Jump to content
Dogomania

Pies kładzie sie na widok każdego napotkanego psa.


Brunoyedek

Recommended Posts

Witam, bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki, bo jestem już coraz częściej bezsilna..

Mianowicie.. 

Mój kochany Bruno - 1,5 roczny samoyed na widok każdego napotkanego na spacerze psa kładzie się. Próbowałam już chyba wszystkiego.. Skupiania Bruna uwagi na sobie, odwracanie Jego uwagi zabawką, smaczkami, niestety nic nie jest tak ciekawe jak widok przechodzącego obok pieska.. Potrafi się położyć i leżeć tak długo jak inny pies jest w polu widzenia. Mam wrażenie, ze potrafiłby leżeć tak godzinami.. Zazwyczaj kiedy już leży, przygląda się uważnie i czeka aż piesek przyjdzie się przywitać. Jeśli ten Go mija bez przywitania Bruno momentalnie się podnosi i szczekając wyrywa się na smyczy. Zauważyłam, że przez Jego zachowanie spacery przestały sprawiać mi przyjemność. Chodzimy cały czas w te same miejsca, najlepiej z dala od innych piesków. Spacer z nim po mieście jest dosłownie dramatem.. Bruno potrafi położyć sie nawet na ulicy, a wtedy jestem zmuszona siłą Go podnosić z czym nie czuje sie dobrze.. Może ktoś mi podpowiedzieć, czy jest jakąś szansa, że z tego wyrośnie? Co jeszcze mogę zrobić? Kocham Go nad życie i chciałabym dla niego jak najlepiej. Z góry dziękuje za odpowiedź :) 

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Brunoyedek napisał:

Co jeszcze mogę zrobić? Kocham Go nad życie i chciałabym dla niego jak najlepiej. Z góry dziękuje za odpowiedź :) 

 

Możesz (i powinnaś) skontaktować sie z trenerem,który skoryguje takie zachowanie,powie Ci czym jest spowodowane etc.Poszukaj dobrego trenera.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...