Jump to content
Dogomania

Obcięcie agresywnego małego psa. Częstochowa i okolice.


marcin73

Recommended Posts

Witam.

Jestem posiadaczem małego agresywnego pudelka który nie da się ani czesać, ani obcinać. Każdy kto go obcinał rezygnuje i prosi, aby więcej z nim nie przychodzić. Jesteśmy załamani. Potrzebuję, aby go obciąć na krótko bez wymyślania chociaż dwa razy w roku. Myślę, że pierwsza fryzjerka robiła mu krzywdę i on się boi. W domu kąpiemy go i stoi grzecznie nawet jak go myje dziecko. Niestety na nożyczki i maszynkę reaguje strasznie. Pani z Blachowni, która miała do niego anielską cierpliwość (dziękuję, że tak długo wytrzymała) też zrezygnowała. Co robić?

 

 

Link to comment
Share on other sites

A próbowaliście przekonać go do nożyczek np. na przysmaki? Bez strzyżenia, bez zbliżania na początku. Pies widzi nożyczki - smaczek i powtórzyć. Później po kilku dniach, nożyczki przysuwamy coraz bliżej psa. Jak będzie coraz lepiej, pies zacznie cieszyć się na nożyczki (lub je ignorować, nie reagować agresją), przysuwasz je pod niego i strzyżesz w powietrzu, tak żeby oswajał się z dźwiękiem. Tak samo możesz postępować z maszynką. Tylko, że bez pośpiechu, niech pierwsza faza trwa nawet kilka tygodni.

Z bardzo ciężkimi przypadkami i na szybko, ludzi radzili sobie narkozą. Nie wiem, czy to jest dobry pomysł.

Link to comment
Share on other sites

Może go coś boli? Może ktoś pokaleczył go podczas strzyżenia? Może się poddajecie za szybko?

A w jakim on jest wieku i stanie zdrowia? Tak jak napisałam wcześniej, z tego co pamiętam to słyszałam od kilku osób, że strzyżą pod narkozą, bo inaczej nie da rady. Można to zrobić u weta, albo jakiś groomer, w klinice wet jak przyjmuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...