Jump to content
Dogomania

Krótki łańcuch, pchły i samotność... Amik od 29.01.21 SZCZĘŚLIWIE zamieszkał pod Wrocławiem u wspaniałych Ludzi


Recommended Posts

13 godzin temu, Patmol napisał:

taka fajna ta karma?  ten brit ?

tutaj tez ma dobra cenę https://m.zooexpress.pl/brit-care-adult-medium-breed-lamb-rice-sucha-karma-dla-psa-op-12kg.html 

i tutaj https://tupek.pl/karma-sucha/68-brit-care-mini-yorkshire-salmon-tuna-2kg-8595602509928.html

139 zł za 12 kg

 

a Simpsons'a  która jest dobra? ta? https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/simpsons_premium/767050

ona jest po 149 teraz na zoopl;usie, ; ona ma duzo ziemniaków -to dobrze?

Składniki:
Jagnięcina (min 45% - suszona jagnięcina bez kości, tłuszcz jagnięcy), ziemniaki (min 26%) pulpa buraczana, drożdże piwne, wywar jagnięcy, suszone jajko, olej z łososia, minerały, siemię lniane, witaminy, ekstrakt jukki, żurawina, nukleotydy, oligosacharydy manozowe (MOS), fruktooligosacharydy (FOS), glukozamina, MSM, chondroityny.
Składniki analityczne: białka 25%, olej 14%, błonnik 3.5%, popiół 11%, wapń 2.09%, fosfor 1.14%, kwasy tłuszczowe Omega 6 2.95% i Omega 3 1.72%.

tutaj skład https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/simpsons_premium/simpsons_premium_sensitive/365913 

a brit ma ryż i mączkę  https://m.zooexpress.pl/brit-care-adult-medium-breed-lamb-rice-sucha-karma-dla-psa-op-12kg.html

SKŁAD:

  • mączka mięsna jagnięca (38%)
  • ryż (37%)
  • tłuszcz z kurczaka (konserwowany tokoferolami)
  • suszone jabłka
  • olej z łososia (2%)
  • naturalne aromaty
  • drożdże browarniane
  • hydrolizat muszli skorupiaków (źródło glukozaminy, 260 mg/kg)
  • ekstrakt z chrząstki (źródło chondroityny, 160 mg/kg)
  • mannanooligosacharydy (150 mg/kg)
  • zioła i owoce (rozmaryn, goździki, owoce cytrusowe, kurkuma, 150 mg/kg)
  • fruktooligosacharydy (100 mg/kg)
  • Jukka Schidigera (100 mg/kg)
  • inulina (90 mg/kg)
  • ostropest plamisty (75 mg/kg)

 

nie daję suchej i sie nie znam na suchych -ale ciekawa jestem, co teraz jest dobre;  i czy lepsza karma   z ryżem czy z ziemniakami?

 

Simpson Premium dobra tylko ta 80/20 wersja, na karmopedii ma 5 gwiazdek. Ta zwykła to przeciętna półka, z tym że nie zawiera zbóż.

A psy chyba każdy inaczej na karmy reagują.

Ja próbowałam różne, bo Yoru ma wrażliwy żołądek, masa tabletek nie pomaga, wspomagam go probiotykami. I na przykład Brita jak jadł, wymiotował, rozwolnienia i rewolucje, a powoli wprowadzałam.... Po drodze była też Josera, Wiejska zagroda, Carnilove (niezła), Fitmin, Frolic (porażka!!! dostał uczulenia!!!) oraz mokre (nie będę wymieniać, dużo różnych)

Na razie najlepsze efekty mam na TASTE OF THE WILD. Wszystkie warianty smakowe są ok. Pies najedzony, zawsze z chęcią idzie do miski, smakuje mu. Nie wymiotuje, nie ma rozwolnienia, sierść ładna, nie ma wysypek, nie pierdzi i udało mu się zrzucić 3 kg. Już nie kombinuje i nie karmię naprzemiennie (mokre/suche) bo nic dobrego z tego nie wyniknęło.Cena też znośna. Wiem, że są jakieś lepsze karmy, ale cenowo nie na moją kieszeń, a ta ma 5 gwiazdek w karmopedii i kosztuje 13,83 zł / kg, praktycznie zawsze kupuje w promocji na zooplusie.

