Jump to content
Dogomania

Nussi-zamojska suczka 04.10.19 opuściła Schronisko.Nusi już w DS.


Anula

Recommended Posts

2 godziny temu, szafirka napisał:

Nussi była dzisiaj bardzo dzielna i grzeczna. Waży 8,8 kg, wet stwierdził, że ma co najmniej 7 lat (w książeczce wpisany rok ur. 2015). Rana po sterylizacji zagojona, nie ma szwów, ale jest spora przepuklina, która nadaje się do operacji. Guzka wetka nie wyczuła, a macała ją dość długo.

Wśród wyników badań nie było biochemii, a zapewne była robiona. Z wyników badań moczu wynika, że był stan zapalny w organizmie, być może pęcherza moczowego, co spowodowało częstsze oddawanie moczu i wzmożone pragnienie. Serce wygląda prawidłowo, więc kaszel może być też spowodowany pasożytami.

Dzisiaj Nussi dostała serię 3 tabletek aniprazol na wszelkie pasożyty, pobrana została krew do badania tarczycy, ponieważ zrobione wcześniej FT4 nie jest tak dokładne, a lepiej mieć pewność. W czwartek będą wyniki, więc wybiorę się po nie do weta razem z biochemią (mam nadzieję, że uda się uzyskać ten skan). Do czwartku Nussi ma być odizolowana i mam liczyć ile wody przez ten czas wypije. Wtedy zapadnie decyzja, czy robimy testy na Cushinga. Za tydzień szczepienie na choroby zakaźne, miesiąc po szczepieniu zabieg usunięcia przepukliny.

Fakturę za dzisiaj odbiorę w czwartek.

Dzisiaj w świetlicy był u nas shih tzu i Nusia pokazywała nie raz, że skoro tu już jest, to niech sobie idzie w inną część domu. Goniła go warczeniem, raczej nie zrobiłaby krzywdy, ale ewidentnie działał jej na nerwy, mimo, że nawet nie zaczepiał.

W kłębie ma 26 cm, dała się dzisiaj wygłaskać moim córkom, prawie zasnęła :)

 

Dziękuję Haniu bardzo za sprawozdanie z wizyty.Wkleję do postu informacyjnego.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Nadziejka napisał:

Swiatecznie prezentowo serduszkowo dla Szarika Nussi Bazylka. Zajrzyj proszę -to tylko chwilka..do 26.11 

 

mikołaje%20tańczą.gif

Witaj Nusienko  Witaj Anulko

 nikt nie zaglada na kramki ale pozwoliłam sobie linka wkleic

 do najnowszego cudeczek pelnego kramu 

 dla trzech bieduniow

Nadziejko Kochana.Bardzo dziękuję za kolejną pomoc dla Nussi.

Link to comment
Share on other sites

Jak teraz załącza się tutaj zdjęcia? Póki co wyślę Bogusi, bo widzę, że jej się jakoś udaje. Ostatnio zrobiłam jak wylegiwała się na kanapie. Sunia jest fotogeniczna, ale tylko z zaskoczenia, jak chcę jej zrobić jakiś bliższy portrecik, to odwraca głowę i nie daje się jej namówić, by spojrzała :)

Dzisiaj byłam u weta po odbiór wyników badań na tarczycę i pokazałam wyniki biochemii tej sprzed miesiąca. TSH jest w normie, natomiast T4 jest obniżone. Parametry wątrobowe wynikające z biochemii też, jak wiadomo, nie są najlepsze, ale jaka jest historia Nussi nie wiemy. Plan jest taki, by dokończyć podawanie Hepatiale Forte i na początku grudnia zrobić ponowne badanie wątrobowe i tarczycy, ale samego T4. Jeśli T4 nadal będzie się obniżać, to trzeba będzie wprowadzić lek i podawać do końca życia, natomiast wątrobę na pewno trzeba będzie nadal suplementować, aczkolwiek wetka spodziewa się lepszych wyników, ponieważ diametralnie zmieniły się warunki w jakich Nussi żyje. Podobno sporo psów w wieku średnim ma problemy tarczycowe, a sunia do takich już należy.

W piątek szczepienie na choroby zakaźne i potem za 3-4 tygodnie zabieg usunięcia przepukliny.

Nussi nadal toleruje koty, ostatnio burzyła się do buldożka francuskiego, a po chwili położyła się razem z nim na kocu. Myślę, że dla bezpieczeństwa potrzebny jej będzie dom na wyłączność, lub z większym psiakiem.

Link to comment
Share on other sites

Ja wstawiam zdjęcia przez fotosik,wcześniej umieszczone w folderze na pulpicie.

Dzięki Haniu za informację.Podejrzewam,że wyniki wątrobowe będą dobre bo pod kątem wątroby dostaje jedzonko i lek wspomagający na wątrobę.No chyba,że jednak wyjdzie Cushing jak to sugerowano w poprzedniej Lecznicy.

Od P.Agaty od Aleksa nadeszło 30,00zł.P.Agato,ślicznie dziękujemy.

                                               Znalezione obrazy dla zapytania: emotikony ruchome kwiaty

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...