Jump to content
Dogomania

Krótki łańcuch, pchły i samotność... Amik od 29.01.21 SZCZĘŚLIWIE zamieszkał pod Wrocławiem u wspaniałych Ludzi


Recommended Posts

7 minut temu, elik napisał:

O rant, a to się napracowałaś. Teraz musi być pozytywny skutek.

To nie tylko ja, na szczęście, bo po jednym ogłoszeniu Amik ma od Havanki, b-b, anica oraz Kai i Marty, znajomych poza Dogo. 

Niestety, ogłoszenia są już w tej ilości od jakiegoś czasu, zmieniam tylko miasta co jakiś czas oraz opisy. Dbam o to, aby stale były jakieś 2 ogłoszenia wyróżnione, na FB tez jest kilka postów z Amikiem, które naprzemiennie podnoszę, bez rezultatu jak na razie. Powoli idzie się załamać, ja nie wiem jak mam znaleźć temu psiakowi dom. :( Niedługo bo po Nowym Roku będzie 5latkiem...

Telefony czasem są, choć jak na taką ilość i zdjęcia odzew jest marniutki.

Link to comment
Share on other sites

Nie dramatyzuj Tysiu  :)  5 lat to wcale nie jest dużo.  Znacznie starsze w dodatku chore, niewidome znajdują domy więc i Amik znajdzie wreszcie swój super dom. Jedne psiaki czekają krócej, inne dłużej. Nie ma na to reguły. Na pewno jest gdzieś amiczkowy dom, tylko jeszcze nie wie, że Amik czeka.

Link to comment
Share on other sites

Nie dramatyzuję, po prostu się martwię ;) 

Rozmawiałam dzisiaj chwilkę z opiekunką Amika  - niestety, już w hoteliku nie pracuje, a to ona najbardziej ogarniała Amika, zajmowała się nim. Będzie odwiedzać psiaki wolontariacko w wolnej chwili, ale nie będzie to regularnie :( Zapytała mnie czy nie myślałam, aby Amika przenieść do innego hotelu, poszukać DT... coś w jego życiu zmienić, aby może coś ruszyło - bo przez te 1,5roku odkąd jest przewinęło się mnóstwo psów, gorszych i mniej adopcyjnych od niego, zdążyły znaleźć swoje domy, a on coś nie ma szczęścia tutaj... I tak mnie ta rozmowa jakoś popchnęła, że rozmawiałam z kilkoma hotelami z polecenia. Zrobiłam też post ogłoszeniowy o DT, za który dostałam blokadę na Facebook'a za "naruszenie standardów społeczności: SPAM". No cóż, ostatnio zbyt dużo psów udostępniam (codziennie kilkanaście psów/kotów w pilnej potrzebie), mam za swoje :( Dlatego proszę Was o to, aby rozesłać post dalej, ja już nie mogę nic pisać (poza komentowaniem). Może akurat się znajdzie DT. A bez udostępniania post nie przyniesie efektu (nikt go nie zobaczy).
 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.11.2020 o 20:08, Tyśka) napisał:

Wszystko wskazuje na to, że Amik w niedzielę straci najnowszego kumpla. Gabrysiowi szykuje się domek. Potrzebne kciuki za niego i oczywiście za naszego wzorowego baranka ;), aby i na niego w końcu przyszła pora.

Kolega z wybiegu Amika, Gabryś jednak dzisiaj spakował swoje walizki i pojechał ze swoją Rodziną do domku. Państwo przyjechali do niego do Krasnegostawu aż z Nysy, od razu przylgnął do nich sercem i wydaje się, że to Rodzina szyta na miarę właśnie dla niego :) Zachwyceni psiakiem pojechali do siebie. Mam informację, że już dotarli szczęśliwie :) Ot, i znowu Orionek stracił kumpla, bo znalazł domek.

Oby i na niego przyszła teraz kolej :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Czas leci jak szalony... przyszła pora opłacania hoteliku za listopad.  Hotelowanie 01.10-30.10.2020. Koszt: 300,-. 

Ostatni raz hotelowanie jest finansowane z uzbieranych pieniędzy.
W związku z tym ze zbiórki na ratujemyzwierzaki.pl zostało:

347,24zł - 300 = 47,24zł.

Dla porządku postaram się w wolnej chwili zgrać wszystkie faktury opłacone przez organizację prozwierzęcą i zebrać w jeden post podsumowanie całej zbiórki.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.11.2020 o 23:06, elficzkowa napisał:

Wpłaty na konto Amika ( 30.11.2020):

Isiak - deklaracja za XII : 20 zł

Kaas1 - darowizna dla Orionka : 25 zł

Filipki - stała za XI i XII : 40 zł

 

14 godzin temu, elficzkowa napisał:

Wpłaty na konto Amika (02.12.2020):

Ewa Marta dla Oriona : 10 zł

Elficzkowa - stała za XI, XII : 20 zł

 

Dziękuję, jesteście niesamowici :) Lecę zaktualizować pierwszą stronę.

