Jump to content
Dogomania

Dziwny przypadek


Pszczoła78

Recommended Posts

Drodzy forumowicze,

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc/wskazówki. Otóż posiadam psa, kundelka (adoptowany z TOZ , przybywał w boksie tylko z jednym psem) Sunia ma 4 miesiące- jest bardzo spokojna, zero agresji

 powiedziałabym, że raczej lękliwa (ale nie przesadnie- jak to maluch). Sunia mieszka z nami w bloku (od tygodnia) i o dziwo pięknie załatwia grubsze sprawy na dworze ( wychodzimy z nią 4- 5 razy) i tu zaczyna się problem do tej pory zrobiła tylko 3 razy siusiu na dworze (oczywiście była pochwała, głaski itd.) reszta sikania albo na klatce po powrocie z 1,5 h spaceru albo w domu. Sunia potrafi wytrzymać około 8-9 godzin bez sikania co mnie zdziwiło biorąc pod uwagę wiek psa- mimo to spacery tak jak napisała są częste. Po wyjściu rano i wieczorem kupę robi od razu a siku trzyma. W domu mamy oczywiście rozłożone maty do nauki sikania, ale nie wiem czy jest sens skoro nie ma kłopotu z trzymaniem moczu- tylko jak nauczyć psa że siku też trzeba robić na dworze?

Próbowałam najpierw chodzić z nią blisko domu (tak żeby wiedziała że najpierw siku a potem spacerek) próbowałam z nią biegać ( u szczeniaków często jak się podnosi ciśnienie jest parcie na pęcherz) ale niestety nic to nie daje. Proszę o jakieś wskazówki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...