Jump to content
Dogomania

Chore stawy a mata chłodząca


StafordChanell

Recommended Posts

Witam, 

Proszę o radę może ktoś się orientuje w temacie. Mam suczkę rasy staford ma 7 lat jakiś czas temu po spacerze w zimie miała problemy z wejściem na łóżko, wet powiedział żeby dawać suple na stawy i zmienić karmę. Tak zrobiłam jest ok tylko teraz przyszedł moment upałów i myślałam nad mata chłodząca dla niej. Mieszkamy w bloku i w ciągu dnia jest strasznie. Tylko zastanawiam się czy to nie będzie miało wpływu na jej stawy. Dziękuję za każdą odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, StafordChanell napisał:

Witam, 

Proszę o radę może ktoś się orientuje w temacie. Mam suczkę rasy staford ma 7 lat jakiś czas temu po spacerze w zimie miała problemy z wejściem na łóżko, wet powiedział żeby dawać suple na stawy i zmienić karmę. Tak zrobiłam jest ok tylko teraz przyszedł moment upałów i myślałam nad mata chłodząca dla niej. Mieszkamy w bloku i w ciągu dnia jest strasznie. Tylko zastanawiam się czy to nie będzie miało wpływu na jej stawy. Dziękuję za każdą odpowiedź.

Nie wiem,jakie sa trendy i zalecenia w tej kwestii od wetow.Wiem jedno - w zyciu nie polozylabym na takiej macie swojej bernardynki...mokry,zimnny recznik na łeb,zimna ,schlodzona woda do picia,ograniczenie aktywności - znaczne.I tyle...

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, bou napisał:

Nie wiem,jakie sa trendy i zalecenia w tej kwestii od wetow.Wiem jedno - w zyciu nie polozylabym na takiej macie swojej bernardynki...mokry,zimnny recznik na łeb,zimna ,schlodzona woda do picia,ograniczenie aktywności - znaczne.I tyle...

dlaczego nie? tez się zastanawiam nad taką matą

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, bou napisał:

Nie wiem,jakie sa trendy i zalecenia w tej kwestii od wetow.Wiem jedno - w zyciu nie polozylabym na takiej macie swojej bernardynki...mokry,zimnny recznik na łeb,zimna ,schlodzona woda do picia,ograniczenie aktywności - znaczne.I tyle...

No tak mokry zimny ręcznik na łeb ok tylko tak się składa że sama sobie go na ten łeb nie założy:-)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Patmol napisał:

dlaczego nie? tez się zastanawiam nad taką matą

dlatego,ze to ogromny przeskok termiczny,.organizm "nie nadąża",wyziębia sie przede wszystkim brzuch,a to szok dla dla narządów wewnętrznych,pierwszy może zaprotestować pęcherz.To tak w ogromnym skrócie...

To tylko moje zdanie,nie jestem również zwolenniczką ogrzewania podłogowego,ale to juz inna bajka.

1 godzinę temu, StafordChanell napisał:

No tak mokry zimny ręcznik na łeb ok tylko tak się składa że sama sobie go na ten łeb nie założy:-)

No...nie założy.Może przeciąg z zabezpieczonymi oknami i drzwiami?Stway (moim zdaniem) również 'odpowiedzą' na takie zimne traktowanie,Mój molos -kolos człapie do łazienki i wali się na kafelkach,a jak proponuję wyjście na siusiu (tak ze trzy razy dziennie,to patrzy na mnie jakbym jej rodzinę wystrzelała i obrażona,ale lezie (jednak) do drzwi.

Upał,to rzeczywiście poważny problem dla naszych sierściuchów...biedne.

Link to comment
Share on other sites

no ale czym sie rożni taka mata i np kafelki? ja nie mam kafelków, więc myslałam o macie

 

nie jestem psem, nie mam futra, i łubie upał -wiec jestem kiepska na przykład

ale mam problem ze stawami, jak zmarznę, wiec osobiście nigdy by się na takiej macie nie położyła -dlatego sie waham

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Patmol napisał:

no ale czym sie rożni taka mata i np kafelki? ja nie mam kafelków, więc myslałam o macie

mata jest zimniejsza i 'agresywniejsza'? Patmol,pozbieraj opinie,może ja przesadzam,może psy kochaja te maty i nic im nie jest?Mnie odrzuca pomysł uzycia tego urządzenia.

Link to comment
Share on other sites

Ja też nie używałabym maty, jak jest bardzo gorąco to włączam moim psom wiatrak postawiony na podłodze i wszystkie moje psy z rozkoszą kładą się przed wiatrakiem i chłodzą się tak jak chcą - raz dłużej, raz krocej, raz bliżej raz dalej od wiatraka. Ale wiatrak nie jest aż tak zimny i nie grozi przeziębieniem pęcherza czy brzuszka -.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...