Jump to content
Dogomania

Nussi-zamojska suczka 04.10.19 opuściła Schronisko.Nusi już w DS.


Anula

Recommended Posts

Nussi ma jeszcze suchą karmę i je ją chętnie. Zastanawiam się, czy dokupywać mokrą. Nussi przytyła prawie pól kg, a poza tym jest okrąglutka. Trzeba natomiast dokupić Hepatiale, ponieważ wetka zaleciła dalsze suplementowanie wątroby.

Zabieg przepukliny ujawnił nowe kwestie prowadzące do Cushinga niestety. Podczas badania krwi surowica była lipemiczna, po za tym Nussi posiada bardzo cienkie i wiotkie mięśnie brzucha, musiano zastosować kilka rodzajów szwów, ubytki w mięśniach prawdopodobnie przyczyniły się do powstania tej przepukliny. Wstępnie umówiłam się na badanie na poniedziałek 16 grudnia, wtedy też będę jechać z Nussi na zdjęcie szwów.

Nussi po zabiegu ma się dobrze, nic ją nie boli, nic nie doskwiera, pewnie widać by to było po jej zachowaniu. Raną się nie interesuje.

Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, szafirka napisał:

Nussi ma jeszcze suchą karmę i je ją chętnie. Zastanawiam się, czy dokupywać mokrą. Nussi przytyła prawie pól kg, a poza tym jest okrąglutka. Trzeba natomiast dokupić Hepatiale, ponieważ wetka zaleciła dalsze suplementowanie wątroby.

Zabieg przepukliny ujawnił nowe kwestie prowadzące do Cushinga niestety. Podczas badania krwi surowica była lipemiczna, po za tym Nussi posiada bardzo cienkie i wiotkie mięśnie brzucha, musiano zastosować kilka rodzajów szwów, ubytki w mięśniach prawdopodobnie przyczyniły się do powstania tej przepukliny. Wstępnie umówiłam się na badanie na poniedziałek 16 grudnia, wtedy też będę jechać z Nussi na zdjęcie szwów.

Nussi po zabiegu ma się dobrze, nic ją nie boli, nic nie doskwiera, pewnie widać by to było po jej zachowaniu. Raną się nie interesuje.

O bosiu....:( Miałam nadzieję,że to jednak nie Cushing....

Link to comment
Share on other sites

Ustaliłam z Hanią,że będzie zrobiony test w kierunku Cushinga aby mieć pewność.Koszt w tej lecznicy to 250zł. ale Hania zapyta we wtorek ile kosztuje u jej wetki i wtedy zdecydujemy.

Przyznam,że jestem podłamana totalnie...:( Nie wiem jak sobie damy radę,jeżeli okaże się,że to Cushing bo dojdzie jeszcze drogie leczenie Vetorylem...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

Lipemiczna surowica to naprawdę za mało by podejrzewać Cushinga.

Ja płaciłam za test znacznie mniej .

Ceny w tej lecznicy są bardzo wysokie ale tak jak w przypadku Tofika,zdecydowałyśmy się na nią min. dlatego,że mają do zabiegów narkozę wziewną.Zobaczymy ile test będzie kosztował w drugiej lecznicy.

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, szafirka napisał:

Nussi ma jeszcze suchą karmę i je ją chętnie. Zastanawiam się, czy dokupywać mokrą. Nussi przytyła prawie pól kg, a poza tym jest okrąglutka. Trzeba natomiast dokupić Hepatiale, ponieważ wetka zaleciła dalsze suplementowanie wątroby.

Zabieg przepukliny ujawnił nowe kwestie prowadzące do Cushinga niestety. Podczas badania krwi surowica była lipemiczna, po za tym Nussi posiada bardzo cienkie i wiotkie mięśnie brzucha, musiano zastosować kilka rodzajów szwów, ubytki w mięśniach prawdopodobnie przyczyniły się do powstania tej przepukliny. Wstępnie umówiłam się na badanie na poniedziałek 16 grudnia, wtedy też będę jechać z Nussi na zdjęcie szwów.

Nussi po zabiegu ma się dobrze, nic ją nie boli, nic nie doskwiera, pewnie widać by to było po jej zachowaniu. Raną się nie interesuje.

Haniu,skoro Nussi przytyła 0,5kg to w takim razie pozostajemy na karmie suchej.Ona nie może być baryłeczką bo to nie jest wskazane a gorzej później odchudzić psa.

Bardzo proszę dokup Hapatiale Forte ja zwrócę koszt.

Tak jak Bogusik napisała trzeba koniecznie zrobić badanie bo żyjemy w niepewności.

Link to comment
Share on other sites

My mamy w rodzinie psiaka z Cushingiem.

Chłopak ma brać dawkę 30ml , W tej chwili gdzieś udało im się załatwić przez weta ,że dzielą większą dawkę i koszt miesięczny to 180zł.

Zaczęliśmy już szukać po znajomych gdzieś za granicą gdzie by ten lek dostać. W Anglii nie sprzedadzą bo chcą zobaczyć psa.

Wiecie może gdzie można by ten lek dostać w miarę w normalnej cenie?

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, b-b napisał:

My mamy w rodzinie psiaka z Cushingiem.

Chłopak ma brać dawkę 30ml , W tej chwili gdzieś udało im się załatwić przez weta ,że dzielą większą dawkę i koszt miesięczny to 180zł.

Zaczęliśmy już szukać po znajomych gdzieś za granicą gdzie by ten lek dostać. W Anglii nie sprzedadzą bo chcą zobaczyć psa.

Wiecie może gdzie można by ten lek dostać w miarę w normalnej cenie?

Wejdź na wątek cushingowy.  W okresie kiedy nie było vetorylu ludzie kupowali w UK poprzez stronę internetową.  Skanowali receptę. 

Edit, : podobno teraz z Hiszpanii można ściągać.

https://www.dogomania.com/forum/topic/19362-dopadła-nas-choroba-cushinga/page/121/?tab=comments#comment-17528990

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, uxmal napisał:

Wejdź na wątek cushingowy.  W okresie kiedy nie było vetorylu ludzie kupowali w UK poprzez stronę internetową.  Skanowali receptę. 

Edit, : podobno teraz z Hiszpanii można ściągać.

https://www.dogomania.com/forum/topic/19362-dopadła-nas-choroba-cushinga/page/121/?tab=comments#comment-17528990

Też go sobie sobie parę dni temu poczytałam i zapisałam na wszelki wypadek....Sporo cennych uwag na nim jest i niestety ale psiaków z Cushingiem przybywa...:(

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, uxmal napisał:

Wejdź na wątek cushingowy.  W okresie kiedy nie było vetorylu ludzie kupowali w UK poprzez stronę internetową.  Skanowali receptę. 

Edit, : podobno teraz z Hiszpanii można ściągać.

https://www.dogomania.com/forum/topic/19362-dopadła-nas-choroba-cushinga/page/121/?tab=comments#comment-17528990

Bardzo Dziękuję!:))

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Bogusik napisał:

Też go sobie sobie parę dni temu poczytałam i zapisałam na wszelki wypadek....Sporo cennych uwag na nim jest i niestety ale psiaków z Cushingiem przybywa...:(

Więcej i coraz młodsze :( na moim osiedlu jest 6 letni piesek z cushingiem  :((

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...