Jump to content
Dogomania

Szczekanie, lęk separacyjny, i masa innych problemów....


AleksandraZet

Recommended Posts

Witam, mam problem ze swoją 9 miesięczna sunią. Piesek jest z nami odkąd skończył 2 miesiące ( chociaż tu nie mamy 100% pewności) piesek wzięty od fryzjera przez mojego męża. Niestety obawiam się że piesek został zbyt szybko oddzielony od matki (podejrzewam że szybciej niż wymagane minimum 8 tygodni) Piesek od samego początku był nieufny do obcych ludzi, teraz sytuacja się pogorszyła, od około 2 miesięcy pies szczeka na wszystkich ludzi na spacerze. Sytuacja wygląda dobrze jeśli idzie na smyczy, wtedy nawet nie zwraca uwagi. Jeśli jest puszczona i biega za piłeczka i ktoś idzie (nie obok niej, dość daleko) zostawia wszystko, biegnie i obszczekuje, zauważyłam nawet chęć ugryzienia kilka razy, ale tu dochodzi strach, gdyby nie była tak lekliwa pewnie na samym szczekaniu by się nie skończyło. Piesek jest mały, ale dość "mięsisty (?)" nie wiem jak to nazwać, jest bardzo silna... W takich sytuacjach w ogóle nie słyszy co mówię, nie reaguje na wołanie, co zazwyczaj ma opanowane do perfekcji. W sytuacjach kiedy zostaje sama w domu na max 40 minut cały czas szczeka, próbowałam zabawek, włączonego tv, i nawet dostawała kawał dobrej wołowiny (którą uwielbia, pies jest na BARF) nawet nie ruszy jak jest sama... Czy adopcja następnego pieska (dobranego do jej charakteru przez specjalistę) rozwiązałoby problem? Czytałam że piesek w towarzystwie drugiego spokojnego czuje jego spokój i sam przestaje szczekac na ludzi i będzie mu raźniej kiedy będziemy musieli wyjść z domu. Dodam że kilka dni temu urodziło nam się dziecko, kiedy wróciłam ze szpitala piesek zachowywał się normalnie, zaakceptował malucha i nie wykazuje oznak zazdrości ponieważ nie odpedzam suni od malucha, kiedy leży na łóżku, piesek leży obok malucha. Jak sobie z tym poradzić? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.07.2019 o 09:23, AleksandraZet napisał:

Czy adopcja następnego pieska (dobranego do jej charakteru przez specjalistę) rozwiązałoby problem? Czytałam że piesek w towarzystwie drugiego spokojnego czuje jego spokój i sam przestaje szczekac na ludzi i będzie mu raźniej kiedy będziemy musieli wyjść z domu. Dodam że kilka dni temu urodziło nam się dziecko, kiedy wróciłam ze szpitala piesek zachowywał się normalnie, zaakceptował malucha i nie wykazuje oznak zazdrości ponieważ nie odpedzam suni od malucha, kiedy leży na łóżku, piesek leży obok malucha. Jak sobie z tym poradzić? 

Dobrze czytałaś, kiedy dobierzesz zazwyczaj starszego, spokojnego, i towarzyskiego psa twoja suczka powinna troszkę się uspokoić i być spokojniejsza jeżeli chodzi o agresje w jego otoczeniu. Proponowałbym także zapraszać dosyć często jakiś znajomych albo gości do domu albo chociażby na spacery. Chodzi o to żeby zobaczyła, że inni ludzie nie mają złych zamiarów, więc nie ma potrzeby na nich szczekać ani atakować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...