Jump to content
Dogomania

Nussi-zamojska suczka 04.10.19 opuściła Schronisko.Nusi już w DS.


Anula

Recommended Posts

2 godziny temu, Nadziejka napisał:

 

Nasza Kochana Nadziejka zaprasza na bazarek specjalnie zrobiony dla Nussi.

https://www.dogomania.com/forum/topic/350693-nadziejkowo-dla-malenkiej-nussi-sercem-calem-przepraszam-ale-bez-zdjecfantuskow-kramcik-do-3010-g-2400/?tab=comments#comment-17528648

Nadziejko dziękujemy.

Nadeszła wpłata od Nadziejki (Nadziejkowych wspaniałych dzieciaczków) - 25,00zł.Ślicznie dziękujemy.

Link to comment
Share on other sites

Mam wiadomość od Jagny, że sunia już po badaniach - podobno serce zdrowe, ale Nussi ma problem z wątrobą.

Dobra wiadomość dotyczy guzów- wszystkie one to operacyjne przepukliny; wet sugeruje, żeby najpierw usunąć te pachwinowe.

Sunia miała jeszcze robione usg nerek, Jagna czeka na wyniki, jeszcze ich nie dostała, wet czasami wysyła nawet po 22.00

Jak Jaaga będzie mogła wejść na dogo, na pewno  napisze więcej.

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tola napisał:

Mam wiadomość od Jagny, że sunia już po badaniach - podobno serce zdrowe, ale Nussi ma problem z wątrobą.

Dobra wiadomość dotyczy guzów- wszystkie one to operacyjne przepukliny; wet sugeruje, żeby najpierw usunąć te pachwinowe.

Sunia miała jeszcze robione usg nerek, Jagna czeka na wyniki, jeszcze ich nie dostała, wet czasami wysyła nawet po 22.00

Jak Jaaga będzie mogła wejść na dogo, na pewno  napisze więcej.

No to chyba nie jest najgorzej. Bałam się, że te guzy mogą być nowotworowe a stan wątroby pewnie można poprawić lekami. Zobaczymy co pokaże usg nerek. Oby tylko nie było złych niespodzianek.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na razie nic więcej nie wiem. Wysłałam sms z prośbą o przesłanie wyników na maila. Dr Kudła operuje serca, więc ma stale umówione poważne operacje. W poniedziałek mój pies był operowany, wiem, że za pół godziny przyjeżdża na operację pies koleżanki. Jest trudno uchwytny. Przez to wzmozone picie chciał zrobić pełną diagnostykę nerek. Jednak tak też się dzieje przy chorej wątrobie. Mama pytała o dietę, ale chciał czekać na wyniki z krwi, które musza dotrzeć z zewnętrznego laboratorium. Jak tylko coś będę wiedziała, to dam znać. Koleżanka jedzie tam z kilkoma psami, więc pewnie zablokuje doktora na parę godzin, a potem ta operacja.

Najważniejsze, że ziajanie i woda, to nie serce. Wątrobę można dietą i lekami zregenerować. Na pewno prześlą wyniki i odezwą się, bo mama nie płaciła, więc mają fakturę przelewową do przekazania ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wczesniej przyszła najpierw częsć wyników, teraz opis wizyty i faktura. przesłałam Marcie na maila. Serce zdrowe, zmiany w wątrobie, śledzionie, niski parametr tarczycowy. Sunia wymaga dalszego diagnozowania w kierunku zespołu Cushinga. Trzeba sprawdzić, jesli jest , to jakiego rodzaju. To wymaga specjalistycznego powtórzonego 3-krotnie badania po podawaniu leku. Zmiany w narzadach plus ogromnie powiększony jeden parametr watrobowy w krwi, własnie sugerują, że są wynikiem tego schorzenia.  Koszt całej diagnostyki( echo serca, RTG całego psa, USG, badania krwi i moczu) 495 zł. Pytają na jaki adres wysłać oryginał badań? Jesli juz to może podajcie na priv adres hoteliku, gdzie będzie, bo chyba stamtąd pojedzie na badania lub wg mnie łatwiej przekazać te maile ze skanami badań do wydrukowania.

Andrzej po drodze kupił jej opakowanie Hepatiale Forte, żeby już odciażyć jej wątrobę. koszt 40 zł. Zaraz rachunek wyślę Toli na maila, chyba że ktos inny da radę wstawić jak prześlę. Jednak lekarz powiedział, że jesli to zespół Cushinga, to oczywiście wątrobe warto odciażyć, ale jej i śledziony nie wyleczy się bez leczenia głównej przyczyny. Ma dostawać lżejszą dietę. 

Chciałam potwierdzic, ze otrzymalam i przekazałam mamie 200 zł za fryzjera, dojad do fryzjera i dojazd do Bielska do dr Kudły (to dla znajomego, który je wiózł).

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.10.2019 o 14:02, Jaaga napisał:

Wczesniej przyszła najpierw częsć wyników, teraz opis wizyty i faktura. przesłałam Marcie na maila. Serce zdrowe, zmiany w wątrobie, śledzionie, niski parametr tarczycowy. Sunia wymaga dalszego diagnozowania w kierunku zespołu Cushinga. Trzeba sprawdzić, jesli jest , to jakiego rodzaju. To wymaga specjalistycznego powtórzonego 3-krotnie badania po podawaniu leku. Zmiany w narzadach plus ogromnie powiększony jeden parametr watrobowy w krwi, własnie sugerują, że są wynikiem tego schorzenia.  Koszt całej diagnostyki( echo serca, RTG całego psa, USG, badania krwi i moczu) 495 zł. Pytają na jaki adres wysłać oryginał badań? Jesli juz to może podajcie na priv adres hoteliku, gdzie będzie, bo chyba stamtąd pojedzie na badania lub wg mnie łatwiej przekazać te maile ze skanami badań do wydrukowania.

Andrzej po drodze kupił jej opakowanie Hepatiale Forte, żeby już odciażyć jej wątrobę. koszt 40 zł. Zaraz rachunek wyślę Toli na maila, chyba że ktos inny da radę wstawić jak prześlę. Jednak lekarz powiedział, że jesli to zespół Cushinga, to oczywiście wątrobe warto odciażyć, ale jej i śledziony nie wyleczy się bez leczenia głównej przyczyny. Ma dostawać lżejszą dietę. 

Chciałam potwierdzic, ze otrzymalam i przekazałam mamie 200 zł za fryzjera, dojad do fryzjera i dojazd do Bielska do dr Kudły (to dla znajomego, który je wiózł).

 

Jaaga,oryginał badań niech będzie wysłany do hoteliku do szafirki.Podam adres.

Przelałam 40,00zł na Twoje konto za Hepatil Forte.

Przelałam także 295,00zł do Fundacji ZEA za badania.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tola napisał:

Chciałabym pomóc i zrobić zbiórkę dla suni na Ratujemy Zwierzaki, ale może lepiej poczekać na ustalenia odnośnie operacji i dopiero wtedy wystawić?

Myślę Martuniu,że tak będzie najlepiej.Na dzień dzisiejszy nawet nie znamy przybliżonych kosztów,a przecież  w zbiórce trzeba podać realną kwotę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...