Jump to content
Dogomania

Bez pochodzenia, bez nadziei, bez miłości. 4 szczeniaki na gołej ziemi i ich mama na łańcuchu:( UDAŁO SIĘ!!! Malti zamieszkała we Wrocławiu, Malwa w Mysłowicach, Megan w Krzykowie, Malwinka w Krakowie, mama Mela ma DS w Gaju:)


Recommended Posts

Właściwie to nie wiem od czego zacząć, jeszcze wczoraj po adopcji Spinki byłam pełna radości i optymizmu, bo udało się szczęśliwie zakończyć tułaczkę suczki.

A dzisiaj problem braku miejsca i możliwości pomocy wraca i to czterokrotnie większy:(

Ale po kolei…

Dzisiaj do TZ zadzwoniła kobieta z prośbą o pomoc dla 4 szczeniaków. Pojechaliśmy tam po 15.00, malutka wieś około 50 km od Zamościa.

Na miejscu zastaliśmy małą suczkę z 4 podrośniętymi szczeniakami; podobno było ich 8, ale te płci męskiej kobieta rozdała już na wsi.

Suczka przybłąkała się niedawno, dostawała jedzenie, więc została.

Jestem załamana, bo nie mogę zabrać maluchów, nie mam po prostu gdzie:( Już jadąc tam wiedziałam, że nie zabiorę ich dzisiaj:(

Dla jednej Spinki nieźle się nakombinowałam, żeby miała gdzie spać każdą kolejną noc, a tu na natychmiastową pomoc czeka czwórka psich dzieciaków:(.

Po drodze dzwoniłam do lecznicy w Izbicy, ale wetka przyjęła gromadę bezdomnych kociaków i niestety odmówiła:(

W lecznicy w Zamościu (20 zł/doba) mogą być dzień lub dwa i potem trzeba je zabierać, bo na miejsce czekają chore zwierzaki.

Widać, w jakich warunkach żyją szczeniaki. Posesja nie ma ogrodzenia, tuż obok ulica.

Maluchy na razie trzymają się matki, ale za moment to się zmieni. Zawieźliśmy karmę, żeby chociaż tego im nie brakowało.

W oczach psich dzieci nie ma przerażenia; jest za to przytłaczający smutek i zgoda; cicha zgoda na to, co niesie los :(

Ja wiem, że na polskich wsiach jest tysiące takich maluchów, którym los nie dał ani pochodzenia, ani nadziei.

Często obdarowuje ich za to ciężkim, zardzewiałym łańcuchem i ten łańcuch i stara buda to potem cały ich świat.

I rodzenie kolejnych szczeniaków.

 

Ale tak sobie myślę, że w przypadku tych suczek nie musi tak być…Być może od nas zależy, czy zobaczą dalszy lepszy świat.

Chcę je Wam pokazać, być może jest dla nich jakiś ratunek, być może jest nadzieja ...I tą nadzieję po raz kolejny bardzo proszę.

Ja wiem, że takich psów w potrzebie wciąż przybywa, że nas tutaj coraz mniej, że wciąż pomagają te same osoby,

a przecież możliwości pomocy też mają swój kres...

Ale tak bardzo chciałabym, aby dla tych 4 dziewczynek zmieniło się wszystko, aby nie zostały kolejnymi zapomnianymi gdzieś na podzamojskiej wsi.

 

IMGP9292.JPG

IMGP9348.JPG

IMGP9349.JPG

Link to comment
Share on other sites

Zagladam jako pierwsza....

Czy ktoras ze suczek moze u Pani zostac na podworku czy jednak wlascicielka posesji chce pozbyc sie wszystkich suczek ?

Pytam, bo moze moglyby zostac tam za zwrot karmy. Ale czy to miejsce jest wlasciwe dla psich istot - bliskosc ulicy i brak ogrodzenia ....?

Powinny trafic do domu....

Link to comment
Share on other sites

Skarbnikiem psiej rodzinki jest Alaskan malamutte

Rozliczenie na str. 3

 

06.07.1019 szczeniaki i ich mama zaczęły nowe życie:)

Malti i Malwa pojechały do BDT do p. Justyny do Mysłowic

Malwina i Megan do hoteliku do Jagny

Dafi vel Mela - suczka mamusia do BDT do Jagny mamy do  Katowice

 

Pomoc Fundacji ZEA:

276 zł -  (faktura str.8) -  koszt pierwszej wizyty w lecznicy suczki i 4 szczeniaków 

60 zł - czipowanie 4 szczeniaków

259,40 zł - karma, podkłady dla Malwy i Malti w DT w Mysłowicach  

245 zł - 50 zł dowóz z Katowic
2x5 zł odrobaczenie,
15 zł odrobaczenie
50 zł Stronghold
60 zł 2x 5 składnikowe szczepienie
4x15 zł czipy dla wszystkich 4 suczek
 
