Jump to content
Dogomania

~ Szysia ma domek :) nowa tymczasowiczka - terierka Szyszka


Recommended Posts

Odłowiona we wsi, gdzie jest pięć chałup w środku lasu. Błąkała się od lutego! razem z drugim młodym pieskiem (to Asik, był u nas na bdt, jest w super domku koło Karniewa), ale nie dała się złapać. No nie wierzę, że teraz, po 5 miesiącach!!  ludzie ją zgłosili! Jak na bezdomnego i dzikiego psa suczka nie jest chuda? Bo "jajka wyjadała ze stodoły od kur".

Wg mnie kolejny czyjś pies, właściwie suka, który się znudził i wmówiono wójtowi, by zabierał do kojca. I chyba suczka jest w ciąży (pewnie dlatego pozbyto się jej)

Kilka zdjęć: jak powoli wychodzi zza budy (kurcze, dopiero teraz widzę, ze buda się sypie, ale tylko z zewnątrz...) do parówki, którą położyłam koło siebie

20190728_121615_resized.jpg

20190728_121637_resized.jpg

20190728_121815_resized.jpg

20190728_121848_resized.jpg

20190728_121933_resized.jpg

Link to comment
Share on other sites

W kojcu gminnym spędziła dwa dni, u nas od piątku. 

Piątek - zero kontaktu z człowiekiem. Leży przy budzie i patrzy prosto w oczy. Nie umyka wzrokiem na bok, nie machnie ogonem. Miska wieczorem opróżniona.

Sobota - rano lekki ruch ogonka, ale ucieczka za budę. Do miski wychodzi zza budy, jak się oddalę.

Niedziela - jakby radość w ozach, ale nie chce podejść, nawet do kawałka mięska w ręku. Majstruje przy furtce kojca, słychać wyraźnie, ale czy to zębami, czy łapką, nie wiem. Trudno jej się przyzwyczaić do niewoli, skoro prawie pół roku (jeśli wierzyć tym ludziom ze wsi) była na wolności. Apety dopisuje, wypróżnianie tez :) kolejna, która załtwia się na rozsypanej w kojcu słomie.

Budy nie zna, śpi za budką na betonie. Położyłam tam stary koc.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj dała się pogłaskać, choć siedziała w kątku skulona ze strachu. Zza ucha wyciągnęłam kleszcza.

Może rzeczywiście była przeganiana?......

Obejrzałam nawet ząbki - ma śliczne! To młoda sunieczka.

Dziś rano poczekałam, aż podejdzie do miski ze śniadaniem, i zakropliłam ją od kleszczy i pcheł. Potem podam tabletkę od robali. Odrobaczenie, odpchlenie i za niedługo sterylizacja - na koszt gminy. Ale karma.... to mój wydatek :(. To może jakiś bazarek na utrzymanie Szysi i drugiej tymczaski, Bazi? Proszę.......

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Figunia napisał:

I ja przybiegam do Szyszki.

Miło będzie czytać o tym, jak niedotykalska sunia sie otwiera...już to się dzieje :) 

Witaj, Figuniu :)

Niunia robi się coraz fajniejsza - ogonek się merda na mój widok, już nie ucieka przed dotykiem ręki, choć siedzi skulona, jak ją głaszczę. Ale jak cofam rękę, wyciąga łepek po jeszcze  :)

Postaram się umówić sterylizację nawet w tym tygodniu, i nie prosiłabym gminy, by pracownik zawiózł, tylko my z Tomkiem (wczoraj zostawiliśmy Tatę w szpitalu w Makowie i codziennie będziemy odwiedzać Go, psa zabierzemy przy okazji). Zawsze to mniejszy stres dla suni, pojedzie na moich kolanach, a nie w klatce z obcym człowiekiem.

Wczoraj założyłam Szysi obróżkę. Nie miała nic przeciwko, dziś przypnę smycz i zobaczymy, jak zareaguje.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Szysi nie mogę umówić na sterylizację, bo ma cieczkę!.... Widać, ze jak zwykle - chodzi sobie suczka koło gospodarstwa, trochę się ją przepędzi, trochę rzuci chleba, ale jak się zaczyna cieczka, to suczka zaczyna przeszkadzać :( A sterylizacja? To puste słowo na wsi nadal :(

 

Link to comment
Share on other sites

Szysia jest bardzo spokojną sunią. Podchodzi do mnie na pieszczotki, ale nadal się kuli ze strachu. Na smyczy trochę spaceru=jemy, trochę sobie stoi (zawsze przy bramie czy furtce...), do kojca nie bardzo chętnie wraca. 

Jej przydałby się dom, cierpliwy człowiek, nie kojec :( Jak to jest, że znajdują się domy tymczasowe dla psiaków wyciągniętych z Radys, Zamościa, Mysłowic i innych miejsc, a ode mnie żaden pies nie znalazł dt, mimo moich starań i próśb :(

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, malagos napisał:

 :( Jak to jest, że znajdują się domy tymczasowe dla psiaków wyciągniętych z Radys, Zamościa, Mysłowic i innych miejsc, a ode mnie żaden pies nie znalazł dt, mimo moich starań i próśb :(

Tak się dzieje,że psy maja u Ciebie właśnie DT i to bardzo dobre. A psy z Radys czy Zamościa są wyciągane ze schronów, gdzie maja małe szanse na domy ,a czasem nawet na przeżycie.. .

Szyszunia jest fajna i powinna znaleźć dobry domek.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Myślę, że przez Malagos, przemawia zmęczenie. Życie Jej ostatnio nie oszczędza :(, więc każdy nowy tymczas jest tą kolejną kroplą, która przepełnia kielich.

Przykro mi, że nie mam jak pomóc :(. Względem brania tymczasów, Tomek jest nieugięty :(((, a jak będę naciskać, to tylko  się pokłócimy i  cofnie  mi inne wsparcie w psich sprawach :(. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, konfirm31 napisał:

Myślę, że przez Malagos, przemawia zmęczenie. Życie Jej ostatnio nie oszczędza :(, więc każdy nowy tymczas jest tą kolejną kroplą, która przepełnia kielich.

Przykro mi, że nie mam jak pomóc :(. Względem brania tymczasów, Tomek jest nieugięty :(((, a jak będę naciskać, to tylko  się pokłócimy i  cofnie  mi inne wsparcie w psich sprawach :(. 

wiem, że mnie rozumiesz, Krysiu :(

Dam radę i z Szyszką, i z kolejnymi tymczasami, i z naszymi życiowymi zawirowaniami. Dam radę.

Dziś załatwiamy sprawy pogrzebu Taty. W środę mam lekarza orzecznika i decyzja co do moich dalszych spraw.

Dam radę.

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, malagos napisał:

Dzięki, Asiu. W ciągu 4 miesięcy Tomek stracił Brata i Ojca.

W tych wszystkich zawirowaniach losu najważniejsze  jest chyba to żeby mieć wsparcie innych . Na pewno tu na Dogo Wszyscy są z Tobą, a mam nadzieję, że masz taką osobe koło siebe  , że jak już totalnie Cię dopadnie, że tylko siedzieć i płakać to  ta osoba Cię mocno przytuli, a Ty będziesz tylko płakać - to pomaga. U mnie życie też przyspieszyło, jeszcze nie wszystko wyprostowane po zeszłorocznej rodzinej tragedii, a tu życie wzięło kolejny ostry wiraż i nie  wiem kiedy wyjdzie na prostą :(.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...