Jump to content
Dogomania

Krótki łańcuch, pchły i samotność... Amik od 29.01.21 SZCZĘŚLIWIE zamieszkał pod Wrocławiem u wspaniałych Ludzi


Recommended Posts

Dnia 16.11.2020 o 10:42, Tyśka) napisał:



Niedługo kolejne Mikołajki spędzone w hoteliku :(

Mikołaj w tym roku chyba zdalnie będzie pracował, więc napiszmy list do niego z prośbą o domek dla Amika ;)

17 godzin temu, elik napisał:

To chyba jakiś psychopata, który się nudzi i szuka okazji, żeby się z kimś poprzegadywać.

Do mnie w tamtym roku napisał pan, że jakim prawem warunkiem adopcji jest późniejsza sterylizacja suczki, skoro sama nie wysterylizowałam i szczeniaki rozdaję. Poprosiłam, aby jeszcze raz przeczytał treść ogłoszenia, że to dzieci bezdomnej suni, więcej się nie odezwał. Niektórzy chyba się dowartościowują w ten sposób :(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2020 o 09:37, Tyśka) napisał:

Na to ogłoszenie: https://www.olx.pl/oferta/do-adopcji-nieoszlifowany-diament-posrod-psow-CID103-IDGK0lK.html

Dostałam taką miłą wiązankę z rana :D

 Niech Pani troszkę się zastanowi nad sensem swojego ogłoszenia bo jednymi informacjami przeczy Pani drugim.A jeśli twierdzi Pani ze pies lubi swoją klatkę to winszuje fantazji .Przez takich pseudo specjalistów jak Pani my behawioryści mamy potem problem z ułożeniem zwierzęcia i jego opiekuna . 


:D 

Ten pan jest moich psychofanem chyba, bo już kiedyś odpisywał na moje ogłoszenie dot. kociaków od Dory, że jestem nienormalna i egocentryczna, że każę kota więzić w mieszkaniu i kastrować - i żebym kastrację zaczęła od siebie :D

Ewidentnie nie wie jak zagadac kobietę ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2020 o 15:45, elik napisał:

To chyba jakiś psychopata, który się nudzi i szuka okazji, żeby się z kimś poprzegadywać.

Wcale się mu nie dziwię, idzie zwariować przez tyle czasu w izolacji od innych ;) Ale niestety, towarzysza do rozmów musi znaleźć innego, ma ode mnie "bloka" :)

Dnia 20.11.2020 o 09:29, mari23 napisał:

Mikołaj w tym roku chyba zdalnie będzie pracował, więc napiszmy list do niego z prośbą o domek dla Amika ;)

Do mnie w tamtym roku napisał pan, że jakim prawem warunkiem adopcji jest późniejsza sterylizacja suczki, skoro sama nie wysterylizowałam i szczeniaki rozdaję. Poprosiłam, aby jeszcze raz przeczytał treść ogłoszenia, że to dzieci bezdomnej suni, więcej się nie odezwał. Niektórzy chyba się dowartościowują w ten sposób :(

Amik chętnie i pomógłby Mikołajowi w roznoszeniu prezentów :D.

Nieczytanie ogłoszeń jest nagminne :( Nieważne jak długie/krótkie ogłoszenie napiszę, to i tak znajdzie się ktoś, kto nie doczyta czegoś i się oburza, że czegoś nie zawarłam w ogłoszeniu, a mogłam, oszczędziłby sobie czas (np. lokalizację hoteliku Amika). Chyba pozostaje nam, mari23 przywyknąć do takich cudaków :(

Dnia 20.11.2020 o 09:40, Olena84 napisał:

Ewidentnie nie wie jak zagadac kobietę ;)

:D

Wczoraj wieczorem miałam sms'a w sprawie Amika. Ktoś pytał czy ogłoszenie aktualne. Odpisałam, że tak i krótko powtórzyłam to, co jest w ogloszeniu: warunki adopcji i przyszłego domu (bez psów, zwierząt, dzieci), najważniejsze informacje o Amiku. I że poproszę o telefon jutro (w sensie: w sobotę), bo akurat byłam mocno zajęta. Nikt już się nie odezwał.