Czytałam dobre opinie o Alpha Spirit, ale ta cena...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O to to! Ja mogę powiedzieć o swoich doświadczeniach z karmą, a nie o tym czy fajna, czy nie, bo i tu zmieniają się kryteria ocen, co jest super, a co już be, pojawiają się też mody na daną karmę, a nie zawsze to co modne jest dobre (zresztą tak samo z karmieniem gotowanym: była już moda na makaron, kaszę i ryż, i ziemniaki jako uzupełniacze-zapychacze, i zwolennicy jednego tepią zwolenników drugiego).  Mam taką niepisaną zasadę, żeby nie szaleć z karmą, ale i zapewnić taką, która psu służy (dla mnie pies jest najlepszym wyznacznikiem jakości karmy). Orionowi akurat służy Simpsons i teraz okazuje się, że i BC, i tego się trzymam.  Oczywiście śledzę nowinki karmowe, np. teraz na rynek weszła polska Haringo (worek 9kg starczy na miesiąc dla berna, dawkowanie jest bardzo małe), ale to tak tylko dla siebie.

A skoro o karmach się nam zgadało to mogę pochwalić Oriona, że obecnie nie pilnuje miski ani też nie podjada od swojej koleżanki :) Każdy ma swoją miskę i nie podgląda do miski drugiego. Do niedawna było to nierealne, a tu nagle opiekunowie Oriona nie mogą się nachwalić, brak konflktów nawet przy misce, duet taki bezproblemowy. :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:


A skoro o karmach się nam zgadało to mogę pochwalić Oriona, że obecnie nie pilnuje miski ani też nie podjada od swojej koleżanki :) Każdy ma swoją miskę i nie podgląda do miski drugiego.

A jak to zostało osiągnięte? Mój pies jakby miał do dyspozycji worek 12 kg karmy to pewnie by zeżarł całe 12 kg....

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Joanienka napisał:

A jak to zostało osiągnięte? Mój pies jakby miał do dyspozycji worek 12 kg karmy to pewnie by zeżarł całe 12 kg....

pewnie to zasługa koleżanki po prostu

U mnie jedna suka jest super żarłoczna, je do oporu. czasem jej daję za dużo jedzenia,  - i wtedy tego czego nie może zjeśc  to nie jest w stanie zostawić, tylko usiłuje gdzieś zakopać; ale poproszona -przynosi do mnie i chowam w lodówce. Mnie ufa, ze jej oddam jedzenie, w razie potrzeby.

Ale nie podje z miski od drugiej suki , jeśli druga suka nie machnie jej, że można . Czasem ta druga suka lezy 2 metry od swojej miski, juz sie najadła, na misce zostało jedzenie, ale jeszcze ne było tego machnięcia takiego, że można . I ta żarłoczna suka, która już swoje zjadła czeka w skupieniu na zgodę tamtej.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2020 o 12:17, elficzkowa napisał:

Mam informację, że karma dzisiaj powinna dotrzeć do Oriona. Niech chłopak je :)

Dotarła :) Dziękuję.

Dnia 21.01.2020 o 12:58, Joanienka napisał:

A jak to zostało osiągnięte? Mój pies jakby miał do dyspozycji worek 12 kg karmy to pewnie by zeżarł całe 12 kg....

 

Dnia 21.01.2020 o 14:28, Patmol napisał:

pewnie to zasługa koleżanki po prostu

 

Zgadza się, Zosia jest "debeściarą", nauczyła Amika kultury :)
 

