Jump to content
Dogomania

Kiedyś Okruszek teraz Figo i jego oczy proszące o pomoc...


Recommended Posts

Poznajcie proszę Okruszka...

Znalazłam go na FB i choć nie jest z Tychów to podbił moje serce... Jak można przejść obojętnie obok takiego wołania o pomoc?

LUDZIE TO JEST WOŁANIE O SERCE

Gdzieś po cichu, schowany przed światem...
żyje STARE , SAMOTNE … 5 kilogramowe psiątko.

Najbardziej wymowne spojrzenie na świecie...

11 lat spędził wisząc na łańcuchu...

Wyobrażacie to sobie?.. ja też nie !

Boziu JAKŻE ON CHCE ŻYĆ...

To cudowny, łagodny jak baranek, bezbronny maleńki pies.!
Schronisko to nie miejsce dla takich biedactw!!!
Tylko dom, człowiek zapewni Okruszkowi godną starość...
BŁAGAM !!!

 

66640893_2280264135621975_7526984332892700672_n.jpg

 

Tak o nim pisze Wolontariuszka ze schroniska:

CZASAMI BEZDOMNOŚĆ JEST
W Y B A W I E N I E M ! ! !

OKRUSZEK...

Zaledwie 5kg wygłodniałego, zapchlonego ciałka,schowanego w zaroślach na łańcuchu przy NIBY-BUDZIE w najdalszym kącie wiejskiej posesji.
Karmiony paszą dla zwierząt (o ile w ogóle coś jadł),przez wiele lat MARZŁ ,MÓKŁ,TOPIŁ SIĘ W UPALE NA UWIĘZI.
Od kilku tygodni POZNAJE lepszą stronę życia.Kiedy idzie na spacer mam wrażenie, jakby wszystko było dla niego nowe,nieznane.
Piesku-z całego serca życzę Ci zielonych traw pod łapkami, pełnej miski,ciepłego kąta a przede wszystkim
CZŁOWIEKA,KTÓRY NIGDY WIĘCEJ CIĘ NIE SKRZYWDZI.
Wierzę, że wspólnie możemy odmienić jego los.

OKRUSZEK ma ok.11 lat,wciąż ma niedowagę,jest zgodny wobec innych zwierząt.

Szczytno, kontakt 607 563 012.

 

To on, Okruszek...

 

 

66448977_2280264175621971_6269819299087515648_n.jpg

66815968_2280264098955312_4901223056774529024_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

POST ROZLICZENIOWY

Wpłaty:

20 zł. - Nesiowata 23.07.19 r.

25 zł. - Kioshi 23.07.19 r.

50 zł. - Maga56 23.07.19 r.

20 zł. - Jo37 25.07.19 r.

30 zł. - Poker 26.07.19 r.

145 zł.     razem

 

Wydatki:

100 zł. - 20.07.2019 r. paliwo

100 zł. wet  24.07.19 r.

13,99 zł. olej z ogórecznika 25.07.19 r.

213,99 zł.  razem

 

Saldo:

- 68,99 zł. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, malagoska napisał:

Smutna, ale sympatyczna mordka. Może na początek szukać tymczasu dla niego...? Nie wiadomo czy on potrafi zachować czystość w domu, jeśli był cały czas na łańcuchu...

Witaj malagoska u Okruszka! Już sobie umyśliłam, że wezmę go na tymczas do siebie. Mam praktykę w psiakach siedzących po kilkanaście lat w schronach to może jego też ogarnę?  Na razie jest problem z transportem bo to dokładnie wschód-zachód Polski czyli Szczytno-Szczecin.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Nesiowata napisał:

A może poprosić Havankę lub Uxmal (specjalistki) o bazarek na transport dla cudnego biedaka?

