Jump to content
Dogomania

Z czego robicie podkład w kojcu dla szczeniąt?


tongue

Recommended Posts

u mnie maluchy rodza sie w takim plastikowym lozku jak pokazywala karla - jest w nim psia koldeka ktorej kilka razy dziennie zmieniam poszewke na czysta bo jednak z suczki przez kilka dni wycieka wydzielina i sie brudzi, w momencie kiedy maluchy zaczynaja wypelzac z lozka rozstawiam naokolo niego kojec z metalowej kratki zeby malce mogly obserwowac co sie dzieje, na podlodze rozkladam wykladzine zeby paneli mi nie poniszczyly a na to ozkladam kilkanascie razy dziennie swieza warstwe gazet
w dzien jest super bo moge to robic na biezaco ale gorzej w nocy bo maluchy bawiac sie przemieszczaja gazety i czesto sikaja na wykladzine
gazety na jeden miot zbieram ok pol roku a i tak pod koniec zawsze musze zbierac je po ludziach :)
na ten miot chce wyprobowac te pampersowe maty - moze to zda lepsz egzamin niz gazety choc pewno bedzie troche kosztowalo

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='florance']to mi juz z dwojga złego bardziej podobała się klatka orsini, chociaż psiaki mogły na świat popatrzeć 8) do tego dorzuciłabym jeszcze jakieś miękkie legowisko, bo spanie na takiej kratce... brrr okropieństwo
(to moje subiektywne odczucia, nie jestem hodowcą i nie miałam nigdy szczeniaków)[/quote]

widzialam takie klatki w zeszlym roku na wystwwie w Bratyslawie ale odnioslam wrazenie ze na miot sedniakow taka klatka byla by za mala na calodzienne przebywanie - chyba tylko w moim przypadku zdawala by egzamin na noc lub na kilka godzin jakbym msiala wyjsc z domu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

:angryy:Jak czytam takie coś to aż płakać się chce..
Hodowle klatkowe:(!!! Szczeniaki nie są nauczone przestrzeni!!!
Jak można trzymać psy w klatkach bo śmierdzi!!!...żal...
Sami też się zamknijcie w klatkach!!!!

Jak mam szczeniaczki to daje duży kartonik z jednej strony cały wycięty żeby suka mogła sobie wychodzić kiedy chce.Karton wyłożony najpierw pieluchą,a potem kocem który trzeba często wymieniać.Koce na bierząco prać a nie będzie problemu z bałaganem:))) Jak szczeniaki podrosną na tyle,że będą chciały zwiedzać świat polecam śliską wykładzine.Można kupić tanio skrawki ze skazą.Łatwo się myje:] Pozdrawiam!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

A ja proszę o poradę.
Pierwszy miot odchowywałam normalnie na dry bedzie i gazetach.
W ciągu dnia było ok, bo panowałam nad sytuacją, ale po nocy niestety cały kojec + szczenięta były wybrudzone zawsze swoimi kupkami. Rano doprowadzenie kojca do stanu używalności i szczeniąt do czystości zawsze zajmowało mi kupę czasu.
Kilku hodowców i sędzia kynologiczna, która była u nas na przeglądzie miotu polecali mi trociny dla szczeniąt.
Nawet mam już te trociny w domu, ale wciąż się waham czy ich użyć.
Mianowicie boję się tego, że nawdychają się pyłu z trocin lub się ich najedzą, albo zapylą im się tym oczka.
Za to plusy jakie widzę to łatwość w sprzątaniu (kupka obtacza się w trocinach i nie brudzi szczeniąt), likwidacja nieprzyjemnego zapachu.
Proszę o rady. Zależy mi na dobru szczeniąt.
Jak Wy widzicie trociny u szczeniąt?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']ja tam standartowo trzymałam sie podkładów chłonnych[/QUOTE]


ja kilka miotow mialam na gazetach ale w koncu zmienilam na podklady i jestem megazadowolona !
problemem jest tylko ich cena ale wole wiecej zaplacic i miec czysciej w domu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam serdecznie :)
Podnosze watek, gdyz przez 8 lat wiele sie zmienilo, a ja wlasnie oczekuje szczeniat pierwszy raz w swoim zyciu i zastanawiam sie jakie rozwiazanie wybrac. Najbardziej martwie sie okresem po 4 tygodniach zycia, kiedy mamusia nie bedzie juz sprzatac po maluchach.

Kojec mamy juz wybudowany z plyt laminowanych, z dzrzwiczkami i opuszczana plyta o wymiarach 240x 120. Podloga rowniez jest z plyty laminowanej. Zastanawiam sie teraz jak rozplanowac podklad, czego uzywac, co sie najlepiej sprawdza, czy po 4 tygodniach podzielic kojec na tzw. spalnie, z materacykiem, kocykiem i siusialnie? Zastanawiam sie nad uzyciem podkladow chlonnych, zastanawiam sie nad dry bedem (wystarczy jeden z podkladami na zmiane czy musze miec ich kilka?).
Nie chcemy odchowywac maluchow na trocinach, gazetach - nie jestem przekonana do trocin a jesli chodzi o gazety, nie mam dostepu do tak duzych ilosci. Ciezko tez jest mi wyobrazic sobie 10 warstw roznych materialow jak np. karimata, koc, przescieradlo, gazety i recznik. Nad ranem rozkopane, wymieszane i utytlane kupkami.

