Jump to content
Dogomania

Owczarek niemiecki-szczenięta


Gabi2000

Recommended Posts

Witam serdecznie

Mam owczarka niemieckiego długowłosego (sukę) z rodowodem. Obecnie ma 2 lata. W przyszłym roku chciałabym ja dopuścić do pokrycia przez  psa tej samej rasy także z rodowodem. Co muszę zrobić ,żeby jej potomstwo otrzymało rodowód? Zaznaczam,że nie mam zamiaru prowadzić żadnej hodowli.

 Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jeden miot to też jest hodowla.  Rozmaite stowarzyszenia kynologiczną maja różne regulaminy hodowlane, różne wymagania wobec zwierząt przed dopuszczeniem do hodowli - prześwietlenia, oceny z wystaw, testy charakteru. Zwróć się do organizacji, która wystawiła rodowód Twoich psów. Jeśli to Związek Kynologiczny w Polsce, to regulaminy hodowlane znajdziesz na ich stronie.

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Tylko Zw. Kyn. wydaje ważne rodowody ale zeby je mógł wydać to i suka i pies muszą uzyskać uprawnienia hodowlane a to wymaga trochę wysiłku i pieniedzy. Jeżeli chcesz kryć sukę bo ludzie mówia, że powinna choćraz urodzić to nie wierz i nie kryj bo znaleźć dobre domy dla szczeniąt to też duży problem. Wiem bo wiele lat byłam hodowczynią ale kryłam bardzo rzadko a wiele suk mimo uprawnień hodowlanych nie kryłam bo dla mnie psy były hobby i przyjemnością a nie źródłem zarabiania i hodowałam dopóki miałam siły aby w to się bawić - wystawiać, szkolić i hodować ale to byłoi w czasach gdy hodowla to byla dla ludzi przyjemność a nie biznes.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...