Jump to content
Dogomania

uporczywa Lamblia


Ann73

Recommended Posts

Witam serdecznie, mam pytanie do wszystkich którzy zetkneli sie z lamblią u swojego pieska. Mam 10 mc mieszanca w typie owczarka,ktory od dluzszego czasu mial problemy z biegunkami. w ciagu tygodnia przynajmniej raz meczyly go biegunki krotkie jedniodniowe ,kal byl zoltawy i bardzo sluzowaty czasami wpadajacy w zielen. Piesek byl odrabaczany ostatnio w maju ,kupy na jakis czas sie unormowaly ,niestety ostatnio biegunki nasilily sie . Badanie kalu wykazaly obecnosc lamblii. Leczenie to kuracja dwu fazowa ,piesek przez 5 dni bral panacur teraz ma 5 dniowa przerwe i potem ponownie ma brac 5 dni panacur. I tu moje pytanie czy to faktycznie normalna reakcja bo psine mecza nadal biegunki, juz nie zoltawe a ciemnego brazu lub zielankawe. wczoraj pierwszy raz byla piekna normalna kupa a dzis znowu rozwolnienie. Zadzwonilam do weterynarza,wg niego przeczekac ten czas 5 dniowej przerwy i dalej podawac ten lek. A mi juz rece opadaja wysiadam psychicznie bo te rzadkie kupy to juz prawie codziennosc oprocz tej wczorajeszej. Piesio jest na delikatnej diecie ,samo miesko podgotowane chude. Ogolnie wydaje sie byc w dobrej formie apatyt ma ,chetny do zabaw . A ja zaczynam sie martwic czy to na pewno tylko lamblie czy moze jeszcze cos. ? Moze ktos cos mi doradzic?? dodam ze codziennie mieszkanie jest myte odkurzaczem parowym, poslanie wyrzucone piesio lezy na reczniku ktore jest codziennie wymieniane ,zabawki wyparzone zabrane na czas leczenia, miski codziennie wyparzane, na spacer biore z soba specjalne chusteczki i zaraz po wyproznieniu ma czyszczony tyleczek plus pozniej gdy wejdzie do domu jeszcze raz. Co jeszcze moge zrobic ?? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...