Jump to content
Dogomania

wodonercze u młodego psa / trutka na ślimaki - co teraz?


weronikas123

Recommended Posts

U suczki mojej mamy (mieszaniec średniej wielkości, 5 lat) stwierdzono duże wodonercze po zatruciu preparatem na ślimaki. Skierowano nas do lekarza specjalizującego się w chirurgii, na tomografię, nerka najpewniej do usunięcia. Jakie są rokowania? Co warto robić? Jesteśmy załamani :/

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, weronikas123 napisał:

U suczki mojej mamy (mieszaniec średniej wielkości, 5 lat) stwierdzono duże wodonercze po zatruciu preparatem na ślimaki. Skierowano nas do lekarza specjalizującego się w chirurgii, na tomografię, nerka najpewniej do usunięcia. Jakie są rokowania? Co warto robić? Jesteśmy załamani :/

Z jedną nerką można żyć...obawiam się,że żadnej - tak specjalistycznej wiedzy -  na forum nie zdobędziesz,szukaj dobrych wetów i lecz sunię.Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, weronikas123 napisał:

nerka najpewniej do usunięcia. Jakie są rokowania? Co warto robić?

Nerkę  trzeba  usunąć ,żeby  nie  pękła. Jezeli  ta  druga  prawidłowo funkcjonuje to  nie  ma  sie  czym  martwić. Ja  mam  usuniętą  nerkę 18  lat temu z  tego  samego  powodu  co  Twoja  sunia i  żyję  . Ludzie  oddają  nerkę  do  przeszczepu  i  żyją. U  psa  na  pewno  jest  tak  jak  u człowieka , bo  to  tez  ssak . Trzeba  tylko  później kontrolować  co  jakiś  czas.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, vicvictoria napisał:

...z  tego  samego  powodu  co  Twoja  sunia i  żyję  .

Mialas wodonercze po zatruciu preparatem na ślimaki?

Przyczyn wodonercza jest sporo,każde daje inne rokowanie,jedno jest pewne - jesli wszystko jest ok - z jedna nerka mozna zyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...