Jump to content
Dogomania

Bez pochodzenia, bez nadziei, bez miłości. 4 szczeniaki na gołej ziemi i ich mama na łańcuchu:( UDAŁO SIĘ!!! Malti zamieszkała we Wrocławiu, Malwa w Mysłowicach, Megan w Krzykowie, Malwinka w Krakowie, mama Mela ma DS w Gaju:)


Recommended Posts

4 godziny temu, Jaaga napisał:

Wreszcie mogę napisać ;) Po pierwsze to rosną. Nawet przebywając z nimi stale, da się zauważyć, ze sa coraz większe. Szczególnie Megan się rozrasta, jest znacznie bardziej masywna. Wszystko robią razem. Megan jest bardziej szczekliwa i nieufna do obcych. Meliska jest otwarta i kontaktowa. Przydałby się dom dla jednej z nich. 

Do tego są takimi trochę nieokrzesanymi szczeniakami. Zostawione same niszczą, co się da. Mają też problem z czystością. Drzwi z domu są otwarte cały dzień, a któraś z nich nauczyła się załatwiać w połowie schodów na piętro. Pierwszy raz z czymś takim się spotykam. 

Miały długo glisty. Teraz są po trzecim odrobaczeniu i wreszcie kupa była czysta. Najlepiej teraz byłoby im podać Advocate lub stronghold, żeby robaki z larw w tkankach już nie mogły rozwijać się do dorosłej postaci. Z tym jest problem, bo tylko w jednej przychodni jeszcze mają Advocate.Stronghold ma być dostępny dopiero w połowie września.

Tolu daj znać, czy kupić im jeśli jeszcze będzie tam dostepny. No i kwestia szczepienia. Jutro muszą być szczepione. Daj proszę znac, czy wystarczy paragon, czy trzeba fakturę na fundację. Pewnie taniej byłoby, gdybym wzięła tylko paragon, jak dla siebie. Zauwazyłam, że na faktury weci wiecej liczą.

Rosną moje malutkie, widzę, że zakumplowały się z Tanią:)

Dzięki za info o suczkach; faktycznie jedna z nich odstaje swoim zachowaniem od sióstr;  u p. Justyny jest wszystko ok, Malti też załatwia się tylko w jednym miejscu, więc z nauka czystości powinno być  problemu.

Jak na razie nie mam zapytań o maluchy, wczoraj wyróżniłam swój OLX Malwinki, jest chyba bardziej adopcyjna, ale tez cisza, a ja mam juz kolejne zgłoszenie o szczeniakach na wsi:(

 

Tak jak uzgodniłyśmy w rozmowie - zaszczep maluchy, weź paragon -  pieniądze przeleje Alaskan, a Zea wpłaci taką sama kwotę w ramach hotelowania, nie ma sensu płacić więcej .

Advocate mogę zakupić w Zamościu i podać przez Iwonę z Sosnowca i malti (bądą w Zamościu przez parę dni), albo wyślę pocztą.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Jakie one śliczne i duże już! Mnie osobiście do gustu przypadła ta bura... nie wiem jak na imię?

Ta ciemniejsza to Megan, jaśniejsza  - Malwinka, mam nadzieję, że dziewczyny komuś jeszcze spodobają się;)

U mnie minimalne zainteresowanie ogłoszeniem, nikt nie dzwoni:(

Nie wiem czy powodem jest ten  czas urlopów, czy są w takim dziwnym czasie -  nie są już rozkosznymi szczeniaczkami, a jeszcze nie dorosłe.

No nic, najważniejsze, że są uratowane i dostaną tyle czasu, ile będzie trzeba, aby znalazły swoje domy stałe. będziemy cierpliwie  czekać.

Link to comment
Share on other sites

Również mam nadzieję, że komuś wpadną w oko. Są bystre, aktywne i na pewno byłyby fajnymi towarzyszkami dla nie lubiących się nudzić osób. W garażu mam worek z zabawkami po moich córkach, to cwaniary nauczyły się tam chodzić i wyciągać sobie pluszaki. Nie mogę zamykać garażu, bo zagnieździły się tam jaskółki, więc dziewczyny mają stałe zródło zabawek. Dostały w spadku po Kaju parę butów do zabawy, ale szybko się z nimi rozprawiają. Wydaje mi się, że to większa Megan ma skłonność do niszczenia, bo każdą obróżkę siostrze niszczy.  

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W takim razie Megan jest moja ulubienicą. Może dlatego że przypomina mojego awaryjnego tymczasa, Kruszynkę vel Tali, uratowaną z lańcucha (zagłodzoną, skatowaną - jej "właściciel" się nad nią znęcał), docelowo ważącą 50kg. Tali okazała się sunią o rewelacyjnym charakterze (ale i łobuzerskiej naturze złodziejaszka) i na szczęście szybko znalazła swój dom na Śląsku. I mam nadzieję, że Megan równie się poszczęści.


PS: To Tali, zdecydowanie starsza i wyższa wersja Megan ;)

P7A3AuF1ZHfjM3ro9DR6tSOwyvUgKeVYoFMwlzHD TDi7LiTiUQDYgnbclf9G1-HqBqQZ5acUTKMwfTje

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Jaaga napisał:

Również mam nadzieję, że komuś wpadną w oko. Są bystre, aktywne i na pewno byłyby fajnymi towarzyszkami dla nie lubiących się nudzić osób. W garażu mam worek z zabawkami po moich córkach, to cwaniary nauczyły się tam chodzić i wyciągać sobie pluszaki. Nie mogę zamykać garażu, bo zagnieździły się tam jaskółki, więc dziewczyny mają stałe zródło zabawek. Dostały w spadku po Kaju parę butów do zabawy, ale szybko się z nimi rozprawiają. Wydaje mi się, że to większa Megan ma skłonność do niszczenia, bo każdą obróżkę siostrze niszczy.  

