Jump to content
Dogomania

KONIEC rozliczony *Książki, książki i jeszcze raz książki. **KT dla Fabii, Balbinki i Florence,


NikaEla

Recommended Posts

1 godzinę temu, NikaEla napisał:

To prawda. Chociaż ostatnio, z przykrością zauważyłam, że wiele osób, zwłaszcza młodzież, nie rozumie żartów i dygresji 

Często widzę bawole oczy u młodych.Dodaję wtedy-żartuję.

Ksiązki u mnie.Dziękuje.Jak widzę znowu w tył jestem bo przesyłka droższa.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, NikaEla napisał:

To prawda. Chociaż ostatnio, z przykrością zauważyłam, że wiele osób, zwłaszcza młodzież, nie rozumie żartów i dygresji 

Masz rację - ludzie skoncetrowani na maksa na końcu własnego nosa doszukują się wszędzie ataku, kpiny, molestowania... Brak dystansu, brak znajomości literatury (nawet podstawowej) i zero zrozumienia. Na szczęście życie weryfikuje rózne znajomości i mam w najbliższym otoczeniu grono wesołych, czytających, myślacych i czujacych ludzi w każdym wieku...

W pracy zdecydowanie gorzej, ale cóż zrobić - trzeba ich radosnym śmiechem zabić ;-)))...

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Kajutek napisał:

Masz rację - ludzie skoncetrowani na maksa na końcu własnego nosa doszukują się wszędzie ataku, kpiny, molestowania... Brak dystansu, brak znajomości literatury (nawet podstawowej) i zero zrozumienia. Na szczęście życie weryfikuje rózne znajomości i mam w najbliższym otoczeniu grono wesołych, czytających, myślacych i czujacych ludzi w każdym wieku...

W pracy zdecydowanie gorzej, ale cóż zrobić - trzeba ich radosnym śmiechem zabić ;-)))...

 

Moja domowa młodzież z przyległościami zdecydowanie z poczuciem humoru, natomiast szkolna coraz rzadziej

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, guccio napisał:

Często widzę bawole oczy u młodych.Dodaję wtedy-żartuję.

Ksiązki u mnie.Dziękuje.Jak widzę znowu w tył jestem bo przesyłka droższa.

Niestety, teraz wszystko trzeba im tłumaczyć. A nie będzie lepiej jeśli od małego zamiast poznawać świat wszystkimi zmysłami poznają przez ekran smartfona.

Niedopłatą się nie przejmuj, biorę na siebie

 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, NikaEla napisał:

Moja domowa młodzież z przyległościami zdecydowanie z poczuciem humoru, natomiast szkolna coraz rzadziej

Mam dokładnie to samo... "Domowa" wytresowana - doskonale rozumie żart, "podpuszczanie", myśli, ripostuje...

Jak mi przyjdzie pracować z młodzieżą dalszą, trzeba najmniej tygodnia, żeby ich rozruszać i zmusic do myślenia, zaraz potem pojawia się uśmiech... A ilu podstępów, a ilu "dowodów dobrej woli"...

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Kajutek napisał:

Mam dokładnie to samo... "Domowa" wytresowana - doskonale rozumie żart, "podpuszczanie", myśli, ripostuje...

Jak mi przyjdzie pracować z młodzieżą dalszą, trzeba najmniej tygodnia, żeby ich rozruszać i zmusic do myślenia, zaraz potem pojawia się uśmiech... A ilu podstępów, a ilu "dowodów dobrej woli"...

 

W tym roku, na cztery klasy które uczyłam w tym roku tylko w jednej mogłam zarzucić żartem. Za to w poprzednim tylko w jednej nie.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, NikaEla napisał:

W tym roku, na cztery klasy które uczyłam w tym roku tylko w jednej mogłam zarzucić żartem. Za to w poprzednim tylko w jednej nie.

To jest przerażajace... Z tego wyrośnie ograniczony, zgryźliwy człek...

To nie wina tych dzieci tylko rodziców... Łatwiej dać smatfhona niż poświęcić godzinę i poczytać bajkę, baśń, legendę.

Łatwiej puścić kreskówki, niż iść na spacer, niż pochlapać się w kałużach spiewajac "Deszczową piosenkę" ochrypłym głosem, śledzić jeże i pełnie księżyca, łapać parseidy... Toć to wieczór stracony/noc zarwana, brudne markowe ciuchy i ręce pełne roboty...

