Jump to content
Dogomania

Przerażona suczka dwa dni po sterylizacji


Magimi

Recommended Posts

Dzień dobry,

Moja suczka która ma 8 m-cy, 2 dni temu została wysterylizowana przed swoją pierwszą cieczka(zalecenie weterynarza). Przez 1.5dnia było wszystko okej natomiast od kilku godzin suczka jest przerażona, ucieka, chowa się pod kanapa, trzęsie się i co chwilę ma takie "zrywy" gdzie ucieka na drugą stronę domu. Normalnie je, pije i się załatwia jedynie tak się zachowuje i zastanawiam się czy jest się czym martwić czy można jakoś próbować ją uspokoić?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Magimi napisał:

Dzień dobry,

Moja suczka która ma 8 m-cy, 2 dni temu została wysterylizowana przed swoją pierwszą cieczka(zalecenie weterynarza). Przez 1.5dnia było wszystko okej natomiast od kilku godzin suczka jest przerażona, ucieka, chowa się pod kanapa, trzęsie się i co chwilę ma takie "zrywy" gdzie ucieka na drugą stronę domu. Normalnie je, pije i się załatwia jedynie tak się zachowuje i zastanawiam się czy jest się czym martwić czy można jakoś próbować ją uspokoić?

Twoja suczka cierpi,idz z nią do weta - niech sprawdzi dlaczego ją coś tak bardzo boli.Nie zwlekaj!

Link to comment
Share on other sites

Zmień weta, nie sterylizuje się suki przed pierwszą cieczką a raczej po drugiej a nawet trzeciej. Taka wczesna sterylizacja może zaburzyć rozwój psa fizyczny i psychiczny, do pewnego wieku hormony są potrzebne a przetrwanie tych kilku cieczek jest do wytrzymania. Miałam suki hodowlane i reproduktora w mieszkaniu i to duże i jakoś dawaliśmy radę ustrzec się przed niechcianymi kryciami.

A suczka cierpi i musi ją obejrzeć dobry wet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...