Jump to content
Dogomania

Podwyższona Kinaza Kreatynowa (CK) ?


Zytkeczka

Recommended Posts

Witam ..Mam pytanie i chciałabym fachowej porady.Dużo czytałam w internecie,ale wolę coś z doświadczenia..Zaniepokoiły mnie wyniki biochemii krwi u mojego psa rasy: Yorkshire Terrier ..Chodzi mi po podwyższoną -Kinaza kreatynowa (CK) 780 U/l ..? Czy podwyższone normy mogą świadczyć o chorobie serca? Pies nie ma typowych objawów,a weterynarz stwierdził,aby nie przejmować się tym wynikiem..
Dziękuję za odpowiedź ...

Link to comment
Share on other sites

Poziom CK informuje i kilku 'niedomaganiach',nie tylko o chorobie serca.Trzeba to badanie powtórzyć za kilka tygodni,zrobić ponadto oznaczenie poziomu ALAT i ASPAT.

A z jakiego powodu pies miał oznaczany ten własnie enzym?

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Zytkeczka napisał:

Witam ..Mam pytanie i chciałabym fachowej porady.Dużo czytałam w internecie,ale wolę coś z doświadczenia..Zaniepokoiły mnie wyniki biochemii krwi u mojego psa rasy: Yorkshire Terrier ..Chodzi mi po podwyższoną -Kinaza kreatynowa (CK) 780 U/l ..? Czy podwyższone normy mogą świadczyć o chorobie serca? Pies nie ma typowych objawów,a weterynarz stwierdził,aby nie przejmować się tym wynikiem..
Dziękuję za odpowiedź ...

Poziom CK informuje i kilku 'niedomaganiach',nie tylko o chorobie serca.Trzeba to badanie powtórzyć za kilka tygodni,zrobić ponadto oznaczenie poziomu ALAT i ASPAT.

A z jakiego powodu pies miał oznaczany ten własnie enzym?

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Zytkeczka napisał:

Miał wykonane badania kontrolne po zapaleniu żołądka i nerek... ALAT i ASPAT nie mam na liście..Mamy: ALT,AST i tylko AST jest lekko podwyższone-79 U/l norma:79 U/l

 ALAT, ASPAT = ALT, AST. Norma AST (ASPAT) wynosi 37 [U/l]Powtórzyłabym badania (profil wątrobowy i sercowy oraz CK - za miesiąc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...