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Tyśka) napisał:

Amik pokazany na fejsbuku po raz kolejny... Może tym razem...

https://www.facebook.com/groups/299972840880410/permalink/684350775775946/

straciłam wiarę w tzw. "moc Facebooka", jedynie miejscowe znalezione zwierzaki do właściciela szybko wracają, ale facebookowej adopcji nie miałam jeszcze.

Amisiowi życzę, żeby udowodnił, że nie mam racji! :)

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, mari23 napisał:

straciłam wiarę w tzw. "moc Facebooka", jedynie miejscowe znalezione zwierzaki do właściciela szybko wracają, ale facebookowej adopcji nie miałam jeszcze.

Amisiowi życzę, żeby udowodnił, że nie mam racji! :)

Ja za to miałam wiele udanych fejsbukowych adopcji i to adopcji psów starych i kompletnie nieadopcyjnych. No ale to kwestia szczęścia. Na olx tez Amik wisi na 23 miasta i niestety domu to nie przynosi:(

Link to comment
Share on other sites

Havanko, czy mogłabyś przenieść swoje ogłoszenie na Warszawę?

Pozmieniałam troszkę i w moich ogłoszeń (pełny spis jest w pierwszym poście). Może tym razem coś ruszy. W sprawie Amika już trzykrotnie dzwonił pan z okolic Krakowa, jakiś zakręcony troszkę, za każdym razem dziwił się tym, co było zawarte w ogłoszeniu. Wytłumaczyłam co i jak i życzyłam powodzenia w poszukiwaniach. Akurat to ogłoszenie, na które odpowiadał jest mocno króciutkie, a i tak nie było doczytane do końca. :( Ludzie faktycznie patrzą na zdjęcie, lokalizację i chwytają za telefon.

Były też zapytania o relacje Amika z kotami (o czym też jest wzmianka w treści ogłoszenia) - a niestety - Amik faktyczne ma mordercze zapędy w stosunku do nich, nakręca się na mocno niezdrowe emocje. Mruczki mogą zostać potraktowane jako zabawka z piszczałką w tempie błyskawicznym. Nie wydam go do domu z kotami.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tyśka) napisał:

Havanko, czy mogłabyś przenieść swoje ogłoszenie na Warszawę?

Pozmieniałam troszkę i w moich ogłoszeń (pełny spis jest w pierwszym poście). Może tym razem coś ruszy. W sprawie Amika już trzykrotnie dzwonił pan z okolic Krakowa, jakiś zakręcony troszkę, za każdym razem dziwił się tym, co było zawarte w ogłoszeniu. Wytłumaczyłam co i jak i życzyłam powodzenia w poszukiwaniach. Akurat to ogłoszenie, na które odpowiadał jest mocno króciutkie, a i tak nie było doczytane do końca. :( Ludzie faktycznie patrzą na zdjęcie, lokalizację i chwytają za telefon.

Były też zapytania o relacje Amika z kotami (o czym też jest wzmianka w treści ogłoszenia) - a niestety - Amik faktyczne ma mordercze zapędy w stosunku do nich, nakręca się na mocno niezdrowe emocje. Mruczki mogą zostać potraktowane jako zabawka z piszczałką w tempie błyskawicznym. Nie wydam go do domu z kotami.

No jasne. Zaraz to zrobię i dodam info o morderczych zapędach Amika do kotów.

