Jump to content
Dogomania

ZAKOŃCZONY ROZLICZONY Bazarek PTASI sezon 2 odcinek 1 do 30 września 2019


TZmestudio

Recommended Posts

Ja poproszę 7 kg orzechów włoskich, 2szt puszkowca, 3 szt babeczki.

Czy gdyby mi brakło w zimie będę mogła jeszcze coś zamówić ? 

Mam za oknem kilkadziesiąt stołowników, nie wszytko jedzą poza ziarnami więc nie wiem ile zamówić.

paczkawruchu    PSP: 289965  ul.Jabłeczna 28
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Senanta napisał:

Ja poproszę 7 kg orzechów włoskich, 2szt puszkowca, 3 szt babeczki.

Czy gdyby mi brakło w zimie będę mogła jeszcze coś zamówić ? 

Mam za oknem kilkadziesiąt stołowników, nie wszytko jedzą poza ziarnami więc nie wiem ile zamówić.

paczkawruchu    PSP: 289965  ul.Jabłeczna 28

Na chwilę obecną nie ma problemu, aby w zimie domówić. Myślę nawet że będą moje bazarki. Do moich wyrobów ptaki muszą się przyzwyczaić, nie jedzą od razu, dlatego teraz warto to zrobić. Podstawiać po jednej puszce w te samo miejsce. U jednego znajomego przyzwyczajanie trwało miesiąc zanim skumały że to się je. Już nawet pyskował, ale jak widać było że z puszki ubywa to już był spokojny. Nawet dzięcioł się pojawił i o dziwo jadł z puszki. Teraz poluje na niego z aparatem :-) Dla niego to nowość bo jest z Katowic. 

Ale jeśli mój dostawca łoju przestanie go dostarczać, to nie będzie też moich wytworów. Na to nie mam żadnego wpływu. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Radek napisał:

Chyba bym nie zjadł tylu orzechów. 

7kg, to jakieś 3,5kg tego ze środka. 3,5lg to w ciągu pół roku 0,6kg miesięcznie. Jeśli nawet odejmiemy wszelkie ciasta i ewentualną część dla rodziny to spokojnie dadzą radę. 

A to co zawierają orzechy to już prawdziwa poezja zdrowia. Niemal każdy powinien jeść je regularnie. 

Link to comment
Share on other sites

45 minut temu, Radek napisał:

A krukowate nie ukradną? My wieszamy na stelażu po daszku balkonowym i musimy się nieźle nagimnastykować, żeby założyć tak, aby nie ukradły.

Puszki są dość ciężkie. Wieszam tak aby nie ukradły sznurek mocując drucikiem do gałęzi. Ale ja mieszkam na wsi i tu trochę jest inaczej. 

Krukowe nie są w stanie usiąść na puszce, a z gałęzi nie sięgną. A nasion na dole dzięki łojowi jest bardzo mało.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...