Jump to content
Dogomania

Nieustanne lizanie, gryzienie i drapanie się psa.


bartek9v5

Recommended Posts

Witam, mam problem z psem, konkretniej z suczką. Ma 3,5 roku, byla wysterylizowana po pierwszej cieczce, posiada obroże Foresto. Zawsze jadała swoją suchą karme i czasem nasze ludzie żarcie np resztki po obiedzie. Na przełomie kwietnia i maja zaczela sie drapac i miejscami gryzc, trwa to do teraz. W nocy jest to strasznie uproczywe, bo pies spi ze mną i po prostu nie daje mi spac. Sama się meczy oraz moje noce nie są przespane. Bylem juz z nią u 3 róznych weterynarzy, dostawała zastrzyki przeciw swiądowe ( które kompletnie sie nie sprawdzały, dalej potrafila sie drapac) oraz miała kilka razy czyszczone zatoki wokolodbytnicze czy jakos tak .Pani weterynarz powiedziala mi ze to raczej na pewno uczulenie pokarmowe.Doradzono mi zmienic jej zwykla suchą karme na Hypoalergiczną od Royal canin. Tak też zrobilem, 6 tygodni jest na tej karmie, niestety zadnych zmian nie widac. Ogolnie przebywa z reguły na swoim ogrodzonym podwórku, nie ma kontaktu z innymi psami. Od tego drapania jej skóra robi się miejscami czerwona oraz widac na zgięciach duzo mniej siersci. Kolejny weterynarz pobrał kawalek tej ranki i zbadał pod mikroskopem czy nie ma jakiegos pasozyta, lecz badanie wyszlo okej, nie ma nic. W tym momencie w wiekosci czasu lize sobie łapy z przerwami na drapanie. W domu nie ma zadnych dywanów, sprzatane jest czesto wiec raczej kurz i roztocza odpadaja, sam z reszta jestem alergikiem i jestem uczulony wlasnie na roztocza a ze mną jest okej :) Teraz smaruje jej skóre preparatami, które maja przyspieszyc gojenie sie ran. Ogolnie jestem w kropce, do pracy sie ciezko wstaje po nieprzespanej nocy, pies tez juz widac ze jest zmeczony, nie wiem co robic. Jakies pomysly? Jesli sam mialbym zdiagnozowac swojego pupila to bym powiedzial ze jakis pasozyt ją meczy, bo czesto się zrywa i gryzie z tyłu tak jak by cos ją w tym momenie gryzło, ale to tylko moje przypuszczenie, alergie pokarmową bym odrzucal, poniewaz jest na tej karmie, chociaz moge się mylic. 

Dzięki z góry za odzew, przepraszam jesli post nie jest napisany we wlasciwym miejscu. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...