Jump to content
Dogomania

Wystąpienie obywatelskie w Sejmie - inicjatywa Pełnomocnika d/s Ochrony Zwierząt


kahoona

Recommended Posts

Wczoraj przeczytalam(tlumacz google, hehe) na stronie najwiekszej niemieckiej organizacji,ze zrobili akcje" jajko wielkanocne" i nawoluja do bojkotowania zakupu jajek oznaczonych "3"-to oznacza chow klatkowy kur:shake:

Zrobmy w przyszlym roku przed Swietami Wielkanocnymi taka akcje!! Teraz to zapozno.:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 474
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Soema']ARKA Ty, ktoś taki jak Ty w Sandomierzu by się przydał.. Targowica otwarta non stop :p ale szczególnie w soboty i poniedziałki rano jest mnóstwo zwierząt.. Warunki tragiczne.Mnóstwo szczeniąt. W wakacje jak byłam było ponad 30 szczeniąt w typie ON, od różnych ludzi.. i wiele innych w typie rasy :roll: nie wiem co się dzieje, z tym kundelkami, które nie pójdą.. Ale im nic nie można zrobić..:roll:[/quote]
Dowiedz sie czy to targowisko miejskie czy prywatne...[B]porob zdjecia!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Dowiedz sie czy to targowisko miejskie czy prywatne...[B]porob zdjecia!!![/B][/quote]
Wydaję mi się, że miejskie. Bo zawsze jak chcieli likwidować je pod jakiś market to były protesty itd.. Ale dowiem się jutro jak to jest na 100%.
Jeśli nie pojadę do rodziny, to postaram się podjechać w sobotę, bo potem wracam do Krk. :roll: a nie sądzę, niestety, żeby jakiś znajomy podjechał tam za mnie :p bo raz, że "po co to", a dwa że strach i można łatwo aparat stracić..
Nawet mój kuzyn, co jest w SM ignoruje to, choć podobno zwierzolubny..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Wczoraj przeczytalam(tlumacz google, hehe) na stronie najwiekszej niemieckiej organizacji,ze zrobili akcje" jajko wielkanocne" i nawoluja do bojkotowania zakupu jajek oznaczonych "3"-to oznacza chow klatkowy kur:shake:

[B]Zrobmy w przyszlym roku przed Swietami Wielkanocnymi taka akcje[/B]!! Teraz to zapozno.:shake:[/quote]
O tak dokładnie. U mnie w mieście niestety nie zauważyłam jajek 0... a szkoda...

Link to comment
Share on other sites

Już wiemy, że do maja może się nie udać - po rozmowach z bardzo ważnym urzędnikiem Kancelarii wiadomo, że pomysł wystąpienia obywatelskiego jest jak najbardziej do zrealizowania i uzyska poparcie, ale może się nie udać w maju, bo to dość poważne przedsięwzięcie.

Już zmieniłam w pierwszym poście - dalej zbieramy pomysły, będę informować na bieżąco, jak się sytuacja rozwija.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Już wiemy, że do maja może się nie udać - po rozmowach z bardzo ważnym urzędnikiem Kancelarii wiadomo, że pomysł wystąpienia obywatelskiego jest jak najbardziej do zrealizowania i uzyska poparcie, ale może się nie udać w maju, bo to dość poważne przedsięwzięcie.

[B]Już zmieniłam w pierwszym poście - dalej zbieramy pomysły, będę informować na bieżąco, jak się sytuacja rozwija[/B].[/quote]

[FONT=Tahoma]Zaczyna się to samo co w KOALICJI. Przesuwanie terminów. [/FONT]
[FONT=Tahoma]Nawet bardzo ważny urzędnik Kancelarii nie jest od tego aby stwierdzać, że [I]przewidziane prawem wystąpienie obywatelskie jest do zrealizowania, chociaż może się nie udać w maju[/I]. Jeżeli nie w maju to kiedy? W grudniu? Tego nawet nie wiadomo, a urzędnik jest właśnie od zaplanowania konkretnego terminu. [/FONT]