 

Dnia 1.12.2020 o 17:54, b-b napisał:

Bazarek i dla chłopaka 

 

b-b, ależ niespodzianka! Bardzo Ci dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj po godzinie 22 zadzwonił do mnie telefon. Akurat szykowałam się do spania, a i ta pora to w moim odczuciu słaby czas, aby dzwonić i komuś obcemu zawracać głowę, więc nie odebrałam. Po 2minutach telefon zadzwonił znów. Proszę o smsa, bo może się mylę i chodzi o coś pilnego. I odpowiedź: "chcę zapytać o tegn pieska". Bylam już zmęczona, wiec napisałam uczciwie, że teraz mam prawo do odpoczynku, idę spać i proszę o telefon w poniedzialek. I... dzisiaj budzi mnie telefon. Ten sam numer, dzwoni do mnie przed 7, potem o 8... Ja naprawdę wiele rozumiem, ale powoli chyba kończy mi się cierpliwość do ludzi. Bo o ile zrozumiałabym, że zupełnie rano zadzwoniłaby do mnie osoba, która ma coś pilnego do przekazania (np. byłam gotowa na wieści krecikowe nawet w środku nocy), tak jeśli ktoś dzwoni w sprawie adopcji psa... to moglby chociaż poczekać do tej 9 i dać spokój z telefonowaniem po godzinie 21. Nie wiem, może naprawdę jestem dziwna, ale aż opadły mi ręce:( Chyba coraz mniej się do tego nadaję, brakuje mi cierpliwości, odechciało mi się z ta osoba nawet rozmawiać i oddzwaniać.

 

Innych telefonów nie było.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tyśka) napisał:

Nie wiem, może naprawdę jestem dziwna,

Nie Tysiu, nie jesteś dziwna. Ja nie odważyłabym się dzwonić do obcej osoby po godz. 20-tej, chyba, że sprawa byłaby rzeczywiście bardzo poważna, w interesie tego kogoś i mega pilna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.12.2020 o 21:33, elik napisał:

Nie Tysiu, nie jesteś dziwna. Ja nie odważyłabym się dzwonić do obcej osoby po godz. 20-tej, chyba, że sprawa byłaby rzeczywiście bardzo poważna, w interesie tego kogoś i mega pilna.

Dziękuję, że nie jestem w tym myśleniu odosobniona, bo już sądzić zaczęłam, że za dużo oczekuję od ludzi. 

I cisza znowu zapadła :(

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyśka) napisał:

Dziękuję, że nie jestem w tym myśleniu odosobniona, bo już sądzić zaczęłam, że za dużo oczekuję od ludzi. 

I cisza znowu zapadła :(

jeszcze zadzwoni TEN domek :) u mnie był taki zastój w adopcjach, a jak ruszyło, to psów zabrakło, jeśli tak to można określić, bo trzem psiakom po dwa domki się trafiały i ciężko było wybrać, który....a długo czekały.

Oby i Amisiowi tak się poszczęściło!

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.12.2020 o 20:30, b-b napisał:

Doszła ostatnia wpłata i z bazarku 

 Będzie 90,50zł.

Zaraz zrobię przelew i jak dojdzie poproszę o potwierdzenie :)

I pieniążki już na koncie Amika ( 7.12.2020):

bazarek b-b : 90,50 zł

Jest również wpłata od mari23 : deklaracja stała : 20 zł

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.12.2020 o 21:35, elficzkowa napisał:

Wpłaty na konto Amika ( 04.12.2020):

Uxmal - stała 10 zł

christo-fair - stała na XII : 20 zł

 

Dnia 7.12.2020 o 20:30, b-b napisał:

Doszła ostatnia wpłata i z bazarku 

 Będzie 90,50zł.

Zaraz zrobię przelew i jak dojdzie poproszę o potwierdzenie :)

 

12 godzin temu, elficzkowa napisał:

I pieniążki już na koncie Amika ( 7.12.2020):

bazarek b-b : 90,50 zł

Jest również wpłata od mari23 : deklaracja stała : 20 zł

Baaaardzo Wam dziękuję :) Ostatnio jestem zabiegana (w sumie... kiedy ostatni raz nie byłam? ;) ), ale za chwilę postaram się zaktualizować rozliczenie.

Link to comment
Share on other sites

  • Tyśka) changed the title to Może ktoś odważny weźmie Amika na DT? Długo czeka :( Krótki łańcuch, pchły i samotność... 1,5 roku na wolności, bez domu, brak pełnych deklaracji na hotel
Dnia 7.12.2020 o 21:01, mari23 napisał:

jeszcze zadzwoni TEN domek :) u mnie był taki zastój w adopcjach, a jak ruszyło, to psów zabrakło, jeśli tak to można określić, bo trzem psiakom po dwa domki się trafiały i ciężko było wybrać, który....a długo czekały.

Oby i Amisiowi tak się poszczęściło!

Bardzo Ci dziękuję za słowa otuchy. U mnie zastoju jako tako nie ma, tylko posucha przy Amiku :( Trochę martwię się, że będzie dłuuugo czekał na dom, jak Ksenia albo jak Bazyl :( Odzewu w sprawie DT też nie ma, wszyscy się boją/wolą bardziej adopcyjne przypadki. Rozumiem to, ale trochę jest mi przykro. W hoteliku Amik jest jednym z wielu, nikt nie poświęca mu tyle czasu, ile mógłby dostawać :( 

Link to comment
Share on other sites

Amiś z charakteru przypomina mi "mojego" Misia, którego nazywam "psem na wróble", charakterny i jednocześnie nie da się go nie kochać. Tylko nie taki śliczny, jak Amik.  Domku nie znalazł, bo kto chciałby zadziorną, grubawą, starą, wyblakło-rudą parówę? Długo jest u mnie ( "spadek" po zmarłych sąsiadach) i ze względu na niego nie mogę wziąć na DT drugiego psiaka z charakterkiem. Ksenia, choć bardzo długo czekała - domek znalazła wymarzony. Amiś też się doczeka :) Potrzebny byłby mu DT z niedużą ilością psów, za to z dużą ilością wolnego czasu. Tylko gdzie takiego szukać ???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...