Jump to content
Dogomania

Rozliczony - Kaktusiarnia i inne kffffiatki u Lolusia --- czynne do 25.09.2019 godz.21.00


ona03

Recommended Posts

Uxmalku, na pewno nie w ciemniejsze miejsce. Światło jest potrzebne. Niestety kaktusom potrzebne też zimą miejsce chłodne i ograniczenie podlewania, co w mieszkaniu w bloku raczej trudno wykonalne. Moje kaktusy zawsze zimą brzydko się wyciągały i słabły, bo ciepło w domu pobudzało je do wzrostu, a dzień był krótki i światła za mało... I jak taki kaktus zimą nie odpoczął, to potem nie chciał kwitnąć :( To tak z mojego doświadczenia. Ale poczekajmy, co napisze Oneczka :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Łoj, wróciłam na końcówkę.

Nooooo, uxmalku, jak nie odpoczną to mogą nie zakwitnąć, chociaż nie wszystkie. Moja stapelia kwitnie na okrągło.

Odpoczynek, to tak jak z naszymi drzewami, krzewami, muszą zimą przysnąć, aby na wiosnę zakwitnąć i dać owoce.

Ja w lodówce przechowuję ziemniaczki, takie rarytaskowe bulwy :). Owijam je w papier toaletowy, i wkładam do kartoniku / najlepszy taki po kocich saszetkach/. Około lutego zaglądam, czy wszystko w porządku, i odpoczywają sobie dalej :))). Ale cebulom kwiatowym, może być tam za zimno......

 

 

5 godzin temu, Aga76 napisał:

Kto śmiał odciąć Oneczkę od dogo!

Karrramba! 

No widzicie,  wzięli i odcięli ....

 

4 godziny temu, uxmal napisał:

O rzesz !! 

Orzeszki....., gdzie.... ???? :)))))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...