[FONT=Tahoma]Jak to jest? Urzędnik kancelarii dowolnie manipuluje terminami wystąpienia Pełnomocnika Prezydenta RP? Pełnomocnik Prezydenta RP jest zbywany, traktowany jak zwyczajny petent? Zgadzamy się na to? Ogon pod siebie? Waruj? [/FONT]
[FONT=Tahoma]Może nie warto tak łatwo ulegać urzędnikom? Autorytet Kariny cierpi, a sprawa jest super pilna.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AdaK']U mnie kiedyś były kury na targowisku wciśnięte w klatce...:-( brr. Może opracować ulotki i dać takim ludziom którzy sprzedają takie kury?[/quote]
No i co tam napiszesz? Ulotki nic nie dadzą, przecież nie ma za to kar..:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilmo']Moja mama ma własne przedszkole, które jest zaangażowane w pomoc naszemu miejskiemu schronisku, ale tydzień temu stwierdziłyśmy, że to jednak niewiele. Po świętach zamier zrobić dużą akcję w przedszkolu, która będzie się składała z dwóch etapów: pierwszy to będzie pogadanka na temat tego jak traktować zwierzęta, jak nimi się opiekować i co najważniejsze uświadomiść tym małym istoskom, że istnieje coś takiego jak bezdomność zwierząt i, że to właśnie te zwierzęta najbardziej potrzebują naszej pomocy.[B] Uważamy, że uwrażliwienie już tych małych dzieciaczków na los zwierząt jest bardzo ważne. [/B]Drugi etap to będzie zbiórka karmy dla zwierząt z innego schroniska niż to, któremu przedszkole pomaga na codzień. Mam nadzieję, że co raz więcej instytucji tego typu będzie przeprowadzałą takie akcje już wśród najmłodszych.[/quote]

znam instytucje w Niemczech, ktore uswiadamiaja uczniom, mlodziezy, jak czuja sie zwierzeta hodowlane np. kury. Buduja np. klatki odpowiedniej proporcjonalnie do wielkosci czlowieka wielkosci. Dzieci moga wejsc do takiej klatki i poczuc jak taka kura sie czuje. takze warunki przechowywanie i przewodu bydla itd itd. Pisal ktos gdzies:roll:, ze w Polsce istnieja takie programy. Jednak jak na razei nie spotkalam sie z czyms takim tutaj badz nie slyszalam o tym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']znam instytucje w Niemczech, ktore uswiadamiaja uczniom, mlodziezy, jak czuja sie zwierzeta hodowlane np. kury. Buduja np. klatki odpowiedniej proporcjonalnie do wielkosci czlowieka wielkosci. Dzieci moga wejsc do takiej klatki i poczuc jak taka kura sie czuje. takze warunki przechowywanie i przewodu bydla itd itd. Pisal ktos gdzies:roll:, ze w Polsce istnieja takie programy. Jednak jak na razei nie spotkalam sie z czyms takim tutaj badz nie slyszalam o tym.[/quote]
Taki pomysł : SUPER!!! I tak właśnie powinno być !!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][FONT=Tahoma]Zaczyna się to samo co w KOALICJI. Przesuwanie terminów. [/FONT]
[FONT=Tahoma]Nawet bardzo ważny urzędnik Kancelarii nie jest od tego aby stwierdzać, że [I]przewidziane prawem wystąpienie obywatelskie jest do zrealizowania, chociaż może się nie udać w maju[/I]. Jeżeli nie w maju to kiedy? W grudniu? Tego nawet nie wiadomo, a urzędnik jest właśnie od zaplanowania konkretnego terminu. [/FONT]