Miałam dzisiaj obiecujący telefon z Poznania, z panem świetnie się rozmawiało, ale... pan jednak szuka zrównoważonego psiaka, nauczonego podstaw i żyjącego w zgodzie z psimi sąsiadami. Psiak powinien być średniej wielkości i chętny na głaski, bo w domu przebywa mama pana i ona ma tendencje do rozpuszczania psów, każdy pies wejdzie jej na głowę. Pan z kolei lubi z psem coś tam pracować, w weekendy chodzić na dłuższe spacery, szuka psa ukierunkowanego na człowieka, a nie niezależnego. Państwo mieszkają w domu z ogrodem, poprzednia ich jamniczka, która dożyła 16lat spała na tapczanie z "panią mamą". Pan prosił, aby podesłać mu psiaka, jeżeli takiego mam w zanadrzu.Koniecznie samiec, średniej wielkości, ok. 3-4letni, spokojny i zrównoważony, pan niestety nie ma czasu na szczeniaka i uczenie go podstaw, ale też jest świadomy, że psa trzeba różnych rzeczy uczyć, zasady stawiać itd. Po prostu doszedł do wniosku, że jego mama by rozpuściła szczeniaka, a taki 3letni pies jest już ukształtowany i można mniej go zepsuć przez ten czas, kiedy pan pracuje.  Pan naprawdę brzmi bardzo sympatycznie. Obiecałam, że podeślę, ale nie przychodzi mi żaden psiak do głowy... może Czoko od kiyoshi?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Co robimy?co robimy?co robimy?!!!???

4ace8f0a29d17ef3med.jpg

Ale że mam robić z Tobą nowy kojec?!
cd315ebc7dcdb25emed.jpg

Dobra! Mów co mam robić!
a8adbc0189a91188med.jpg

:)

[ Orion z zachwytem asystował w budowaniu nowego kojca dla bezdomniaka :) ]


/mam jeszcze filmik, muszę wgrać/

Rany julek.... Orion jest naprawdę absolutnie śliczny! Pewnie futerko ma miękkie jak aksamit... Psia piękność!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Psiak powinien być średniej wielkości i chętny na głaski,

Średniej wielkości - czyli mniej więcej jaki? Muminek zamojski nie zmieściłby się w wadze średniej? Głaski to on kocha niesamowicie, jakieś zajęcie też.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.01.2020 o 23:53, Joanienka napisał:

Rany julek.... Orion jest naprawdę absolutnie śliczny! Pewnie futerko ma miękkie jak aksamit... Psia piękność!

To prawda :) Miałam przyjemność go dotykać, jeszcze na łańcuchu, mimo zaniedbania był miły w dotyku. A teraz? nabrał takiej sierści, że ciężko dobić się do skóry. Podwójna okrywa włosowa z bujnym podszerstkiem robi swoje! Jest co przytulać... i co czesać ;) Na pewno mrozy mu niestraszne, choć przez to wygląda na grubaska... Opiekunka Oriona jest wyczulona na punkcie psich sylwetek i regularnie "maca" psy czy na pewno nie dostają za dużo jedzenia. 


Skoro tak Ci się podoba Orion to bardzo prosze, filmik ze specjalną dedykacją dla Ciebie i wszystkich, którzy wspierają szajbuska :)

 

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A jak już napatrzycie się na Orionka wesołego ogonka ;) to zwróćcie uwagę na towarzyszące całej sytuacji dźwięki: w tle szczekają inne psy, m.in. psy, z którymi Orion ma na pieńku i ich szczerze nienawidzi, a on nic sobie z tego nie robi!!!
Przypomnę, że początkowo Ori nie był w stanie ani sekundy wytrzymać przy innym szczekającym psie, wszystko go pobudzało na tyle silnie, że szukał ujścia frustracji. Próbował wyjść z kojca i dopaść szczekacza, a jak nie mógł - potrafił uszczypnąć w kostkę człowieka. Wszelkie jęki, kwęki, szczeki nie uszły jego uwadze, odpowiadał na WSZYSTKO, do tego stopnia, że miał zdarte gardło, w kojcu zeszła farba, a Rafał musiał Amisia przenieść do zupełnie innego miejsca, jak najdalej od psów. A teraz? Według mnie to jest stumilowy krok naprzód między tym, co było a tym, co jest :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.01.2020 o 17:46, Havanka napisał:

Ori jest bardzo zaangażowany w budowę kojca ze swoim panem. Moze dlatego nie słyszy szczekania innych psów(...)

:) 
whistling.gif 

 

 

 

Tak, to są psy, nie suczki :) Jedyną suczką jaka na wybiegu jest to Zosia (widać ja na drugim filmiku, w okolicach 8s)

Pytałam Rafała czy napewno nie podmienił Oriona z innym psem ;)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

:) 
whistling.gif

Tak, to są psy, nie suczki :) Jedyną suczką jaka na wybiegu jest to Zosia (widać ja na drugim filmiku, w okolicach 8s)

Pytałam Rafała czy napewno nie podmienił Oriona z innym psem ;)

No brawo Oruś ! Milowy krok do przodu ! Ale niespodzianka !!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, Havanka napisał:

No brawo Oruś ! Milowy krok do przodu ! Ale niespodzianka !!!!

