Jump to content
Dogomania

Podgryzanie kanap


MaggiePL

Recommended Posts

Witam od kilku miesięcy mam problem z moja prawie 3-letnia suka(Bulldog Amerykański). Nie wiem dlaczego zaczęła podgryzać mi kanapy i materac w pokoju. Nie robi tym żadnych szkód (dziur, zadrapań itp) tylko po prostu je podgryza, szczypie. Zastanawiam się czy to zapach czy może jakiś problem z zębami, dziąsłami? Czy ktoś może mi pomoc?

Link to comment
Share on other sites

Możesz te miejsca posmarować np. cytryną, lub czymś podobnym co zniechęci psa do podgryzania. Gotowe substancje zapobiegające gryzieniu można też kupić w sklepach zoologicznych.

A oglądałaś jej zęby i dziąsła? Jest coś niepokojącego? Jak masz obawy to tylko wizyta u weta.

Pies może tak robić z nudów, może lubi gryźć, mam taka naturę "niszczyciela". Może jakiś super gryzak na zastępstwo o podobnej strukturze? Moja suka jest np. takim typem super niszczyciela, a nigdy w całym swoim życiu nic nie zniszczyła w domu - poza swoimi zabawkami/gryzakami, których ma mnóstwo.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Mój piesek niestety też ma tendencję do podgryzania, z tym, że głównie swojego posłania. Niestety już kolejne legowisko idzie do wyrzucenia z uwagi na wypadającą z niego gąbkę. Teraz muszę zamówić nowe i chciałabym żeby było na pewno znacznie bardziej wytrzymałe od poprzedniego. Myślicie, że takie zda egzamin - https://www.dogplus.eu/pl/60-ponton? Jeszcze takiego nie zamawiałam i fajnie by było gdyby ktoś doradził czy taki materiał będzie dość wytrzymały.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...