Witaj Nesiowata! Na razie kombinujemy jak najtańszym kosztem. Sezon urlopowy to liczymy, że może choć część trasy da się za free :-). Na razie mamy ewentualną podwózkę do Elbląga ewentualnie do Poddębia k/Słupska. Ja mogę po niego podjechać trochę ale tak samochodem to gdzieś max. 100 km bo ja to głównie po Szczecinie jeżdżę :-). Dalej mogę spoko podjechać pociągiem bo to mam już dobrze z psiakami przećwiczone. Tylko żeby pociąg tam jechał... A do tego Poddębia nie dochodzi... 

8 godzin temu, jaguska napisał:

Zaglądam do Okruszka. Ma farta chłopak że go wypatrzyłaś. W tym miesiącu rozdysponowałam już wszystkie zaskórniaki ale 30zł dla starszego pana jeszcze wysupłam i do transportu dołożę. Proszę podaj konto na pw. 

Pięknie dziękuję! Witaj Jagusko! Jeśli uda się transport w miarę tanio ogarnąć to ewentualnie mogę kasę przeznaczyć na weta? Bo sądzę, że tu wet będzie miał co robić. Sama skóra, jakieś wyniki, kastracja - ta już koszty. A jak, nie daj Bóg, wyjdzie coś innego to dalsze wydatki. A po takim życiu to może wyjść wszystko...

1 godzinę temu, Jo37 napisał:

Ja też.

PatiC wozi psiaki z Radys. To też Mazury. Może będzie jechała do Szczecina.

Witaj Jo37 u Okruszka! Dziękuję za podpowiedź, zorientuję się u Radysiaków czy jest jakiś transport na Szczecin.

 

2 godziny temu, Poker napisał:

ja też coś dołożę.

Witaj Poker! Bardzo dziękuję!

 

Kochani, na razie konta nikomu nie wysyłam bo wszystko jeszcze w proszku, nic konkretnego nie wiemy. Jak plany podróżnicze malucha się skonkretyzują to pięknie się w imieniu Okruszka do Was uśmiechnę :-)

Link to comment
Share on other sites

53 minuty temu, AlfaLS napisał:

Pięknie dziękuję! Witaj Jagusko! Jeśli uda się transport w miarę tanio ogarnąć to ewentualnie mogę kasę przeznaczyć na weta?

Oczywista oczywistość że tak, w sierpniu też coś wysupłam dla Okruszka. A na razie grzecznie czekam na konto, jak już ogarniesz wszystko.

Link to comment
Share on other sites

też się dolożę dla  cudnego Okruszka :)..wygrał milion w psie lotto ,ze z takim sercem wielgachnym do kociów i piesów bedzie mial  Panią ..nie znam w Szczecinie takiej  drugiej osoby , ktora by z  taką empatią , z takim sercem dawała  milość i drugie życie  biednym  schorowanym staruszkom

flower-stories-02.jpg

Link to comment
Share on other sites

I ja też przybiegłam do Okruszka.Gdyby były potrzebne pieniążki na weta to pisz.Podeślę coś.Zapewne będzie potrzebny dobry szampon leczniczy aby wyleczyć skórę.

Ogromnie się cieszę,że pomogłaś temu biednemu psiakowi.Kilka dobrych lat temu ja też pomagałam ze Szczytna psiakom(brałam na BDT).Pomagała bardzo Anetek100 , magenka1 i marchewa.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

zapisuje się u psiaczka. DObrze że jest szansa na szybki transport. Z Radys kiedyś były w miare regularne transporty do Szczecina, ale już od kilku m-cy ich nie ma :( DT zawiesił (mam nadzieje na krótko) przyjmowanie radysiaków...

Trzymam kciuki za maluska, jeśli bedzie potrzeba tez się dorzuce

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Figunia napisał:

Jaki On śliczny, na tej trawce. Wygląda jak szczeniaczek.

Jak uroczy i słodki musiał być za młodu... 

 

 

I jak taką kruszynę można było trzymać na łańcuchu??? Nie mogę tego pojąć...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...