Jump to content
Dogomania

Zamienniki leków - czy psy mogą przyjmować ludzkie leki?


Lillenna

Recommended Posts

Witam wszystkich, 

Jestem tu nowa. Bardzo proszę o poradę. 

Mam dwa chore psiaki. Cierpią na niedomykalnosc zastawek. Leki, które muszą przyjmować dożywotnio to:

1. Cardisure (pimobendan);

2. Cardalis (chlorowodorek benazeprilu i spironolakton);

3. Upcard (torasemid). 

O ile zamiennik upcard znalazłam - np. Torsemed, o tyle z lekami Cardisure i Cardalis mam problem. 

Jezeli ktoś z Państwa ma wiedzę i doświadczenie w powyższej kwestii bardzo proszę o rady. 

 

P. S. Proszę o poradę również w kwestii żywienia psów przy chorym sercu. Aktualnie podaję im suchą karme acana /orijen/ taste of the Wild lub mokrą dolina noteci. Często gotuję mięsko z marchewką i ryżem. Co jest najlepszą opcją dla ich zdrowia? 

Edited by Lillenna
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Lillenna napisał:

Witam wszystkich, 

Jestem tu nowa. Bardzo proszę o poradę. 

Mam dwa chore psiaki. Cierpią na niedomykalnosc zastawek. Leki, które muszą przyjmować dożywotnio to:

1. Cardisure (pimobendan);

2. Cardalis (chlorowodorek benazeprilu i spironolakton);

3. Upcard (torasemid). 

O ile zamiennik upcard znalazłam - np. Torsemed, o tyle z lekami Cardisure i Cardalis mam problem. 

Jezeli ktoś z Państwa ma wiedzę i doświadczenie w powyższej kwestii bardzo proszę o rady. 

 

P. S. Proszę o poradę również w kwestii żywienia psów przy chorym sercu. Aktualnie podaję im suchą karme acana /orijen/ taste of the Wild lub mokrą dolina noteci. Często gotuję mięsko z marchewką i ryżem. Co jest najlepszą opcją dla ich zdrowia? 

Prawo pozwala stosować u zwierząt ludzkie odpowiedniki TYLKO wtedy, kiedy nie ma odpowiednika weterynaryjnego,ale...porozmawiaj z wetem,może zamieni jeden z tych leków na 'ludzki'.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...