Jump to content
Dogomania

Agresja u psa


FankaHP

Recommended Posts

Witam,

Mam wielki problem z psem. Jest to suka rasy owczarek podhalański. Ma jakieś 6 lat. Jest bardzo agresywny w stosunku do mnie i do mojej siostry (mieszkam z rodzicami). Jak mam z nim wyjść na spacer, to o zapięcie smyczy muszę prosić któregoś z rodziców, w przeciwnym razie pies mnie pogryzie; podobnie jest jak ktoś przyjedzie: trzeba psa zamykać w jakimś pokoju, inaczej kiedy ktoś podejdzie do bramy, pies przebiega I biada, A jak próbuję to odciągnąć, to potrafi mnie pogryźć; często zdarza się też, że Jak pies dostanie coś do jedzenia, to potrafi się rzucać do  mnie w obronie swojego posiłku.

Posiadamy również w domu koty. Jeden wychodzący I dwa, które cały czas są w domu. Te dwa koty nie wychodzą, bo boją się psa, który widząc je na parterze albo w ogrodzie, rzuca się na nie z zębami;

Ostatnio jedną z kotek niewychodzących urodziła młode. Boję się, że Jak zejdą na parter w obecności psa, to je zagryzie.

Rodzice nie widzą problemu w zachowaniu zwierzęcia: stwierdzają się tylko w przekonaniu, że tak powinien się zachowywać pies stróżujący. Często też tłumaczą te wszystkie napaści tym, że ja albo np. kot drażnimy go. Ja osobiście boję się psa. Boję się kogoś zapraszać, bo nie chcę, żeby temu komuś się coś stało. Teraz najbardziej boję się o koty. Dodam, że pies pojawił się później, a kiedy urósł, zaczął wszystko I wszystkich terroryzować. Problem trwa już od dłuższego czasu, ale nikt z mojej rodziny nie reagują. Rodzice wszystko bagatelizują. Bardzo proszę o radę, co mogę w tej sytuacji zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Współczuję ale to wina rodziców, że nie potrafili i chyba nie chcieli albo nie umieli wychować psa. Pies stróżujący nie atakuje wszystkiego co się rusza bez powodu a napewno nie powinien atakować domowników i domowych zwierząt. Może udałoby ci się znaleźć jakiegośmadrego szkoleniowca, ktory porozmawiałby z rodzicami, może kogoś starszego, obcego posłuchają bo inaczej faktycznie może dojść do nieszczęścia skoro to suka rządzi i terroryzuje dom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...