Link to comment
Share on other sites

Amik aktualnie co parę dni bryka z pieskiem Gabrysiem, którego też ogłaszam. To zwykły kundelek, bardzo radosny, lubi się bawić z psami, ale i też nie jest pieniaczem i nie dał się sprowokować na dzieńdobry. Od razu uznał wyższość Amika, więc pomiędzy chłopakami pełna zgoda, zupełny chill - Amik takich nie rusza :) Nie biegają codziennie razem, bo są w innych sektorach, a i Gabryś pobiera lekcje z otwartości do świata, zwłaszcza do ludzi (jest trochę nieśmiały, potrzebuje na wszystko czasu), ale i tak mnie cieszą wieści. Kolejny pies dołączył do grona tych, których Amik nie zjadł. ;)

To jest Gabryś: https://www.olx.pl/oferta/kochany-kundelek-wierny-przyjaciel-dla-calej-rodziny-CID103-IDHhGFG.html
https://www.olx.pl/oferta/pechowej-urody-uroczy-kochany-piesek-CID103-IDHhF8T.html

Pytałam czy Amik coś ostatnio zbroił. Padła odpowiedź: "Nie, od dawna jest psem wzorowym." :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Tyśka) napisał:

elficzkowa, bardzo proszę o wyróżnienie ogłoszenia Havanki :)

Pakiet MAXI - 17,81 zł, na Warszawę:
https://www.olx.pl/oferta/aleksander-mlody-piesek-dla-aktywnych-ludzi-CID103-IDF1yTX.html


(Amik ma wyróżnione ogłoszenie b-b na Poznań - do 29.11 oraz na Lublin  - do 13. 12)
 

Ogłoszenie wyróżnione.

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Tyśka) napisał:

Wszystko wskazuje na to, że Amik w niedzielę straci najnowszego kumpla. Gabrysiowi szykuje się domek. Potrzebne kciuki za niego i oczywiście za naszego wzorowego baranka ;), aby i na niego w końcu przyszła pora.

Kciuki zapewnione  :)

Link to comment
Share on other sites

  • Tyśka) changed the title to Może ktoś odważny wziąłby Amika na DT? Długo czeka :( Krótki łańcuch, pchły i samotność... 1,5 roku na wolności i... BRAKUJE 100zł/msc na pokrycie jej kosztów, ktoś pomoże?
17 godzin temu, guccio napisał:

Trzymam mocno.

 

17 godzin temu, elik napisał:

Kciuki zapewnione  :)

 

16 godzin temu, mari23 napisał:

przyłączam się do kciuków

 

12 godzin temu, b-b napisał:

Ja zaciskam cały czas ale jak widać coś kiepsko mi to wychodzi ;)

Dziękuję Wam ślicznie :) Wasza obecność na wątku, przy gałganku dodaje mi sporo sił. Ostatnio rozmawiałam z paroma osobami z otoczenia nt Amika, wszyscy zgodnie stwierdzili, że naprawdę to nie jest aż taki zły pies skoro w hotelu ma paru kumpli oraz toleruje na przykład psiaka-kalekę. Nadal mieszka w pokoju sam, ale na wybiegu bywa, że jakiś pobratymiec mu towarzyszy. Oby i faktycznie ktoś się po nim poznał, poza nami :)

Chciałabym zwiększyć szanse Amika na adopcję, więc wciąż szukam mu jakiegoś DT, nawet płatnego. U kogoś, kto przepracuje z nim pewne rzeczy i przede wszystkim zapewni mu możliwość obcowania w typowo domowych warunkach, nie - hotelowych. Może ktoś tutaj miałby pomysł na Amika albo by się odważył go wziąć w ramach DT?

 

Link to comment
Share on other sites

Poprzenosiłam ogłoszenia Amika z powrotem tak w "okolice" do 300km (poza Wrocławiem i Poznaniem) - aby ktoś, kto będzie zainteresowany adopcją mógł osobiście poznać psa, wyprowadzić go na spacer, zobaczyć go "w naturalnym" środowisku. On na "dzieńdobry" pokaże na co go stać.

I tam ma ogłoszenia na:
Lublin (x2)

Ryki
Chełm
Łuków
Krasnystaw
Zamość
Kazimierz Dolny
Hrubieszów
Rzeszów
Jarosław
Warszawę (x2) 
Otwock
Radom
Kielce

Sandomierz
Łódź
Warkę
Kraków
Brzesko
Poznań
Wrocław

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...