Jump to content
Dogomania

Samoyed z hodowli

Marcin91
 Share

Recommended Posts

Cześć w przyszłym roku planuje zakup samoyeda z hodowli i mam małe obawy bo w sumie pierwszy raz się na takie coś decyduję i szczerze mówiąc nie wiem na co zwracać uwagę przy wyborze hodowli. Dajcie jakieś rady odnośnie wyboru hodowli itd. Jak dotąd posiadam psiaka ze schroniska. 

1 godzinę temu, Marcin91 napisał:

nie wiem na co zwracać uwagę przy wyborze hodowli

Jeśli chcesz kupić psa rasowego, ktorego rodowód jest uznawany przez większość organizacji kynologicznych na świecie, to kupuj psa z hodowli zarejestrowanej w Związku Kynologicznym w Polsce. Wybieraj tylko taką hodowlę, w której psy i szczeniaki maja stały kontakt z człowiekiem, zapewnione prawidłowe warunki rozwoju - możliwość poznawania otoczenia, zabawy; izolowane klatki tego nie dają. Wybierz się na większą wystawę i postaraj się zawrzeć znajomość z psami tej rasy. Predyspozycje charakteru są dziedziczne - jeśli spodoba Ci się zachowanie jakiejś suni samoyedki, to zamawiaj po niej szczeniaka.

Dnia 26.09.2019 o 12:21, Sowa napisał:

Jeśli chcesz kupić psa rasowego, ktorego rodowód jest uznawany przez większość organizacji kynologicznych na świecie, to kupuj psa z hodowli zarejestrowanej w Związku Kynologicznym w Polsce. Wybieraj tylko taką hodowlę, w której psy i szczeniaki maja stały kontakt z człowiekiem, zapewnione prawidłowe warunki rozwoju - możliwość poznawania otoczenia, zabawy; izolowane klatki tego nie dają. Wybierz się na większą wystawę i postaraj się zawrzeć znajomość z psami tej rasy. Predyspozycje charakteru są dziedziczne - jeśli spodoba Ci się zachowanie jakiejś suni samoyedki, to zamawiaj po niej szczeniaka.

Dzięki za dosyć pomocne informację, ale niestety z takimi wyjazdami na różne wystawy jak na razie mogę mieć problem (czasowo). Może znasz jakieś hodowle, które warto polecić w obrębie pomorza ?