 

3 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

W takim razie Megan jest moja ulubienicą. Może dlatego że przypomina mojego awaryjnego tymczasa, Kruszynkę vel Tali, uratowaną z lańcucha, docelowo ważącą 50kg. Tali okazała się sunią o rewelacyjnym charakterze (ale i łobuzerskiej naturze złodziejaszka) i na szczęście szybko znalazła swój dom na Śląsku. I mam nadzieję, że Megan równie się poszczęści.

Na razie cisza z ogłoszeń, trochę mnie to martwi, ale nie przeskoczymy takich kłopotów, trzeba cierpliwie czekać.  z

Za tydzień wyróżnię OLX Megan.

Link to comment
Share on other sites

 Proszę o kciuki!!!

Wysłałam panu zdjęcia wszystkich dziewczyn, pan oddzwonił, ze wieczorem mają rodzinna naradę i da znać.

A pani Justyna z DT Malwy zadzwoniła, ze trzyma mocno kciuki, aby wybrał jedną z suczek u Jagny, życzliwa  kobieta z p. Justyny:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.07.2019 o 13:56, Tyś(ka) napisał:

To trzymam kciuki bardzo mocno! :) Niech zaiskrzy!

No niestety, pan wybrał jeszcze innego szczeniaka.

Miałam też wczoraj zapytanie o Malwinkę, ale i tym razem domu z tego nie będzie.

Czekamy dalej, dziewczynki proszą o kciuki i dobre myśli.

 

Link to comment
Share on other sites

Może ktoś dorobiłby ogłoszenie na Poznań? Za 5 dni przyjeżdża do mnie pani po szczeniaka, na pewno wzięłaby sunię ze sobą, gdyby była potrzeba. Tylko wtedy adoptujący musiałby pokryć koszt zakupu transporterka na drogę, bo Ryjki walczą z glistami, więc muszą jechać oddzielone od szczeniaczka. Zreszta nie wyobrażam sobie żadnej z nich 6 godz. drogi luzem.

Tolu naszła mnie taka myśl, że skoro jest stale problem z wyróżnieniami ogłoszeń, a na ogłoszenia na fundacyjnym FB zawsze jest jakiś odzew i udostepnienia, to może warto na FB wstawiać ogłoszenie olx z prośbą o wyróżnienie na miesiac?  Wystarczy napisac, że każdy może wyróżnić i jest to bardzo proste, zajmuje 2 min. podac linki do np ogłoszen na 3 miasta. Myślę, że ludzie chętnie pomogą. 

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, Jaaga napisał:

Może ktoś dorobiłby ogłoszenie na Poznań? Za 5 dni przyjeżdża do mnie pani po szczeniaka, na pewno wzięłaby sunię ze sobą, gdyby była potrzeba. Tylko wtedy adoptujący musiałby pokryć koszt zakupu transporterka na drogę, bo Ryjki walczą z glistami, więc muszą jechać oddzielone od szczeniaczka. Zreszta nie wyobrażam sobie żadnej z nich 6 godz. drogi luzem.

Tolu naszła mnie taka myśl, że skoro jest stale problem z wyróżnieniami ogłoszeń, a na ogłoszenia na fundacyjnym FB zawsze jest jakiś odzew i udostepnienia, to może warto na FB wstawiać ogłoszenie olx z prośbą o wyróżnienie na miesiac?  Wystarczy napisac, że każdy może wyróżnić i jest to bardzo proste, zajmuje 2 min. podac linki do np ogłoszen na 3 miasta. Myślę, że ludzie chętnie pomogą. 

Postaram się to zrobić, tzn, muszę wysłać te linki koleżance, która potem umieści je na profilu fundacji.

Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie, aby to ta koleżanka udostępniła olx, a nie wstawiała link?

Nie bardzo się orientuję na FB...

Jagna, wczoraj w rozmowie zrozumiałam, ze  ta pani przyjezdza z łodzi, już poprawiam w ogłoszeniu;)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tola napisał:

Postaram się to zrobić, tzn, muszę wysłać te linki koleżance, która potem umieści je na profilu fundacji.

Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie, aby to ta koleżanka udostępniła olx, a nie wstawiała link?

Nie bardzo się orientuję na FB...

Jagna, wczoraj w rozmowie zrozumiałam, ze  ta pani przyjezdza z łodzi, już poprawiam w ogłoszeniu;)

Z Łodzi to o kota, dobrze zrozumiałaś, z Poznania po maltankę. Jest okazja, jak mam maluchy do wydania, tylko kwestia transporterków. Najlepiej, jak ona udostepni na fundacyjnym FB, bo bedzie widoczne ogłoszenie i fotka.

Link to comment
Share on other sites

Nowe zdjęcia na szybciutko do ogłoszeń, zeby olx nie wywaliło. Może ktoś zrobi na Poznań, jesli Tola zostawi na Łódź?Może każdą osobno ogłosić, to zwiększy szanse? Ruda meliska to wulkan energii, bura Megan jest większa i spokojniejsza.

DSC02365.JPG

DSC02362.JPG

DSC02356.JPG

DSC02330.JPG

DSC02327.JPG

DSC02326.JPG

DSC02323.JPG

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...