Jump to content
Dogomania

Pierwsze wakacje z psem parę pytań


Mell

Recommended Posts

Witam wszystkich  :) Jestem tutaj nowa i jeśli taki temat już był to przepraszam że się powtarzam ale mam parę pytań odnośnie wakacji z moim psiakiem a jest to dla mnie bardzo ważne. 

Balto to ok 13/15 kg kundelek więc jakiś wielki nie jest ale mały też nie ;) podróż prawdopodobnie odbywać się będzie pociągiem przyspieszonym co daje około 5.30/6 godzin w pociągu(z samego południa na samą północ Polski więc kawałek drogi) czy gdy go wezmę lepiej żeby był całą podróż na smyczy gdzieś pod siedzeniami lub słyszałam o takich większych transporterach z materiału i wtedy ten transporter byłby gdzieś  na miejscu dla bagażu a ja siedziałabym obok żeby mieć go na oku, co będzie lepszą opcja dla niego?? Wydaje mi się że lepiej żeby był obok nas na smyczy ale chce się dowiedzieć jakie wy macie doświadczenie z podróżą w pociągu. 

Drugą kwestią jest to że większość czasu byłby z nami ale niestety nie wszędzie psy mogą wejść czy gdy np weźmiemy go na długi spacer żeby się wybiegał a później  gdzieś wyjdziemy i on zostanie sam w mieszkaniu na jakiś czas, niedługo to będzie bardzo dużo stres dla niego? (jedziemy tylko w 2  osoby dlatego nie mamy z kim psiaka zostawić) 

Jakby ktoś pytał to rozmawiałam już z naszym weterynarzem który nie widzi przeciwwskazań do wakacji, pytałam też o tabletki na uspokojenie żeby lepiej zniósł długą podróż. 

Bardzo proszę o odpowiedzi i rady związanie z podróżą i wakacjami na podstawie waszych doświadczeń :) ponieważ chcę jak najlepiej dla pieska i jeżeli to zły pomysł to zostanie w domu pod dobrą opieką. 

Link to comment
Share on other sites

Dziwne trochę te pytania, ciężko odpowiedzieć, przecież psy są różne...

Jak pies nie jest klatkowany to weź go na smyczy.

Jak pies nie zostaje sam w domu, to w obcym miejscu też nie zostanie. Jak zostaje to i tak może coś rozwalić pod waszą nieobecność.

Może będzie się stresował i nie będzie jadł i spał, a może będzie miał pełną olewkę. Sama znasz swojego psa najlepiej... jak nie wiesz jak znosi jazdę pociągiem ani jak się zachowuje zostawiony sam w obcym miejscu to według mnie głupotą jest to sprawdzać na wakacjach, na takie przygotowania jest czas przed urlopem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...