[FONT=Tahoma]Jak to jest? Urzędnik kancelarii dowolnie manipuluje terminami wystąpienia Pełnomocnika Prezydenta RP? Pełnomocnik Prezydenta RP jest zbywany, traktowany jak zwyczajny petent? Zgadzamy się na to? Ogon pod siebie? Waruj? [/FONT]
[FONT=Tahoma]Może nie warto tak łatwo ulegać urzędnikom? Autorytet Kariny cierpi, a sprawa jest super pilna.[/FONT][/quote]

nie masz racji, przypuszczam, że to Karina próbowała się wstrzelić w jakiś termin, a terminy widocznie porezerwowane

a urzędnik, o którym mowa to dyrektor kancelarii - urzędnik dość wysokiego szczebla, odpowiedzialny widocznie za koordynację wystąpień prezydenta

Karina jest również urzędnikiem, uwierz mi, tam panuje hierarchia i bardzo rygorystycznie przestrzegany regulamin

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']nie masz racji, [B]przypuszczam[/B], że to Karina [B]próbowała [/B]się wstrzelić w jakiś termin, a terminy [B]widocznie [/B]porezerwowane

a urzędnik, o którym mowa to dyrektor kancelarii - urzędnik dość wysokiego szczebla, odpowiedzialny widocznie za koordynację wystąpień prezydenta

Karina jest również urzędnikiem, [B]uwierz mi :shake:[/B], tam panuje hierarchia i bardzo rygorystycznie przestrzegany regulamin[/quote]

[FONT=Tahoma]Ja nie mam racji...[/FONT]

[FONT=Tahoma]I na dowód tego dajesz [B]własne gołe przypuszczenia?[/B] Domniemane [B]próby wstrzelenia się w sejmowy harmonogram? [/B]Rzekome [B]porezerwowane terminy? [/B][/FONT]
[FONT=Tahoma]Czy to oznacza, że majowy termin wystąpienia to było wyłącznie wasze, z nikim nieuzgodnione pobożne życzenie, wpisane z kapelusza? Jeżeli tak było to wcale nie dziwie się, że urzędnik nawet niskiego szczebla, gdzie tam dopiero dyrektor kancelarii, was przegonił. Też bym tak zrobiła! [/FONT]

[FONT=Tahoma]Konkludując, ja wolę kierować się wiedzą i na pewno w tej sprawie nie uwierzę w nic, zwłaszcza po prezentacji twoich terminowych dywagacji. Czy wystąpienie jest zaplanowane na konkretny termin? Nic nie wiadomo o tym. Jak na razie jest w sferze możliwości. Ale w sferze możliwości jest wiele rzeczy na tym świecie. Które z nich staną się realne w tym roku? Okaże się z czasem. [/FONT]
[FONT=Tahoma]Btw, urzędnicza hierarchia i regulaminy są właśnie po to żeby je przestrzegać. Nie wiedziałaś o tym?[/FONT]
[FONT=Tahoma]Konkrety poproszę. [/FONT]

[FONT=Tahoma]Ale ja nie mam racji...:lol:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']

[FONT=Tahoma]Ale ja nie mam racji...:lol:[/FONT][/quote]
A co Ty zrobiłaś oprócz kilku uwag i wysłania maili? Takim podejściem nic nie zdziałasz, nie widzisz w jakim kraju żyjemy? Jeśli coś trzeba zrobić, trzeba to zrobić dobrze, bo druga szansa może się nie trafić..
Ja chcę wierzyć, że się uda i jakieś efekty będą..
A ironicznie docinki są niepotrzebne. Do niczego nas nie doprowadzą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AdaK']I znów to samo... :-(. Dziewczyny proszę Was darujmy sobie jakiekolwiek kłótnie. To nie pomoże zwierzakom tylko im zaszkodzi... Działajmy [B]razem[/B], a nie osobno.[/quote]

