Jump to content
Dogomania

agresja u suki wględem drugiej


graba29

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Posiadam dwie suki owczarka niemieckiego- 1,5 roku i 3 lata. Generalnie jest wszystko super, są w miarę zgodne, żyją razem bez większych awantur. Piszę z zapytaniem czy moja reakcja jest właściwa w sytuacji konfliktowej. Otóż, starsza suka podporządkowała sobie młodszą i nie reaguję na jej warknięcia względem młodszej w pewnych sytuacjach. Niestety czasem zdarza się tak, że starsza pokąsa młodszą po pysku. Wydaje mi się, że takie sytuacje nasilają się przy mojej żonie tzn. starsza suka jest psem żony i gdy młodsza się zbliża starsza kąsa. Rozdzielam wtedy psy i starszą karcę ( nie biję, ale łapię za grzbiet i dostaje opieprz). Mam jednak wątpliwości czy reakcja moja jest dobra. Czy próbować korygować takie zachowanie (niekoniecznie samemu) ,czy nie dopuszczać do sytuacji "zazdrości". Tak jak pisałem na wstępie 90% czasu między psami jest zgoda. Mieszkają razem, jedzą obok siebie. 

Dodam jeszcze, że suki są niekastrowane (kastracja zaplanowana na październik) . Może kastracja również pomoże?

Link to comment
Share on other sites

Dziwne, miałam dwie suki -matkę z córka i była zgoda choć starsza była ważniejsza ale bez agresji, często nawet broniła młodszą przed atakami innych psów.

Karcić raczej nie powinieneś, może raczej zona nie powinna wyraźnie faworyzować tej starszej. Ja zawsze starałam się obie traktować jednakowo, żeby właśnie nie wzbudzać zazdrości. Jak dawałam smakołyki to obu sukom, jak któraś czegoś nie chciała to spokojnie oddawała drugiej ale wiedziała, że ja daję sprawiedliwie obu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...