opiekę.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, uxmal napisał:

Czy Nusia będzie ich pierwszym psem? 

Tak jak pisała Bogusik , tak.

Bogusik, chyba pisałyśmy poprzednie posty w tym samym momencie.

Oni byli bardzo przejęci i pytali się mnie czy uzyskali u mnie pozytywną opinię. W takiej sytuacji zawsze odpowiadam , że ja nie decyduję tylko przekazuję informację. Decydują osoby odpowiedzialne za psa.

Link to comment
Share on other sites

Fajnie,że młodzi ludzie decydują się na starszego psa.Zazwyczaj młodzi szukają szczeniaka aby sobie go wychować i był z nimi jak najdłużej.

Też bardzo dobrze,że pani Nussi będzie zabierać ze sobą do pracy bo ma takie możliwości.Oglądałam reportaż i teraz sporo Firm wyraża zgodę na zabieranie ze sobą psiaka do pracy.

Teraz tylko trzeba trzymać kciuki za poniedziałek aby Nussi się spodobała bo zdjęcia to tylko zdjęcia.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Anula napisał:

Fajnie,że młodzi ludzie decydują się na starszego psa.Zazwyczaj młodzi szukają szczeniaka aby sobie go wychować i był z nimi jak najdłużej.

Też bardzo dobrze,że pani Nussi będzie zabierać ze sobą do pracy bo ma takie możliwości.Oglądałam reportaż i teraz sporo Firm wyraża zgodę na zabieranie ze sobą psiaka do pracy.

Teraz tylko trzeba trzymać kciuki za poniedziałek aby Nussi się spodobała bo zdjęcia to tylko zdjęcia.

Właśnie miałam to samo napisać.

Bardzo się cieszę, że Nussi będzie miała taki odpowiedzialny domek no i  bardzo cieszy fakt, że zdecydowali się na starszą suczkę, to daje nadzieję na kolejne takie adopcje i otwiera drzwi wszystkim tym 7 +.

Zamojska Muszka tez w podobnym wielu i tez młoda rodzina odezwała się w sprawie adopcji:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Bogusik napisał:

Otrzymałam wiadomość od Hani,że Państwo przyjadą po Nussi jutro.

Ale super, bardzo się cieszę.

Jak dobrze, że nie każdy chce szczeniaka, albo młodego psiaka.

Dostaję nerwów gdy słyszę, że ktoś szuka np. psiaka do dwóch lat, a jak ma 3 to już za stary

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Gabi79 napisał:

Ale super, bardzo się cieszę.

Jak dobrze, że nie każdy chce szczeniaka, albo młodego psiaka.

Dostaję nerwów gdy słyszę, że ktoś szuka np. psiaka do dwóch lat, a jak ma 3 to już za stary

To prawda Gabrysiu,że ludzie szukają najczęściej psiaków młodziutkich.Pamiętam jak zgłosił się Pan,który miał 80 lat, a żona 2 lata młodsza  i chciał koniecznie zaadoptować Emi.Jak mu powiedziałam,że Emi już jest zarezerwowana to mi odpowiedział,że szkoda i będą szukać innego szczeniaczka... Jakaś masakra :(  Rodzina od Cziko bardzo mi się spodobała bo wiek nie odgrywał żadnej roli.Pamiętam,że drugi raz  dzwoniłam do p.Mariusza i powiedziałam,że Cziko może mieć nawet więcej niż 10 la,t bo sama nie mogłam uwierzyć,że chcą wiekowego psiaka.Szczerze powiedziawszy to liczyłyśmy się z Anulą,że on zostanie w hoteliku dożywotnio ,a tu taki cudowny domek  się trafił :)

Teraz, właśnie młodzi ludzie chcą dać dom Nussi,która też ma już swoje lata...:)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Bogusik napisał:

To prawda Gabrysiu,że ludzie szukają najczęściej psiaków młodziutkich.Pamiętam jak zgłosił się Pan,który miał 80 lat, a żona 2 lata młodsza  i chciał koniecznie zaadoptować Emi.Jak mu powiedziałam,że Emi już jest zarezerwowana to mi odpowiedział,że szkoda i będą szukać innego szczeniaczka... Jakaś masakra :(  Rodzina od Cziko bardzo mi się spodobała bo wiek nie odgrywał żadnej roli.Pamiętam,że drugi raz  dzwoniłam do p.Mariusza i powiedziałam,że Cziko może mieć nawet więcej niż 10 la,t bo sama nie mogłam uwierzyć,że chcą wiekowego psiaka.Szczerze powiedziawszy to liczyłyśmy się z Anulą,że on zostanie w hoteliku dożywotnio ,a tu taki cudowny domek  się trafił :)

Teraz, właśnie młodzi ludzie chcą dać dom Nussi,która też ma już swoje lata...:)

Na temat ludzkiej głupoty i egoizmu można by książkę napisać.

U mnie w bloku jest taki niby buldożek z pseudo.

Ludzie po 70tce kupili go, żeby "od małego wychować", w ogóle nie potrafią nad nim zapanować, ciągnie jak szalony, a moja Kajunia boi się go jak ognia.

Trzymam kciuki za domek dla Nussi, oby był najwspanialszy

Czy Cziko to ten malutki piesek, który mieszka teraz z berneńczykiem, bo już mi się psiaki mylą

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Gabi79 napisał:

Na temat ludzkiej głupoty i egoizmu można by książkę napisać.

U mnie w bloku jest taki niby buldożek z pseudo.

Ludzie po 70tce kupili go, żeby "od małego wychować", w ogóle nie potrafią nad nim zapanować, ciągnie jak szalony, a moja Kajunia boi się go jak ognia.

Trzymam kciuki za domek dla Nussi, oby był najwspanialszy

Czy Cziko to ten malutki piesek, który mieszka teraz z berneńczykiem, bo już mi się psiaki mylą

Tak to ten piesek wiekowy.Państwo go bardzo pokochali.Cziko jest szczęśliwy w tym domu.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Anula napisał:

Ciekawe,czy już odbyła się adopcja Nussi?

 

3 godziny temu, Poker napisał:

no właśnie

Nussi Pojechała :) Hania napisała:

Nussi pojechała niedawno, bardzo fajni ludzie
Wszystko wysłuchali, o wszystkim chyba pamiętałam
Ubrałam ją kompletnie
Dałam trochę karmy
Przekazałam dokumenty i leki
Nr tel Pani mam :)
 
81076574-580325689458444-894202120187884
81916527-650113712193177-201910054287730
80861301-3068836969815497-53660621316554
81047808-490090971623509-531908401988999
81702242-1038647129835846-13257976448276
  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...