[FONT=Tahoma]OK, spasuje. Proponuję jednak podejście bardziej konkretne. Pełnomocnik Prezydenta RP to zaszczytna i znacząca funkcja i nie można zgadzać się na urzędnicze manipulacje. Urzędnik, nawet wysokiego szczebla, na wniosek Kariny, zgodnie z regulaminem ma zaplanować wystąpienie na termin sesji parlamentu. Czy to na maj, czy grudzień. Nic więcej. Bez planu rozmawiamy o gruszkach na wierzbie. Tylko tyle z mojej strony.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][FONT=Tahoma]OK, spasuje. Proponuję jednak podejście bardziej konkretne. Pełnomocnik Prezydenta RP to zaszczytna i znacząca funkcja i nie można zgadzać się na urzędnicze manipulacje. Urzędnik, nawet wysokiego szczebla, na wniosek Kariny, zgodnie z regulaminem ma zaplanować wystąpienie na termin sesji parlamentu. Czy to na maj, czy grudzień. Nic więcej. Bez planu rozmawiamy o gruszkach na wierzbie. Tylko tyle z mojej strony.[/FONT][/quote]
Nice, wiemy wszyscy jacy są urzędnicy, no tu pani Karina jest bardzo pozytywnym wyjątkiem. Zdajemy sobie chyba wszyscy że naprawdę bez planu nic nie zdziałamy, ale musimy byc też cierpliwi.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://wiadomosci.pl.msn.com/zkraju/article.aspx?cp-documentid=15963376"]Zwróć uwagę jakie jaja kupujesz - możesz ulżyć cierpieniu kur - MSN Z kraju - Wiadomości[/URL]
[quote]Te wielkie, najtańsze jajka pochodzą z chowu klatkowego. To metoda uznana za niehumanitarną, której od 2012 roku całkowicie zakaże Unia Europejska.[/quote]Chyba nie musimy specjalnie walczyc o zakaz chowu klatkowego, byle tylko to nie byla plotka.

Link to comment
Share on other sites

Warto poczytać o kulisach ostatniej zmiany ustawy.

[SIZE=1]Sprawozdanie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt (druki nr 1561 i 164)[/SIZE]

[URL="http://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/main/28E58D4A#093"]6 kadencja, 36 posiedzenie, 3 dzień - Marszałek[/URL]

oraz posła sprawozdawcę;
[URL="http://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/main/1E34F643"]6 kadencja, 36 posiedzenie, 3 dzień - Poseł Sprawozdawca Leszek Korzeniowski[/URL]

Sekretarza Kazimierza Plockę MRIRW:
[URL="http://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/main/4412D386"]6 kadencja, 36 posiedzenie, 3 dzień - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kazimierz Plocke[/URL]

Posła Stanisława Kalembe:
[URL="http://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/main/2DE67247"]6 kadencja, 36 posiedzenie, 3 dzień - Poseł Stanisław Kalemba[/URL]

Norma unijna obsady kurczaków to 33 kg/m2, a pan sekretarz Plocke jak zwykle ma swoje standardy, 37 kg/m2.
:mad:

Link to comment
Share on other sites

Roznica chyba i tak juz jest, i to na plus, nie uwazasz? Btw, jedna ze stron w twoim podpisie, ta ze swastykami na jajku... troche smieszna. I to nie w sensie 'haha', tylko raczej w sensie *facepalm*
Nie mowiac o tym, ze cholera jasna, niech ludzie wreszcie przestana swastyke kojarzyc z nazizmem :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin'][URL="http://wiadomosci.pl.msn.com/zkraju/article.aspx?cp-documentid=15963376"]Zwróć uwagę jakie jaja kupujesz - możesz ulżyć cierpieniu kur - MSN Z kraju - Wiadomości[/URL]
Te wielkie, najtańsze jajka pochodzą z chowu klatkowego. To metoda uznana za niehumanitarną, której od 2012 roku całkowicie zakaże Unia Europejska.
Chyba nie musimy specjalnie walczyc o zakaz chowu klatkowego, byle tylko to nie byla plotka.[/quote]

