Jump to content
Dogomania

ZAKOŃCZONY ROZLICZONY Bazarek PTASI sezon 2 odcinek 1 do 30 września 2019


TZmestudio

Recommended Posts

15 godzin temu, TZmestudio napisał:

Jeszcze podpowiem, że jak koś ma kamerkę samochodową to można łatwo nagrywać ptasie filmiki. Szczególnie na tych kamerach  co reagują na ruch... :)

Już wysyłam PW

Muszę spróbować.

Do mojego  karmnika nawet do 30 mazurków jednorazowo przyfruwa więc byłoby co nagrywać. Hmmm może jeszcze jakieś inne ptaszki poza wróbelkami, sikorkami bogatkami i sikorkami modrymi dało by się zobaczyć ?

Odpowiedziałam na PW

Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, Senanta napisał:

Muszę spróbować.

Do mojego  karmnika nawet do 30 mazurków jednorazowo przyfruwa więc byłoby co nagrywać. Hmmm może jeszcze jakieś inne ptaszki poza wróbelkami, sikorkami bogatkami i sikorkami modrymi dało by się zobaczyć ?

Odpowiedziałam na PW

Jako ze bazarek dla ptakow w odcinkach ale trwa przez cala zime to poprosze wszystkich aby sie pochwalili co uplowali :)

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Radek napisał:

Do nas przylatują mazurki i sikorki, ale nie tak hurtowo. Zwykle 4-5 ptaszków. 

Do mnie przyfruwają w dużej ilości mazurki, mniejszymi grupkami wróbelki. Najpierw przybywają sikorki ( są bardzo odważne) a za nimi nadciągają mazurki. Wróbelki są bardzo płochliwe więc w oknie i za oknem nic nie jest zmieniane  od momentu gdy spada śnieg i zaczynam dokarmiać ferajnę.  Czasem mam ubaw jak gołębie usiłują dostać się do karmnika. Kiedyś nawet przyleciała sójka ale nie dobrała się do karmy i już więcej nie przyfrunęła. 

Jak z powyższego wynika muszę w październiku powiesić puszkowca aby wróbelki nie wystraszyły się nagłą zmianą i aby zachęcić do odwiedzin inne maluchy.

Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, uxmal napisał:

Czy nerkówka to surowy tłuszczyk nerkowy, nieprzetopiony?

Edit: doczytałam że surowy.

Poproszę zatem kilogram nr 7 bez nerki.

A jakby była gdzieś śledziona wołowa to jestem chętna. 

Na bazarku jest tłuszcz przetopiony i jest on z nerkówki (po wycięciu nerki). Wytapiam go i robię z nich bloki, największy 1kg. 

Sama nerkówka (przed przetopieniem) ma około 4-5kg. 

Czasami w sklepach z rozbrojem mięsa można dostać łój ale on nijak się ma do nerkówki i w zasadzie to odpad produkcyjny. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Senanta napisał:

Do mnie przyfruwają w dużej ilości mazurki, mniejszymi grupkami wróbelki. najpierw przybywają sikorki ( są bardzo odważne) a za nimi nadciągają mazurki. Wróbelki są bardzo płochliwe więc w oknie i za oknem nic nie jest zmieniane  od momentu gdy spada śnieg i zaczynam dokarmiać ferajnę.  Czasem mam ubaw jak gołębie usiłują dostać się do karmnika. Kiedyś nawet przyleciała sójka ale nie dobrała się do karmy i już więcej nie przyfrunęła. 

Jak z powyższego wynika muszę w październiku powiesić puszkowca aby wróbelki nie wystraszyły się nagłą zmianą i aby zachęcić do odwiedzin inne maluchy.

Tak właśnie. Dokładnie tak robimy u nas. Można zmieniać miejsce dowolnie niemal, ale od września/pażdziernika już nie aż do kwietnia. I jeszcze uwaga: w przypadku posiadania domków dla ptaków zaleca się wieszanie dokarmiania w sporej odległości od budki. Inaczej na wiosnę będzie problem: te które zamieszkają budkę będą ostro przepędzać inne ptaki z sąsiedztwa. Również z dokarmiania. Odległość jest rozwiązaniem. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...