83 zł - odrobaczenie, szczepienie Malwy(faktura str.13)
 
274.30 zł - karma dla Malwy (faktura str.15)

250 zl - sterylizacja Malwiny faktura str.22)

 

Ogłoszenia psiej rodzinki:

Tola:

Wrocław

Malwinka (aktualne)

https://www.olx.pl/oferta/pelna-energii-malwinka-czeka-na-nowy-dom-CID103-IDBxfvq.html

b-b

Warszawa:

 https://www.olx.pl/oferta/mlodziutka-sunia-szuka-domku-CID103-IDAN2ip.html (aktualne)

Opole -

 https://www.olx.pl/oferta/milka-mlodziutka-dziewczynka-czeka-moze-na-ciebie-CID103-IDAXVkS.html

(aktualne)

Wrocław

 

Malwinka

-https://www.olx.pl/oferta/delikatna-kochana-sunia-CID103-IDApLuq.html (aktualne)

 

Havanka

Kraków

Malwisia - https://www.olx.pl/oferta/urocza-malwisia-szuka-fajnej-rodziny-na-stale-CID103-IDBZHnZ.html (aktualne)

 

Tyś(ka)

Poznań

Malwinka, u mnie Malinka (aktualne)
https://www.olx.pl/oferta/cud-miod-dziewczynka-komu-szczeniecej-radosci-i-milosci-CID103-IDAZra3.html

 

Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, MALWA napisał:

Zagladam jako pierwsza....

Czy ktoras ze suczek moze u Pani zostac na podworku czy jednak wlascicielka posesji chce pozbyc sie wszystkich suczek ?

Pytam, bo moze moglyby zostac tam za zwrot karmy. Ale czy to miejsce jest wlasciwe dla psich istot - bliskosc ulicy i brak ogrodzenia ....?

Powinny trafic do domu....

Pani chce zostawić matkę szczeniaków, na pewno dopilnujemy sterylizacji.

Szczeniaków nie chce, zresztą to nie jest miejsce dla maluchów, one śpią w tym wyłomie  w deskach, tam chowają się przed slońcem, deszczem. :(

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, MALWA napisał:

Zagladam jako pierwsza....

Czy ktoras ze suczek moze u Pani zostac na podworku czy jednak wlascicielka posesji chce pozbyc sie wszystkich suczek ?

Pytam, bo moze moglyby zostac tam za zwrot karmy. Ale czy to miejsce jest wlasciwe dla psich istot - bliskosc ulicy i brak ogrodzenia ....?

Powinny trafic do domu....

Witaj Malwa, cieszę się, ze jesteś serduchooo7.gif 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.06.2019 o 22:19, Poker napisał:

Sunia -mama jest na łańcuchu ?

Tak, na łańcuchu:(

Pani tłumaczy, ze musi ją przypinać, bo nie ma innego sposobu, aby szczeniaki nie uciekły.

To jedyna posesja, na której nie ma nawet zadnej siatki od strony ulicy

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Poker napisał:

Sunia -mama jest na łańcuchu ?

 

14 godzin temu, Jo37 napisał:

Bardzo fajne maluchy.

 

14 godzin temu, Nesiowata napisał:

Nawet nie wiem co można napisać...

Dziękuję, ze zajrzałyście, to wiele da mnie znaczy serduchooo7.gif 

Przyznam, ze dawno już nie czułam się taka bezradna:(

Jak się nie widzi cierpienia takich maluchów, to jakoś chyba więcej pomysłów przychodzi do głowy...

Jechałam tam i wydawało mi się, ze  będzie prościej:(

Widok tego wszystkiego tam na miejscu odbiera mi siły; i tego cierpienia psów na polskiej wsi, i ludzkiej niewiedzy, biedy.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Poker napisał:

Co można zrobić ,żeby sunia nie była na łańcuchu ?

Trzeba rozmawiać z tymi ludzmi, tłumaczyć, ale to jest wieś na wschodzie Polski, prawie koniec świata, tu zawsze tak było, ciężko jest...

Może uda się pomoc i suni...

Na razie trzeba ratować szczeniaki.

 

Link to comment
Share on other sites

O matko, jakie biedactwa, strasznie przykro się patrzy na tak bardzo smutne psie dzieci :( Psiej mamy też szkoda, taka  bida na łańcuchu, ale przy niepełnym ogrodzeniu i ruchliwej ulicy wolność mogłaby bardzo źle się skończyć. Tam przydałoby  się porządne ogrodzenie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...