Ech, my mieliśmy dzieciństwo na medal, na sprawności harcerskie, na setki przeczytanych z latarką książek... Teraz też mozna je fajnie urządzić, nawet narzędzi jest więcej tylko jakoś ...ludziom się nie chce, albo brakuje im motywacji i sił...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Co dobre szybko się kończy - zatem zamykam "budę" szumnie zwaną biurem i gnam w tak zwany "teren"...

A Wam życzę usmiechu szerokiego, radości i siły na zmaganie się z przeciwnościami losu - damy radę, bo kto jak nie my ;-)...

Dzięki wielkie za umilenie mi dnia spedzonego w papierach, zeznaniach, oświadczeniach i protokołach (nuuudy na puuudy bez miejsca na żarty)...

Buziaki

K.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, NikaEla napisał:

Niestety, teraz wszystko trzeba im tłumaczyć. A nie będzie lepiej jeśli od małego zamiast poznawać świat wszystkimi zmysłami poznają przez ekran smartfona.

Niedopłatą się nie przejmuj, biorę na siebie

 

Będzie następny bazarek-wyrównamy.

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Kajutek napisał:

Co dobre szybko się kończy - zatem zamykam "budę" szumnie zwaną biurem i gnam w tak zwany "teren"...

A Wam życzę usmiechu szerokiego, radości i siły na zmaganie się z przeciwnościami losu - damy radę, bo kto jak nie my ;-)...

Dzięki wielkie za umilenie mi dnia spedzonego w papierach, zeznaniach, oświadczeniach i protokołach (nuuudy na puuudy bez miejsca na żarty)...

Buziaki

K.

 

Książki wysłane, dziekuję za sporą nadpłatę

Link to comment
Share on other sites

59 minut temu, Kamila Proc napisał:

niestety, jest coraz gorzej

 

39 minut temu, Kamila Proc napisał:

to my dziekujemy, choc ja konwersuje sama ze soba

eee... chyba z nami

Przed chwilą, Kamila Proc napisał:

hehe, jestem niewidzialna

widzimy Cię i bardzo mnie to cieszy

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Kamila Proc napisał:

to my dziekujemy, choc ja konwersuje sama ze soba

A tam, to tylko moja głupota i brak umięjętności wielokrotnego cytowana... Cytuje najdłuższą wypowiedź, ale pisze do Was, tym samym do Ciebie też :-DDDD....  Widzimy Cię, kochamy Cię i zawsze Twoja obecność wywołuje usmiech na pysku... W kupie raźniej i bardzo lubie te nasze wirtualne spotkania...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, guccio napisał:

Kuszą co niektóre pozycje ale muszę sobie powiedzieć stop na ten miesiąc.

Dziękuję za zakładkę.

Mam stosik książek do przeczytania , jak się z nim uporam to część na pewno wrzucę na kolejny bazar. Ale nie wcześniej niż pod koniec września. Wtedy część z pozycji tego bazarku też się pojawi. 

Bądź czujna

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, guccio napisał:

Kuszą co niektóre pozycje ale muszę sobie powiedzieć stop na ten miesiąc.

Dziękuję za zakładkę.

Mam to samo - wzięłabym jeszcze co nieco, ale rozum zabrania... Nałóg czytania jest boski, ale finanse i gabaryty biblioteki ograniczone - zaraz potem odzywa się serce - toc to najlepiej wydane pieniadze bo cel najważniejszy - i tak czlowiek się miota a potem dziwi, że niestabilny emocjonalnie ;-)....

A zakładki Ci zazdroszczę jak nie wiem co, bo zakładek nigdy dość ;-))))...

 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Kajutek napisał:

. W kupie raźniej i bardzo lubie te nasze wirtualne spotkania...

A jak miło potem kiedyś przy okazji poznać się na żywo. 

Kiedyś specjalnie pojechałam do Bielska żeby poznać togaa albo ( z 8 lat temu) zorganizowałam u siebie składkowy podwieczorek dla wrocławskich dogomaniaczek, żebyśmy się poznały i przyjechała też wtedy specjalnie Maruda ze Złotoryi.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, NikaEla napisał:

Mam stosik książek do przeczytania , jak się z nim uporam to część na pewno wrzucę na kolejny bazar. Ale nie wcześniej niż pod koniec września. Wtedy część z pozycji tego bazarku też się pojawi. 

Bądź czujna

Ja też, ja też, ja też !!!!

Stos mam, i na bazarrro tez przyjdę.... Jakby mnie czujność zawiodła proszę walnąć wiadomością w łeb...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...