Minelo juz sporo czasu od kiedy watek powstal, jest pewnie wiele nowych metod lub trikow, ktore ulatwiaja odchowanie miotu, wiec jesli ktos chcialby sie podzielic swoimi doswiadczeniami byloby nam milo :)

Link to comment
Share on other sites

może nie mam doświadczenia w wychowywaniu szczeniaków,ale miałam do czynienia z drybedem-jest super!
lepiej mieć kilka na zmianę,w wymiarze,który będzie pasował do pralki.nowy jest dość sztywny,nie wiem kiedy ta sztywność znika-ja używałam pół roku i prałam co tydzień na zmianę.
jest mięciutki i,autentycznie,suchy natychmiast po zasiusianiu-komfortowy więc dla zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

Drybedy sprawdzają się fantastycznie w kojcu jako posłanko,łatwo się pierze, jak maluch się zsika to nie leży na mokrym etc.

Jednak warto jest zrobić szczeniakom "kuwetę" szybko maluchy pojmują, że tam się sika przez co od małego uczą się czystości. Ja używałam podkładów ginekologicznych i sprawdzały się super.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/173342-oldflameast"] [/URL] Oldflameast, linoleum pod kojec, na to podkłady higieniczne typu Seni i na to dry bed. Najlepiej kup sobie minimum 2 dry bed'y na zmianę i zapas podkładów, bo to schodzi w ilościach hurtowych :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za odpowiedzi :)
W takim razie zakupie na poczatek dwa dry bedy - czy te w rozmiarze 100x75 zmieszcza mi sie do pralki?

I czy macie jakies sprawdzone miejsce gdzie mozna kupic w dobrej cenie nawet w wiekszych ilosciach podklady chlonne np. Seni lub inne?

Jesli chodzi o kuwete, zastanawialam sie nad nia juz dawno, doradzalo mi to kilku hodowcow, wiem, ze niektorzy uzywaja do tego plastikowego wkladu (dna) klatki, ale nie mam takowego i nie wiem gdzie moglabym takie dno kupic. Wpadlam natomiast na pomysl wykorzystania w tym celu gumowej maty bagaznikowej, ktora nie przepusci siuskow a jej scianki nie sa wysokie, ok 2 cm, wiec maluchy nie mialyby problemu, zeby na nia wchodzic, do tego jest gietka wiec wyjmowanie jej i ewentualne umycie byloby latwiejsze - oczywiscie mata wylozona podkladami chlonnymi - co myslicie o takim rozwiazaniu?

Mam ogromna nadzieje, ze poradzimy sobie z maluszkami i beda fajnie, higienicznie odchowane :)

Link to comment
Share on other sites

Mi do pralki wchodził drybed 120x60 więc wymiar 100x75 też by wszedł :)


U mniw tak to wygladało, potem były już 2 podkłady w kuwetkach bo maluchy uwielbialy się nimi bawić :/

[IMG]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/v/t1.0-9/q80/s720x720/16290_547253301977290_397988825_n.jpg?oh=5dce0eb2ca5a1c0bc22bf0b3b5905cb3&oe=53C7CE53[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ale piekna powierzchnia do szalenstw! :)

Gdzie zakupilas dry bed w takim rozmiarze? Gdzie bym nie patrzyla to albo 150x100 albo wlasnie 100x75 a ja mam kojec o szerokosci wlasnie 120 :)

Podpowiedzcie mi jeszcze czy przydaja sie niezliczone ilosci kocykow polarowych? Dorwalam wlasnie kilka w fajnej cenie ale malych 100x70 i chcialam zakupic jeszcze kilka sztuk wiekszych :)

Link to comment
Share on other sites

ja kupiłam te 150x100 i zmniejszyłam do 120x60 bo kojec porodowy miał 120x120. A te "resztki" super były do klatki, pod miski jak szczeniaki jadły, czy do legowisk plastikowych.

Ja kocyków polarkowych w ogóle nie miałam. Miałam za to stertę małych ręczników (po 1 zł sztuka z Ikei) które genialne były podczas porodu, a potem podczas karmienia etc. No i miałam stare ręczniki i poszwy. Bo stwierdziłam że wolę bawełne niż polar.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='oldflameast']... ze ja na to nie wpadlam ! przeciez to rewelacyjny pomysl, zeby kupic 150x100 i zmniejszyc.. wielkie dzieki za podpowiedz! :) a te reczniczki z Ikei w jakim rozmiarku? :)[/QUOTE]


o tych mowiłam 30x50cm [URL]http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50215084/[/URL]

Cieszę się, że mogłam chociaż trochę pomóc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...