Ciągle oglądam te filmiki i przecieram oczy ze zdumienia. :) Nawet jeżeli to TYLKO dwa psy, które zaakceptował, to są AŻ dwa psy. Jak dla mnie, bomba! W niedzielę stuknie Orionowi równe siedem miesięcy w hotelu i nagle zaczyna akceptować psy na wybiegu. Szkoda, że są małe szanse na to, aby był adoptowany z Zosią, ma na niego dobry wpływ ;).

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, elficzkowa napisał:

Fakturę już mam ale nie umiem jej wstawić. Wyślę do Ciebie na meila.

Na pw wyślę Ci inny adres e-mail, tamten od paru dni mam zablokowany (zmieniłam hasło i je zapomniałam...) i nie mogę nic z tym zrobić.

Dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Ciągle oglądam te filmiki i przecieram oczy ze zdumienia. :) Nawet jeżeli to TYLKO dwa psy, które zaakceptował, to są AŻ dwa psy. Jak dla mnie, bomba! W niedzielę stuknie Orionowi równe siedem miesięcy w hotelu i nagle zaczyna akceptować psy na wybiegu. Szkoda, że są małe szanse na to, aby był adoptowany z Zosią, ma na niego dobry wpływ ;).

to prawda, że napatrzeć się nie można, jaki to śliczny i ułożony piesek :) a że czasem marzenia się spełniają - umówmy się, że wszystkie "zbiorowo" będziemy marzyć o wspólnej adopcji Oriona z Zosią - może choć jednej marzenie się spełni ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, mari23 napisał:

to prawda, że napatrzeć się nie można, jaki to śliczny i ułożony piesek :) a że czasem marzenia się spełniają - umówmy się, że wszystkie "zbiorowo" będziemy marzyć o wspólnej adopcji Oriona z Zosią - może choć jednej marzenie się spełni ;)

Dobry sposób na marzenie - marzenia grupowe  gif_klaszcze.gif

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.01.2020 o 06:33, Sowa napisał:

Średniej wielkości - czyli mniej więcej jaki? Muminek zamojski nie zmieściłby się w wadze średniej? Głaski to on kocha niesamowicie, jakieś zajęcie też.

Podesłałam Panu różne psiaki, ale myślę, że zdecyduje się na psiaka z okolic. Pan nie jest w stanie sam pojechać po psa, zwłaszcza tak daleko.Żałuję, że Muminek nie ma jeszcze domu, osobiście bardzo mi się podoba. Czy mogę go poogłaszać na różne portale?

Dnia 27.01.2020 o 16:50, Havanka napisał:

No brawo Oruś ! Milowy krok do przodu ! Ale niespodzianka !!!!

zabawa.gif

21 godzin temu, mari23 napisał:

to prawda, że napatrzeć się nie można, jaki to śliczny i ułożony piesek :) a że czasem marzenia się spełniają - umówmy się, że wszystkie "zbiorowo" będziemy marzyć o wspólnej adopcji Oriona z Zosią - może choć jednej marzenie się spełni ;)

Wspaniały pomysł happy.gif. Choć na razie jestem sceptycznie nastawiona co do powodzenia tej akcji skoro ani Mimi, ani Orion nie wywołują lawiny telefonów i nadal są bez domu. Orionek jest naprawdę cudownym psem i bardzo dziwię się tej posusze telefonicznej... jak zaczarowany.

6 godzin temu, elik napisał:

Dobry sposób na marzenie - marzenia grupowe  gif_klaszcze.gif

Warto wcielić to w życie, ciekawe czy zadziała? mysli_2.gif

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Żałuję, że Muminek nie ma jeszcze domu, osobiście bardzo mi się podoba. Czy mogę go poogłaszać na różne portale?

 Nie ja decyduje o losach Muminka, proszę, porozum się z jego opiekunką  - wolontariuszką ze schroniska. Ona już najlepiej zna psa i najwięcej może o nim napisać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...