w Niemczech chow klatkowy jest zakazany od tego roku. Teraz nazywa sie to inaczej. roznica jest taka ze kura nie ma juz tylko 500 cm kwadratowych miejsca ( czyli mniej niz kartka DIN A4) a 800 cm kwadratowych powierzchni ( czyli poltorej kartki). Roznica praktycznie zadna. Nadal nie opuszcza klatki. Nadal nie moze sie swobodnie poruszac.Mam nadzieje, ze zmiany od 2012 to nie takie zmiany jak tearz w Niemczech. Ale przyznam, ze nie poczytalam jeszcze, jak to ma wygladac w tym zakazie od 2012. ale zaraz to zrobie, chyba ze ktos juz wie

edit:

[B][B]Chów klatkowy - nowe wymagania[/B][/B]


Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej nr 1999/74/c z 19 lipca 1999 r. wzrastają wymagania dotyczące klatek tradycyjnych czyli niewyposażonych (nieumeblowanych), które mogą być produkowane i instalowane do końca 2002 r., a użytkowane do końca 2011 r. Od l stycznia 2003 r. muszą spełniać jednak następujące wymagania:
[LIST]
[*]powierzchnia podłogi klatki przypadająca na l kurę musi być >550 cm2
[*]długość koryta paszowego - 10 cm b./kurę
[*]poidełka kropelkowe lub miseczkowe lub 10cm b. poidła rynienkowego/kurę
[*]maksymalne nachylenie podłogi - 14°
[*]wysokość klatki nad 65% powierzchni podłogi winna wynosić >45cm, a w pozostałych miejscach >35cm
[*]w klatce winna być powierzchnia do ścierania pazurów
[/LIST][COLOR=red][B]Klatki[/B] nowego typu czyli tzw. umeblowane, które mają zapewnić kurom komfortowe warunki chowu od[B] l stycznia 2012 r.[/B] muszą być wyposażone w:[/COLOR]
[LIST]
[*]gniazdo
[*]grzebalisko
[*]grzędę zapewniającą każdej kurze 15 cm b. miejsca
[/LIST]oraz:
[LIST]
[*][COLOR=red][B]750 cm2 powierzchni klatki/kurę,[/B][/COLOR] w tym >600 cm2 powierzchni użytkowej (bez gniazda) o szerokości 30 cm, nachyleniu <140 wysokości >45 cm
[*]ogólna powierzchnia klatki musi mieć >2000 cm2, a najmniejsza wysokość klatki poza powierzchnią użytkową musi wynosić >20 cm.
[*]długość koryta paszowego 12 cm/nioskę
[*]co najmniej 2 poidełka w klatce
[*]odstęp między rzędami klatek (korytarz) 90 cm, a dolne piętro umieszczone >35 cm nad podłogą
[*]powierzchnia do ścierania pazurów (papier ścierny)
[/LIST][url=http://www.ppr.pl/artykul.php?id=724]PPR

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']a reszta...oczywiscie prowokacja. swastyka na jajku z baterii i odpowiedni tytul artykulu: trojka [B]nie czyni wolnym[/B]/cierpienie [B]nie czyni wolnym[/B][/quote]Rozumiem to, nie musisz mi tlumaczyc odniesienia do Auschwitz, ale nie zmienia to faktu, ze nigdy juz chyba swastyka nie przestanie byc jednoznacznie zle kojarzona z nazistami, nad czym sobie musze poubolewac.

Wracajac do tematu chowu klatkowego - fajnie by bylo, jakby zakazano go w jakiejkolwiek formie, ale juz nawet takie niemieckie 1,5 klatki zamiast 1 jest juz jakas poprawa losu tych kur... nie mowie, ze jest to sytuacja idealna, ale jesli nie ma/sa minimalne szanse na zakaz calkowity, to niech chociaz bedzie wlasnie powiekszenie ich przestrzeni zyciowej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...